Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

0 webkamer - Campeche

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Campeche - Mexiko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Mexiku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, leží na západní polokouli, v jižní části Severní Ameriky. I když drtivou většinou území se nachází v Severní Americe, geopoliticky bývá Mexiko často řazeno mezi státy Střední Ameriky. Na severu hraničí Mexiko s USA a část hranice tvoří řeka Rio Grande del Norte. Na jihu hraničí Mexiko s Guatemalou a Belize. Největšími městy jsou México D.F., Guadalajara, Monterrey, Ciudad Juráez a Puebla. Mexiko má poměrně málo řek, nejdelší řekou je již zmíněná pohraniční Rio Grande del Norte dlouhá 3023 km. Nejvyššími horami země jsou Pico de Orizaba (5 699 m), Popocatépetl (5 452 m) a Ixtaccihuatl (5 280 m).

     Cestovní ruch je jedním ze základních finančních zdrojů Mexika. Turisty lákají stopy dávných civilizací, monumentální stavby, prastaré pyramidy, a nesmíme opomenout ani přírodní bohatství - pouště, deštné pralesy, krásné pláže a korálové útesy v mexickém moři, vodopády a činné sopky.

     Zde je několik tipů na místa, která byste své dovolené v Mexiku neměli opominout.

     Naleziště v Palenque je naprostý unikát, jedná se o komplex staveb nacházející se v hustém pralese, ze kterého jsou stavby doslova vysekávány a dobývány. Další zajímavostí je tropický prales Bonampak ve státě stát Chiapas (oblast na jihovýchod od města Palenque), který patří mezi druhově nejbohatší ekosystémy naší Země. Pokud chcete zažít exotickou džungli v indiánské zemi, pak Chiapas je země hor i zelené džungle. Je to legendární kraj Zapatistů, který nabízí směsicí kultur a rituálů, prales s Indiány, úchvatné pyramidy pohlcené pralesem a nesčetné vodopády.

     Další významnou mexickou památkou je aztécký Teotihuacán, což je ohromný areál se dvěmi dominantami – pyramidami Slunce a Měsíce. Teotihuacán se nachází asi 50 km od Mexico City. Ciudad de México je jedno z nejlidnatějších měst světa a zároveň hlavní město Mexika. Dokonale propojuje koloniální Mexiko, ruiny aztéckého města Tenochtitlán a mrakodrapy amerického velkoměsta.

     Jedno z nejproslavenějších měst v Mexiku je zcela jistě Oaxaca. Asi největší atrakcí je zde Monte Albán. Jsou zde k vidění veliké pyramidální stavby na dost velké rozloze a několik zachovalých hrobek. Konají se zde také významné indiánské trhy.

     Na severu poloostrova Yucatán můžete zblízka pozorovat růžová hejna plameňáků. Ve vnitrozemí Yucatánu je nejvyhledávanější archeologické centrum Chichén Itzá a to nedaleko města Valladolid. Jedná se o jedno z největších lákadel Mexika, starobylé mayské město. Naleznete zde 7. div světa - Kukulcánovu pyramidu (UNESCO), největší hřiště rituální míčové hry pelota, ale také posvátnou obětní studnu, chrám válečníků nebo observatoř.

     Pokud chcete během svého pobytu v Mexiku relaxovat, nabízí se zde pobyt na krásných plážích ostrova Isla Mujeres a Holbox. Isla Mujeres je nádherný karibský ostrov opředený legendami, který svým návštěvníkům nabízí krásné exotické pláže a pestrý svět korálového útesu.

Výpis webkamer - Campeche

Pro zadaná kritéria nebyla nalezena žádná webkamera.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.