Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

1 webkamera - Bay of Plenty

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Bay of Plenty - Nový Zéland. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou na Novém Zélandu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Nový Zéland je stát v Tichém oceánu. Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní, dále je jeho součástí velmi často opomíjený Stewart Island a množství dalších menších ostrůvků. Nejbližší sousední stát je asi 2000 km vzdálená Austrálie. Nový Zéland je konstituční monarchií v rámci Commonwealthu v čele s britským panovníkem zastupovaným generálním guvernérem. Hlavou státu je oficiálně stále Alžběta II., zemi ale řídí předseda vlády. Hlavním městem je Wellington, ale největším městem a zároveň klíčovou mezinárodní obchodní destinací je Auckland.

     Pro cestu na Nový Zéland potřebujete být držiteli cestovních víz, pro výlet či dovolenou do tří měsíců vám stačí turistická víza. Cesta na Nový Zéland z Evropy trvá den a více a není možné cestovat bez přestupu. Na Novém Zélandu je úspěšný trend cestování na tzv. backpackera, (batůžkáře).

     Zéland je po všech stránkách krásnou a turisticky zajímavou a navštěvovanou zemí. Je také rájem milovníků adrenalinových sportů jako je rafting, jízda na kajaku, bungee jumping, potápění a jachting. A jelikož je turismus jedním z hlavních příjmů zdejší ekonomiky, je zde služeb pro cestovatele všude dostatek. Největšími ikonami Nového Zélandu jsou určitě pták kiwi, kapradina Silver fern a národní ragbyový klub All Blacks a jejich bojový tanec haka.

     Přírodní krásy přímo vybízí k aktivitám v přírodě. Pro ty odvážnější je tu pak dokonce výzva v podobě cesty napříč celým Novým Zélandem, kterou můžete absolvovat buď na kole po Aotearoa tour nebo pěšky v rámci tracku Te Araroa. Na Novém Zélandu se nachází 13 národních parků a nespočet přírodních rezervací.

     Vůbec prvním národním parkem založeným na Novém Zélandě je park Tongariro, který leží uprostřed vulkanické oblasti Severního ostrova. Zde můžete navštívit také Taupo, největší jezero Zélandu a zároveň největší kráterové jezero světa, v jeho okolí tryskají ze země desítky gejzírů a horkých pramenů. Scenerii celého parku dokreslují tři sopky: Tongariro, Ngauruhoe, Raupehu (tzv. Sopky velkého náčelníka). V národním parku Fiordland můžete obdivovat Milford Sound, Milfordský fjord, který je dokonce považován za osmý div světa. Kaikoura na severovýchodním pobřeží je nejvhodnějším místem pro pozorování mořského života a velryb na světě.

     Na Novém Zélandu se můžete těšit na zasněžené vrcholky hor, průzračně čistá jezera, aktivní sopky i neprostupné zelené buše. Díky Národním parkům se můžete těšit na nekonečné kilometry v panenské přírodě.

Výpis webkamer - Bay of Plenty

Náhledový obrázek webkamery Tauranga

Webkamera Tauranga

Koukněte na město Tauranga a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera snímá město Tauranga. Nový Zéland.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.