Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

79 webkamer - Jihočeský kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Jihočeský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Jihočeský kraj

Náhledový obrázek webkamery Bernartice

Webkamera Bernartice

Sledujte webkamerou ONLINE obec Bernartice. Pohled webové kamery na Bernartice z kostelní věže.

Náhledový obrázek webkamery Blatná

Webkamera Blatná

Sledujte aktuální dopravu v městě Blatná webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje třídu J.P. Koubka v Blatné.

Náhledový obrázek webkamery Blatná - hřiště

Webkamera Blatná - hřiště

Sledujte aktuální stav počasí v městě Blatná webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na hřiště v Blatné.

Náhledový obrázek webkamery Blatná - náměstí Míru

Webkamera Blatná - náměstí Míru

Sledujte webkamerou ONLINE aktuální dopravu v městě Blatná. Webová kamera zachycující náměstí Míru v Blatné.

Náhledový obrázek webkamery Blatná - sportovní areál

Webkamera Blatná - sportovní areál

Sledujte aktuální stav počasí v městě Blatná webkamerou ONLINE. Pohled z online kamery na sportovní areál v Blatné a část města.

Náhledový obrázek webkamery Blatná - zimní stadion

Webkamera Blatná - zimní stadion

Webová kamera s pohledem na zimní stadion v Blatné.

Náhledový obrázek webkamery Borová Lada

Webkamera Borová Lada

Sledujte aktuální stav počasí v obci Borová Lada webkamerou ONLINE. Web kamera z obce Borová Lada na Šumavě. Šumavská obec Borová Lada se nachází uprostřed šumavských plání podél toku Teplé Vltavy na trase mezi obcemi Horní Vltavice a Kvilda. U…

Náhledový obrázek webkamery Březník

Webkamera Březník

Koukněte z Březníku na Šumavu online webkamerou. Webová kamera, která je umístěná na šumavské samotě zvané Březník a nabízí pohled Luzenským údolím na vrh Luzný. Březník se nachází v údolí Luzenského potoka v Kvildských pláních cca 8 km od Modravy.…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.