Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

12 webkamer v okolí kamery Dakovo

    Plánujete vyrazit do oblasti dakovo? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality dakovo můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Chorvatskodakovo a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti dakovo. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Dakovo

Náhledový obrázek webkamery Odpočívadlo Ivandvor

Webkamera Odpočívadlo Ivandvor

Koukněte na město dakovo a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy u odpočívadla na dálnici A5 Invador - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Odpočívadlo Štrosmajerovac

Webkamera Odpočívadlo Štrosmajerovac

Koukněte na město Štrosmajerovac a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy u odpočívadla na dálnici A5 Štrosmajerovac - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Odpočívadlo Andrijevci

Webkamera Odpočívadlo Andrijevci

Koukněte na město Donji Andrijevci a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy u odpočívadla na dálnici A5 Andrijevci - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Odpočívadlo Beketinci

Webkamera Odpočívadlo Beketinci

Koukněte na město Beketinci a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy u odpočívadla na dálnici A5 Beketinci - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Sredanci

Webkamera Sredanci

Koukněte na město Sredanci a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy u sjezdu č.3 na dálnici A3 a A5 - Sredanci - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Velika Kopanica

Webkamera Velika Kopanica

Koukněte na město Velika Kopanica a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy na dálnici A3 sjez 17 Velika Kopanica - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Čepin

Webkamera Čepin

Koukněte na město Čepin a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy na dálnici A5 sjezd Čepin - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Babina Greda

Webkamera Babina Greda

Koukněte na město Babina Greda a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy u sjezdu Babina Greda v Chorvatsku. Dálnice A3.

      Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Osijecko-baranjská župa - Chorvatsko. Víte o další kameře z chorvatského regionu Osijecko-baranjská župa? Přidejte jí k nám.

     Plánujete letní dovolenou na pobřeží Jadranu v Chorvatsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách.

      Chorvatské ostrovy Brač, Hvar, Krk, Korčula, Šolta, Vis nebo pláže v v letoviscích jako je Rabac, Medulin, Poreč, Umag, Makarská riviéra jsou díky webkamerám blíže než si myslíte :-) 

 

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.