Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

211 webkamer v okolí kamery Vrbatova Bouda

    Plánujete vyrazit do oblasti Vítkovice? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality Vítkovice můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Česká republikaVítkovice a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti Vítkovice. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Vrbatova Bouda

Náhledový obrázek webkamery Vrbatova Bouda - Krkonoše

Webkamera Vrbatova Bouda - Krkonoše

Koukněte online webkamerou na Krkonoše z Vrbatovy Boudy. Sledujte aktuální počasí. Kamera zachycuje cestu vedoucí od Vrbatovy boudy k rozcestníku u bývalých Jestřábích bud, a dále k Labské boudě. Vrbatova bouda je horská bouda v Krkonoších na…

Náhledový obrázek webkamery Horní Mísečky

Webkamera Horní Mísečky

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu Horní Mísečky webkamerou ONLINE. Webová kamera na Horních Mísečkách. Pohled webové kamery na dolní stanici lanovky Medvědín na Mísečkách v Krkonoších. Horní Mísečky jsou nejvýše položená…

Náhledový obrázek webkamery Labská bouda - Krkonoše

Webkamera Labská bouda - Krkonoše

Sledujte živě Krkonoše online webkamerou z Labské boudy. Koukněte na počasí webovou kamerou na meteorologické stanici na Labské boudě v Krkonoších s pohledem kamery do Labského údolí. Labská bouda v nadmořské výšce 1340 metrů se nachází v první…

Náhledový obrázek webkamery Medvědín - Skiareál Špindlerův Mlýn

Webkamera Medvědín - Skiareál Špindlerův Mlýn

Koukněte na aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu Skiareál Špindlerův Mlýn webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje lanovku na Mědvědín. Čtyřsedačková lanovka vede ze Špindlerova Mlýna na vrchol Medvědín. Skiareál Špindlerův Mlýn. Horní…

Náhledový obrázek webkamery Dvoračky

Webkamera Dvoračky

Sledujte Dvoračky v Krkonoších ONLINE webkamerou. Webová kamera je umístěna na boudě Dvoračky s pohledem na Štumpovku. Bouda Dvoračky v Krkonoších se nachází v nadmořské výšce 1140m n. m. Dvoračky byly založeny jako horská zemědělská usedlost pro…

Náhledový obrázek webkamery Medvědín

Webkamera Medvědín

Sledujte webkamerou online počasí na Medvědíně v Krkonoších. Pohled webové kamery z Medvědína do údolí na Špindlerův Mlýn, hřeben Kozích hřbetů a lyžařský areál. Horní Mísečky jsou nejvýše položená horská osada v Krkonoších. Mísečky se nachází na…

Náhledový obrázek webkamery Lysá hora

Webkamera Lysá hora

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu na Lysé hoře v lyžařském areálu Rokytnice nad Jizerou a v okolí webkamerou ONLINE. Záběr z webové kamery u horní stanice lanovky na Lysé hoře v Krkonoších. Kamera je umístěna v okně budovy velína horní stanice. …

Náhledový obrázek webkamery Lysá hora v Krkonoších

Webkamera Lysá hora v Krkonoších

Sledujte aktuální stav počasí v Krkonoších webkamerou ONLINE. Webová kamera z vrcholu Lysé hory v Krkonoších s pohledem na sever se zobrazením aktuální teploty. Lysá hora - vrchol ležící v Krkonoších má nadmořskou výšku 1344 m. Z Rokytnice nad…

 

    Liberecký kraj, který je svou rozlohou nejmenším krajem ČR, tvoří čtyři okresy - Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Správním centrem kraje je Liberec. Symbolem kraje se stala jedinečná stavba horského hotelu Ještěd, která obdržela Perretovu cenu.

     Na území libereckého kraje, který je převážně hornatý, leží Lužické a Jizerské hory, Ještědský hřbet a západní část Krkonoš. Podnebí v Libereckém kraji je chladné a deštivé. Najdete tu nejdeštivější místo v ČR a to na severním svahu oblasti Bílého Potoka. V kraji je mnoho převážně jehličnatých lesů.

     Významnou součástí ekonomiky kraje je cestovní ruch. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na severu Čech, Liberecký kraj má co nabídnout. V případě letního pobytu si můžete zvolit téměř jakoukoli aktivitu – pěší a cyklo turistiku (a to jak na horách, tak v nižších oblastech), koupání (Máchovo jezero), městskou a památkovou turistiku. K nejnavštěvovanějším hradům a zámkům patří Bezděz, Sychrov, Frýdlant, Zákupy, Lemberk, Hrubý Rohozec a Valdštejn.

     Největším turistickým lákadlem jsou Jizerské hory, které obklopují města Liberec, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Smržovka, Tanvald a Desná. Nejvyšším vrcholem na české straně Jizerských hor je Smrk (1124 m.n.m.). Ubytování můžete najít například v Bedřichově, Janově nad Nisou nebo v Josefově Dole. Jizerské hory jsou v zimě pobytovým rájem lyžařů a v letních měsících cyklistů. V podhůří Jizerských hor 25 km od Liberce naleznete malebné lázeňské městečko Lázně Libverda. Lázně Libverda je také nástupním místem pro „Singltrek pod Smrkem“ s téměř 80 kilometry různých náročností pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

     Lužické hory nejsou příliš vysoké, ale i tak tvoří významné klimatické rozhraní, které odděluje severní rovinaté kraje od vnitrozemí Čech. Nejvyšší horou je Luž (793 m n.m.), dalšími významnými vrcholy jsou Jedlová, Klíč, Hvozd a Studenec. Při výletech můžete obdivovat rozmanitou lidovou architekturu - Roubené domy s podstávkou a malými dělenými okny, se sedlovou střechou a se štíty vykládané různobarevnou břidlicí.

     Ještědský hřeben s nejvyšším vrcholem Ještěd ( 1012 m n.m.) je vyhledávaným místem lyžařů. Skiareál Ještěd nabízí ideální podmínky pro všechny lyžaře. V letních měsících naleznete v areálu zábavné stezky s různými stanovišti s informacemi o regionu. V hotelu přímo na vrcholu Ještědu je nejen restaurace, ale je zde možnost se i ubytovat. Pokoje vám zde nabídnou daleké výhledy do všech světových stran nebo také pocit, že letíte vesmírnou lodí. Ubytování na Ještědu je prostě nevšední zážitek.

     Pro zvídavé nejen děti, ale i dospělé je v Liberci QLANDIA, která je moderním science centrem, kde se mohou návštěvníci vzdělávat zážitkovou metodou. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z různých oblastí – např. astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky.

     Liberec se také může pyšnit nejstarší ZOO v České republice. Liberecká ZOO je známá také chovem bílých tygrů a lachtanů. Hned vedle ZOO je možné navštívit libereckou Botanickou zahradu, která patří k nejkrásnějším u nás. Většina rodin s dětmi si tyto dvě atrakce určitě nenechá ujít. V blízkosti je i několik restaurací, kde je možné je občerstvit.

     Patronkou nejen rodin, ale i celého libereckého kraje je sv. Zdislava, světice, která žila v blízkosti Jablonného v Podještědí a založila několik kostelů a klášterů v okolí. Sv. Zdislava žila ve 13. Století, byla známá svojí pracovitostí, pobožností a pomoci chudým a nemocným. Jsou s ní spojené památky jako hrad Lemberk, na kterém žila, bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí, Zdislavina studánka, klášter v Jablonném a další.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.