Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Webkamera Djerba

Náhledový obrázek webkamery Djerba

Djerba

Zobrazit webkameru

     Koukněte na letovistko Djerba a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pláž na Djerbě.

     Tuniský ostrov Džerba (Djerba) je největším ostrove severní Afriky ležící ve Středozemním moři v Gabéském zálivu. Ostrov Džerba, který patří Tunisku je nadměrně slunečný a nabízí spoustu nádherných písečných pláží.

     Djerba, nádherný ostrov ležící u pobřeží Tuniska, je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací ve Středomoří. S bílými plážemi, malebnými vesnicemi a bohatou historií láká návštěvníky z celého světa. Jestliže hledáte dovolenou plnou slunce, relaxace a kultury, Djerba je tím pravým místem pro vás.

     Navštivte Houmt Souk, hlavní město ostrova, kde se nachází tradiční tržiště plné barevných suvenýrů, místních řemesel a koření. Procházejte se po úzkých uličkách a objevujte tradiční bílé domy s modrými okny. Oblast je také známá svou židovskou komunitou a můžete navštívit synagogu El Ghriba, která je jednou z nejstarších synagog na světě.

    Navštivte také lagunu Djerba Explore, kde najdete rozsáhlou rezervaci s exotickou faunou a flórou, včetně plameňáků, krokodýlů a různých druhů ptáků

Sledujte pomocí webové kamery aktuální počasí na Djerbě.

Oddálením ukazatele na mapě zobrazíte další webové kamery v okolí kamery Djerba.

     Chystáte se vyrazit do lokality Djerba ? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z okolí oblasti Djerba . Díky online záběrům z webových kamer Djerba a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - TuniskoDjerba a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-) Sledujte kamery z pohodlí domova a počasí Vás nepřekvapí.

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

Webkamera Djerba na mapě

Džerba je největší z 60 ostrovů Tuniska. Nachází se ve Středozemním moři. Na ostrov je možné se dostat trajektem nebo po nasypané hrázi. Na ostrově se nachází také mezinárodní letiště. Oficiálním jazykem je arabština, ale v některých oblastech se stále mluví berbersky.

Ostrov je velmi slunečný (až 320 dní v roce)2, a díky tomu se stává oblíbenou destinací turistů. Léta jsem zde velmi teplá s průměrnou teplotou 28 °C a mají dlouhý dozvuk až do října. Ideální měsíce na dovolenou jsou květen až říjen. Na celém území ostrova se nachází více než milion datlových palem, což vystihuje zdejší podnebí. Pěstují se zde hlavně olivy.

Nejznámější destinace se nachází především na východním a severovýchodním pobřeží v blízkosti vesnice Midoun. Jsou zde nádherné písčité pláže, rozmanité pobřeží, vzduch prosycený vůní jasmínu, který se stal národní květinou, a historické památky. Turisty sem láká také město Ajim, ve kterém byly v roce 1977 umístěny exteriéry Mos Eisley z prvních Hvězdných válek. Dále tzv. park Explore Djerba, který se dělí na tři části - muzeum, park historických řemesel a výzkumná stanice na pozorování nilských krokodýlů.

V hlavním městě Houmt Souk, v překladu „místo trhu“ nebo také „tržní čtvrť“, které se nachází uprostřed ostrova, je mezinárodní letiště. Najdete zde mnoho mešit - nejznámější jsou Jemaâ El Ghorba, Jemaâ Ettrouk (také zvaná Turecká mešita) a Sidi Brahim El Jemni postavena v roce 1674. Každé dopoledne se na hlavní tržnici Marché central koná velká podívaná - rybí dražba. Vyzkoušet můžete ve městě svůj obchodnický talent při smlouvání cen zboží. U přístaviště se rozkládá obranná pevnost z 15. století Borj el-Kebir, která je postavena na starorománských základech.

Za návštěvu určitě stojí i synagoga La Ghriba, nazývána též La Merveilleuse (neboli Nádherná), ve vesnici Er Riad. V synagoze jsou totiž uložené jedny z nejstarších svitků židovské tóry psané na gazelí kůži.

Nejvyšším vrcholem s nadmořskou výškou 54 m je Dharet Adloun. Na vrcholu je muzeum Guellala s ojedinělou expozicí a stylovou vyhlídkovou kavárnou.

Do dnešní doby je pitná voda na ostrov přiváděna potrubím z pevniny. Na některých místech sice vyvěrá voda, ale jsou to lehce železité a siřičité prameny, které používají některé hotely k léčebným účelům.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.