Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

35 webkamer - Karlovarský kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Karlovarský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Karlovarský kraj

Náhledový obrázek webkamery Abertamy

Webkamera Abertamy

Koukněte na Abertamy ONLINE webkamerou v Krušných horách. Kamera je namířena z penzionu Heller v Hřebečné - Abertamy na Spáleniště a okolí bývalého dolu Mauritius směrem na Krušnohorký hřeben mezi Horní Blatnou a Božím Darem.

Náhledový obrázek webkamery Abertamy - Plešivec

Webkamera Abertamy - Plešivec

Koukněte na SKi areál Plešivec-Abertamy ONLINE kamerou. Pohled webkamery na lyžařský areál SKI AREÁL Plešivec v Krušných horách.

Náhledový obrázek webkamery Boží Dar

Webkamera Boží Dar

Koukněte online webkamerou na Boží Dar.  Webová kamera je umístěna na městském úřadě Božího Daru a je je nasměrována jihovýchodním směrem. Sledujte kamerou aktuální počasí na Božím Daru v Krušných horách, ať víte, co všechno si přibalit:-)…

Náhledový obrázek webkamery Boží Dar - Dopravní situace

Webkamera Boží Dar - Dopravní situace

Sledujte webkamerou aktuální stav dopravy na Božím Daru z pohodlí domova. Webové kamery zachycuje aktuální stav silniční dopravy na Božím Daru v Krušných horách. Mrkněte na kameru, ať víte, je jestli je Boží Dar průjezdný a není zasypán sněhem:-) …

Náhledový obrázek webkamery Boží Dar - Krušné hory

Webkamera Boží Dar - Krušné hory

Sledujte Božím Dar v Krušných horách online webkamerou. Online záběr z webové kamery umístěné na rozhledně Boží vyhlídka. Koukněte kamerou na počasí, ať Vás nepřekvapí počasí:-) Boží Dar v Krušných horách se nachází v nadmořské výšce…

Náhledový obrázek webkamery Boží Dar - ski areál

Webkamera Boží Dar - ski areál

Sledujte webkamerou v lyžařském areálu Boží Dar v Krušných horách počasí a stav sněhu. Pohled webové kamery na lyžařský vlek a sjezdovku na Božím daru v Krušných horách. Mrkněte na kameru, ať víte, jestli si dnes zalyžujete nebo to…

Náhledový obrázek webkamery Bublava

Webkamera Bublava

Sledujte webkamerou Online počasí a stav sněhu v lyžařském areálu Bublava v Krušných horách. Pohled webové kamery na lyžařský areál. Ski Centrum Bublava - Stříbrná.

Náhledový obrázek webkamery Bublava - Skiareál

Webkamera Bublava - Skiareál

Sledujte počasí a stav sněhu v lyžařském areálu Bublava v Krušných horách ONLINE webkamerou. Webkamera ze Ski Centra Bublava s pohledem na sjezdovku.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.