Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

75 webkamer - Olomoucký kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Olomoucký kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Olomoucký kraj

Náhledový obrázek webkamery Acrobat Park Štíty

Webkamera Acrobat Park Štíty

Koukněte na aktuální stav počasí ve Štítech webkamerou ONLINE. Webová kamera z letního tréninkového centra pro freestyle ski a snowboard ve Štítech.

Náhledový obrázek webkamery Bělá pod Pradědem - SKIPARK Filipovice

Webkamera Bělá pod Pradědem - SKIPARK Filipovice

Koukněte webkamerou na aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském středisku SKIPARK Filipovice v Bělé pod Pradědem. Webová kamera je umístěna ve SKIPARKU Filipovice - večerní lyžování na sedačkové lanovce. Bělá Pod Pradědem

Náhledový obrázek webkamery Bělotín

Webkamera Bělotín

Koukněte na aktuální stav počasí v Bělotíně a okolí online webkamerou. Webová kamera s vysokým rozlišením na klimatologické stanici ČHMÚ v obci Bělotín.

Náhledový obrázek webkamery Červenohorske sedlo

Webkamera Červenohorske sedlo

Pohled webkamery na lyžařský areál. Česká republika.

Náhledový obrázek webkamery Filipovice

Webkamera Filipovice

Sledujte počasí a stav sněhu v lyžařském areálu skipark Filipovice ONLINE webkamerou. Pohled webkamery na lyžařský areál.

Náhledový obrázek webkamery Golf Olomouc

Webkamera Golf Olomouc

Sledujte aktuální dění a stav počasí v Dolanech v golfovém klubu GOLF RESORT OLOMOUC webkamerou online. Webová kamera je umístěna na golfové klubovně a zobrazuje pohled na 18. jamku. GOLF RESORT OLOMOUC: Dolany - Véska č.89, 783 16

Náhledový obrázek webkamery Hlubočky - skiareál

Webkamera Hlubočky - skiareál

Sledujte počasí a stav sněhu v lyžařském areálu skiareál Hlubočky ONLINE webkamerou. Pohled kamery na horní část sjezdovky ve skiareálu Hlubočky.

Náhledový obrázek webkamery Hranice

Webkamera Hranice

Koukněte webkamerou ONLINE na město Hranice. Webová kamera s pohledem na náměstí T.G.M. v Hranicích s aktuálizací obrazu po 60sec.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.