Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

53 webkamer - Pardubický kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Pardubický kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Pardubický kraj

Náhledový obrázek webkamery Březiny

Webkamera Březiny

Sledujte aktuální dění a stav počasí v obci Březiny webkamerou ONLINE.

Náhledový obrázek webkamery Červená Voda

Webkamera Červená Voda

Sledujte online webkamerou počasí a stav sněhu v lyžařském areálu Ski Červená Voda. Pohled webkamery na lyžařský areál Červená voda v Orlických horách.

Náhledový obrázek webkamery Červenovodské sedlo - parkoviště

Webkamera Červenovodské sedlo - parkoviště

Koukněte na aktuální stav počasí na Červenovodském sedle a v okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z Červenovodského sedla s pohledem na parkoviště - odbočka na Suchý vrch.

Náhledový obrázek webkamery Česká Třebová

Webkamera Česká Třebová

Koukněte webkamerou ONLINE na město Česká Třebová. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí. Pohled webové kamery na Staré náměstí v České Třebové.

Náhledový obrázek webkamery Česká Třebová - skiareál Peklák

Webkamera Česká Třebová - skiareál Peklák

Sledujte počasí a stav sněhu v lyžařském areálu Skiareál Peklák online webkamerou. Pohled webové kamery na vlek ve ski areálu Peklák v České Třebové. Skiareál Peklák se nachází v Orlických horách u města Česká Třebová. Areál disponuje jedním vlekem…

Náhledový obrázek webkamery Chrudim

Webkamera Chrudim

Koukněte webkamerou ONLINE na město Chrudim. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí. Webová kamera s pohledem na Resselovo náměstí v Chrudimi. Chrudim je nazývána loutkařské město. Slavné loutkářské tradice připomene renesanční Mydlářovský. Za…

Náhledový obrázek webkamery Chrudim - Kateřinské Předměstí

Webkamera Chrudim - Kateřinské Předměstí

Sledujte online webkamerou město Chrudim. Koukněte kamerou na aktuální dění a počasí. Webová kamera s pohledem na Kateřinské Předměstí v Chrudimi.Chrudim je nazývána loutkařské město. Slavné loutkářské tradice připomene renesanční Mydlářovský. Za…

Náhledový obrázek webkamery Dolni Morava

Webkamera Dolni Morava

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu Dolní Morava online webkamerou. Pohled webových kamer na lyžařský areál Horský Dolní Morava v Orlických horách. Kamery s pohledem na sjezdovky, Mamutíkův vodní park.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.