Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

73 webkamer - Moravskoslezský kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Moravskoslezský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Moravskoslezský kraj

Náhledový obrázek webkamery Bílá - skiareál - dětský park

Webkamera Bílá - skiareál - dětský park

Koukněte online webkamerou na aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu SKI areál Bílá v Beskydech. Webová Kamera zachycuje dětský park ve skiareálu Bílá.

Náhledový obrázek webkamery Bílá - skiareál - dolní stanice

Webkamera Bílá - skiareál - dolní stanice

Koukněte online webkamerou na aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu SKI areál Bílá v Beskydech. Webová kamera s pohledem na dolní stanici v lyžařském areálu Bílá.

Náhledový obrázek webkamery Bílá - skiareál - sjezdovka

Webkamera Bílá - skiareál - sjezdovka

Koukněte na aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu SKI areál Bílá v Beskydech webkamerou ONLINE. Webová kamera ze skiareálu Bílá -Javořinka. Pohled na sjezdovku.

Náhledový obrázek webkamery Bohumín

Webkamera Bohumín

Sledujte město Bohumín webkamerou ONLINE. Panoramatická kamera s pohledem na Bohumín.

Náhledový obrázek webkamery Bohumín - náměstí T. G. Masaryka

Webkamera Bohumín - náměstí T. G. Masaryka

Sledujte online webkamerou město Bohumín. Webkamera z Bohumína s pohledem na náměstí T. G. Masaryka.

Náhledový obrázek webkamery Bruntál

Webkamera Bruntál

Sledujte Bruntálské náměstí Míru ONLINE webkamerou. Pohled webové kamery východním směrem přes bruntálské Náměstí Míru. Možnost volby aktuálního snímku kamery nebo z archívu.

Náhledový obrázek webkamery Bruntál - Pionýrská

Webkamera Bruntál - Pionýrská

Koukněte na město Bruntál ONLINE webkamerou. Pohled webovou kamerou na jih z přístupového bodu wifi MX-Net na Pionýrské ulici v Bruntále. V popředí ZŠ Petrin, v dálce vpravo kostel Panny Marie Pomocné na Uhlířském vrchu.

Náhledový obrázek webkamery Čápi Albrechtice

Webkamera Čápi Albrechtice

Sledujte čapí hnízdo v obci Albrechtice online webkamerou. Webová kamera zachycuje život čápů z hnízda na komíně - budova obecní policie v obci Albrechtice. Využijte možnost webovou kamerou sledovat čapí život 24hodin denně. Sledujte online,…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.