Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

87 webkamer v okolí kamery Úvaly

    Plánujete vyrazit do oblasti Praha - Úvaly? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality Praha - Úvaly můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Česká republikaPraha - Úvaly a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti Praha - Úvaly. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Úvaly

Náhledový obrázek webkamery Mrzky

Webkamera Mrzky

Webová kamera v obci Mrzky.  Meteorologická stanice snímá domy a přírodu v blízkém okolí.

Náhledový obrázek webkamery Český Brod

Webkamera Český Brod

Koukněte webkamerou ONLINE na město Český Brod. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí na několika místech v Českém Brodě. Webové kamery v Českém Brodě s pohledem na: náměstí Arnošta z Pardubic 56 - Arnošta z Pardubic 7 - Husovo 70, ulice Na…

Náhledový obrázek webkamery Říčany

Webkamera Říčany

Sledujte aktuální dění a stav počasí v Říčanech webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na Masarykovo náměstí v Říčanech.

Náhledový obrázek webkamery Lysá nad Labem

Webkamera Lysá nad Labem

Pohled webové kamery na městečko Lysá nad Labem.

Náhledový obrázek webkamery Zvánovice

Webkamera Zvánovice

Webová kamera je umístěna v objektu Pálenice Zvánovice a umožňuje on-line sledovat dění v pálenici.

Náhledový obrázek webkamery Lysá nad Labem - náměstí

Webkamera Lysá nad Labem - náměstí

Pohled webové kamery na náměstí v Lysé nad Labem.

Náhledový obrázek webkamery Praha - TSK - Votická

Webkamera Praha - TSK - Votická

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situacii - Votická, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Bělocerkevská

Webkamera Praha - Bělocerkevská

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situaci ulice Bělocerkevská v Praze.

 

      Praha je hlavním městem České republiky. Protéká jí řeka Vltava a to v délce 30km. Praze se také díky velkému množství dochovaných památek říká „Praha stověžatá“. Praha je srdcem Evropy a patří díky svým památkám mezi nejkrásnější města světa. Historickým jádrem Prahy je Staré Město, Nové město, Malá strana a Hradčany. Od roku 1992 je historické centrum Prahy zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V Praze se nachází tolik památek, že ani není možné je všechny vyjmenovat. Tak alespoň některé z nich.

     Asi nejznámější a nejvíce navštěvovaná památka je Pražský hrad. Dominuje mu katedrála sv. Víta, ale kromě ní je zde celá řada dalších významných staveb. Kousek od Pražského hradu je možné projít asi nejznámější pražskou uličku – Zlatou uličku. Hned naproti Pražskému hradu se nachází rozlehlé Hradčanské náměstí.

     Staroměstské náměstí je srdcem historického města. Jedná se o náměstí s barokními budovami, gotickými kostely (Týnský chrám, chrám sv. Mikuláše) a hlavně Staroměstskou radnicí s orlojem. Staroměstský orloj patří k jedné z nejoblíbenějších zastávek turistů. Je to nejvzácnější a nejznámější pražská památka od mistra Hanuše, která je vrcholným dílem gotické vědy u nás. Orloj každou hodinu odbíjí za doprovodu pohyblivých figur apoštolů. Staroměstské náměstí patří mezi jedno z nejkrásnějších náměstí světa.

     Slavný Karlův most, dokončený v roce 1402, je další známou turistickou atrakcí a slavnou památkou Prahy. Je to nejstarší pražský most a téměř nikdo, kdo navštíví Prahu, ho nemine. Most je opevněn Malostranskou a Staroměstskou věží. Je lemován 30-ti sochami a sousošími světců a dnes je určen pouze pro pěší.

     Národní muzeum je největším muzeem České republiky a jeho monumentální novorenesanční budova stojí na vrcholu Václavského náměstí.

     Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších staveb České republiky, bylo postaveno díky sbírce mezi lidmi. Jedná se o budovu v novorenesančním slohu. Je navštěvováno nejen tuzemskými diváky, ale především díky své poloze zahraničními turisty.

     Rudolfinum je krásná novorenesanční budova, ve které se konají nejvýznamnější pražské koncerty vážné hudby.

     Významným mariánským poutním místem je Loreta na západním konci historického centra Prahy.

     Prašná brána byla součástí opevnění starého města pražského a sloužila jako sklad střelného prachu. Nyní slouží jako skvělá vyhlídka na centrum Prahy.

     Petřínská rozhledna je 60 metru vysoká železná věž, postavená v rámci Jubilejní výstavy v roce 1891 jako kopie pařížské Eiffelovy věže. Slouží lidem jako vyhlídková věž s rozhledem po celé délce Vltavy protékající Prahou.

     Nejen u rodin s dětmi je velmi oblíbená a navštěvovaná Zoo Praha, která se nachází v dolní části pražské Troje. Zoo Praha byla otevřena v roce 1931 a dnes je jedná o zoo s moderními pavilony a expozicemi, která se snaží chovat zvířata co nejblíže k jejich přirozenému prostředí, což jí umožňuje také její členitý terén. V ZOO je několik restaurací, kde je možné se občerstvit.

     Hlavním dopravním prostředkem pro celou Prahu je metro. V současné době jsou v provozu tři trasy. Jako první byla v roce 1974 zprovozněna trasa C.

     Přímo v okolí Prahy je mnoho zajímavých míst, kam můžete vyrazit na výlet s dětmi nebo na romantickou procházku ve dvou.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.