Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

75 webkamer - Olomoucký kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Olomoucký kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Olomoucký kraj

Náhledový obrázek webkamery Acrobat Park Štíty

Webkamera Acrobat Park Štíty

Webová kamera z letního tréninkového centra pro freestyle ski a snowboard ve Štítech.

Náhledový obrázek webkamery Bělá pod Pradědem

Webkamera Bělá pod Pradědem

Webová kamera je umístěna ve SKIPARKU Filipovice - večerní lyžování na sedačkové lanovce. Bělá Pod Pradědem

Náhledový obrázek webkamery Bělotín

Webkamera Bělotín

Webová kamera s vysokým rozlišením na klimatologické stanici ČHMÚ v obci Bělotín.

Náhledový obrázek webkamery Branná - Ski areál

Webkamera Branná - Ski areál

Webkamera ze Ski areálu, který se nachází na trase Hanušovice – Jeseník.

Náhledový obrázek webkamery Červenohorske sedlo

Webkamera Červenohorske sedlo

Pohled webkamery na lyžařský areál. Česká republika.

Náhledový obrázek webkamery Filipovice

Webkamera Filipovice

Pohled webkamery na lyžařský areál. Česká republika.

Náhledový obrázek webkamery Golf Resort Olomouc

Webkamera Golf Resort Olomouc

Webová kamera je umístěna na golfové klubovně a zobrazuje pohled na 18. jamku. GOLF RESORT OLOMOUC: Dolany - Véska č.89, 783 16

Náhledový obrázek webkamery Hlubočky - skiareál

Webkamera Hlubočky - skiareál

Pohled kamery na sjezdovku ve skiareálu Hlubočky.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.