Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

2 webkamery - Tunisko

       Aktuální snímky z webkamer z nejsevernější země Afriky Vám přiblíží Tunisko na dosah z pohodlí domova.

       Chybí Vám zde kamera, která by doplnila katalog webových kamer v Tunisku? Neváhejte a přidejte ji kliknutím v horním menu na odkaz přidat webkameru.

Nejnavštěvovanější kamery za posledních 24 hodin - Tunisko

Poslední přidané kamery - Tunisko

     Tunisko, celým názvem Tuniská republika, se nachází v severní Africe. Je to přímořský stát - ze severovýchodu a severu je omýván Středozemním mořem. Sousedí s Alžírskem a Libyí. Oficiálním jazykem je arabština, nejběžnějším používaným evropským jazykem je francouzština, v turistických letoviscích se však dorozumíte i anglicky, německy nebo italsky. Měnou je tuniský dinár, nachází se zde spousta památek a ubytování je tu poměrně levné .

     Hlavním městem je Tunis a za návštěvu zde určitě stojí staré město Arabů Medine, což je jedno z nejlépe zachovalých islámských středověkých měst. Ve středu se nachází velká mešita, ve které dnes sídlí muslimská univerzita. Dále je v Tunisu muzeum Bardo s památkami starověkého města Kartága, Národní muzeum postavené na ruinách Antoniových lázní a nedaleko města je turisty velmi navštěvovaná atrakce a to zbytky města Kartága.

     Turisticky nejatraktivnější jsou určitě písčité pláže a prohřáté moře s pozvolným a bezpečným vstupem do vody. V Tunisku se dělí pláže na 3 typy - městské, hotelové a opuštěné. Jste-li milovník zábavy, určitě oceníte městské pláže, pokud máte radši privátnější koupání, pláže vybavené lehátky a slunečníky, hotelovou obsluhu, která vám nosí nápoje prakticky až k vašemu lehátku, tak je to hotelová pláž, která tyto požadavky splňuje. Opuštěná pláž je sice bez lehátek a úklidu, ale nikdo vás neruší a vy můžete v klidu relaxovat. Oblíbené písčité pláže se nachází například v Hammametu, Sousse nebo Monastiru.

     Tunisko leží v subtropickém pásu a horké suché léto zde tedy trvá od května do října. Nejlepší měsíce na návštěvu jsou konec června a přelom září a října.

     Je zde hustá síť veřejné meziměstské dopravy - autobusy, vlaky, taxíky tzv louages,... Ceny jízdenek jsou nízké a spolehlivost s frekvencí spojů je překvapivě vysoká. V zemi je 30 letišť, hlavní z nich v Tunisu, Djerbě, Monastiru a Tabarce. Největšími přístavy jsou Sfax, La Goulette, Sousse, Bizerte a Shira.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.