Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

51 webkamer - Ústecký kraj

     Plánujete dovolenou, krátký pobyt nebo výlet? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete ve správnou chvíli a za hezkého počasí vyrazit vstříc svým výletům a pobytům. Chystáte se jet až v příštích dnech nebo na delší pobyt a nejste si jisti, jaké bude počasí na vaši dovolené? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Česká republika a hned budete vědět, jestli je to na koupání, lyžování nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Ústecký kraj je nesmírně bohatý na přírodní krásy a stojí za návštěvu. Během své dovolené zde můžete navštívit Krušné hory, Lužické hory, České středohoří, Tiské stěny a turisty hojně navštěvované České Švýcarsko s velmi známou Pravčickou bránou. V Českém Švýcarsku leží také nejníže položené místo kraje a i celé ČR a tím je hladina řeky Labe u Hřenska. V Ústeckém kraji se nachází také největrnější hora Čech - Milešovka (837 m) a hora Říp, na kterou vystoupal podle pověstí bájný praotec Čech.

     Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo měřící přes 130km a jsou velmi bohaté na výskyt kovových rud a léčivých pramenů. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Pro turisty nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Nejvyšší horou je Klínovec 1244 m n. m. Známou horskou osadou v Krušných Horách je Cínovec, která vznikla na hřebenové pláni a v současné době je významným střediskem letní i zimní rekreace.

     V Ústeckém kraji usilují tři místa o zapsání do Unesca a to: Pevnostní město Terezín, Hornická kulturní krajina Krušnohoří a Památky pěstování a zpracování chmele a výroby piva v Žatci.

     Mezi turisticky navštěvovaná města bezesporu patří Děčín. Jeho největším lákadlem a zajímavostí pro návštěvníky je zámek umístěný na skále na pravém břehu Labe, nad soutokem Labe a Ploučnice. Je to jeden z nejstarších zámků v Čechách. Dalšími zajímavostmi města Děčín jsou staré historické děčínské mosty z 15. a 16. století. Rodiny s dětmi zde jistě navštíví děčínskou ZOO.

     Dalším navštěvovaným městem Ústeckého kraje jsou Teplice. Toto město se může pochlubit množstvím zajímavých památek. Zdejší zámek vznikl v 16. století na zbytcích staršího románského kláštera. Dále je tu mnoho lázeňských budov: Komplex sanatoria Beethoven, Nové lázně, Vojenské lázně, Sadové lázně… Mnohé z nich již ale svému účelu neslouží.

     Historické centrum Chomutova bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Jádro města si totiž zachovalo středověký půdorys. Do současnosti je zachována původní uliční síť. Nejcennější historickou památkou Chomutova je Kostel svaté Kateřiny, který patří k nejstarším raně gotickým kostelům v Evropě.

     K dalším významným místům a památkám Ústeckého kraje patří například hrad Hazmburk, Helfenburk u Úštěku a zřícenina Kostomlaty. Jedna z nejlépe dochovaných hradních zřícenin u nás se tyčí na asi 100 m vysoké skále nad pravým břehem Labe a jedná se o hrad Střekov. Častým turistickým cílem je zámek Libochovice a zámek Jezeří, který se podařilo zachránit navzdory těžbě hnědého uhlí.

     V Národním parku České Švýcarsko není jen nejnavštěvovanější přírodní památka této oblasti – Pravčická brána, ale také Dolský mlýn. Ten se nachází u soutoku říček Jetřichovská Bělá a Kamenice a býval kdysi funkční stavbou.

Výpis webkamer - Ústecký kraj

Náhledový obrázek webkamery Adolfov

Webkamera Adolfov

Koukněte na Adolfov v Krušných horách ONLINE webkamerou. Webová kamera s pohledem na parkoviště směrem na běžecký stadion  Adolfov - Krušné hory.

Náhledový obrázek webkamery Česká Kamenice

Webkamera Česká Kamenice

Pohled z webkamery na náměstí Míru v České Kamenici

Náhledový obrázek webkamery Česká kamenice - náměstí 28.řijna

Webkamera Česká kamenice - náměstí 28.řijna

Pohled kamery na náměstí 28. října v České Kamenici.

Náhledový obrázek webkamery Chomutov

Webkamera Chomutov

Webová kamera v Chomutově s pohledem na náměstí 1. máje.

Náhledový obrázek webkamery Chomutov - Kamencové jezero

Webkamera Chomutov - Kamencové jezero

Webkamera v Chomutově - Kamencové jezero.

Náhledový obrázek webkamery Chomutov - náměstí

Webkamera Chomutov - náměstí

Webkamera v centru Chomutova s pohledem na náměstí 1. máje.

Náhledový obrázek webkamery Cínovec

Webkamera Cínovec

Sledujte aktuální počasí na Cínovci ONLINE webkamerou. Pohled webové kamery na Cínovec v Krušných horách.

Náhledový obrázek webkamery Cínovec - Pomezí

Webkamera Cínovec - Pomezí

Sledujte na Cínovci aktuální počasí webkamerou online v Krušných horách. Záběry webové kamery v části Pomezí na Cínovci v Krušných horách.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.