Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

76 webkamer - Zlínský kraj

 

     Ve Zlínském kraji se nalézá ta nejkrásnější část Moravy v koncentrované podobě. Najdete tu poutní církevní místa, unikátní kulturní zajímavosti, ale i zachovanou původní přírodu. Zlínský kraj je v západní části tvořen nížinami kolem největší řeky regionu Moravy. Úvaly Hornomoravský a Dolnomoravský od sebe oddělují lesnaté kopcovité Chřiby s nejvyšším místem Brdo (587 m n. m.). Severní část kraje tvoří Hostýnské vrchy. Ve východní části, hraničící se Slovenskem, můžete navštívit Javorníky a Bílé Karpaty, kde je nejvyšším vrcholem Velká Javořina (970 m n. m.).

   Turisté často navštěvují Zlínský kraj kvůli lázním, nejznámější a velmi krásné jsou Luhačovice. Lázně však jsou i v Ostrožské Nové Vsi, malé Lázně Kostelec a další najdeme na severním okraji Zlína. Luhačovice jsou lázeňským městem proslulým volně přístupnými přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a bohatým kulturním a společenským životem. Luhačovice nabízejí pro své návštěvníky pestrou nabídku léčebných, relaxačních a wellness pobytů.

     Největším městem a sídlem Zlínského kraje je Zlín – Baťovo město. Zlín má průmyslovou tradici a zajímavou funkcionalistickou architekturu. Rodiny s dětmi zde navštíví jistě zoologickou zahradou nebo zábavní park Galaxie. ZOO ve Zlíně-Lešné je nejoblíbenějším místem turistů v celém Zlínském kraji. Rozkládá se v krásném parku s romantickým zámkem Lešná. Celý areál je členěn podle kontinentů. Lákavou novinkou pro návštěvníky je Zátoka rejnoků, ojedinělá expozice v rámci celé Evropy.

     Nádherným městem tohoto kraje je zajisté Kroměříž, někdejší rezidence olomouckých arcibiskupů. Kroměříž je díky svým jedinečným památkám a bohatému kulturnímu životu nazývána Hanáckými Athénami. Věhlas Kroměříži přinesly unikátní památky, zejména Arcibiskupský zámek a Květná a Podzámecká zahrada. Oboje je zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Květná zahrada Kroměříž je jedinečným skvostem zahradní architektury, jedna z mála zahrad v Evropě, která si zachovala svou původní podobu z doby svého vzniku.

     Zajímavá jsou i další místa v tomto kraji. Hrad Buchlov je národní kulturní památkou ležící v pohoří Chřiby a je druhou nejnavštěvovanější památkou Zlínského kraje. Středověký, nikdy nedobytý hrad, se řadí k nejmohutnějším a nejstarším panským sídlům v ČR.

     Několik tipů na zámky ve Zlínském kraji: Zlín, Lešná, Buchlovice, Chropyně, Holešov, Napajedla, Vizovice a Vsetín. Barokní zámek Buchlovice z přelomu 17. a 18. století patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům u nás.

     Velkou zajímavostí je Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm je národní kulturní památkou. Je to největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě s více než stovkou památkově chráněných objektů. Dalším místem, kam míří hodně turistů a návštěvníků je významné mariánské poutní místo - Hostýn, hora v pohoří Hostýnských vrchů. Dominantou je zde bazilika Nanebevzetí Panny Marie.

     I milovníci vodních sportů zde najdou své – Baťův kanál je zajímavostí nejen pro vodáky. Baťův kanál je historickou vodní cestou dnes využívanou pro turistické účely. Kanál a řeku Moravu lemuje cyklostezka dlouhá více než 80 km z Kroměříže do Hodonína. Na ní dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Cyklostezka je ideální pro rodiny s dětmi, seniory a využít ji mohou také bruslaři a turisté.

     Navštívit můžete i aquaparky, například v Uherském Hradišti a ve Valašském Meziříčí.

Výpis webkamer - Zlínský kraj

Náhledový obrázek webkamery Čápi Uherský Brod

Webkamera Čápi Uherský Brod

Sledujte čapí hnízdo v Uherském Brodě online webkamerou. Webová kamera zachycuje život čápů na hnízdě na lihovarském komínu na Kučerově náměstí v Uherském Brodě. Využijte možnosti kamerou sledovat čapí život 24hodin denně.

Náhledový obrázek webkamery Chvalčov

Webkamera Chvalčov

Sledujte online webkamerou obec Chvalčov. Webkamera s pohledem do obce Chvalčov. Sledujte kamerou aktuální počasí v Chvalčově.

Náhledový obrázek webkamery Dolní Bečva

Webkamera Dolní Bečva

Guardate online il villaggio di Dolní Bečva con la webcam. Webcam con vista sul villaggio di Dolní Bečva, la fotocamera cattura la vista della chiesa e di Černá hora. Guarda il tempo attuale a Dolní Bečva con la fotocamera.

Náhledový obrázek webkamery Holešov

Webkamera Holešov

     Sledujte město Holešov ONLINE webkamerou. Live Webová kamera s pohledem na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově.      Holešov je malebné město ležící ve Zlínském kraji v České republice. S bohatým historickým…

Náhledový obrázek webkamery Holešov - meteostanice

Webkamera Holešov - meteostanice

Webová kamera s vysokým rozlišením na meteorologické stanici ČHMÚ v Holešově.   Holešov je malebné město ležící ve Zlínském kraji v České republice. S bohatým historickým dědictvím, malebnými uličkami a pohostinnými…

Náhledový obrázek webkamery Holešov zámek

Webkamera Holešov zámek

    Koukněte online webkamerou za zámek Holešov. Pohled webové kamery ze zámku v Holešově na zámecké zahrady.      Zámek byl postaven v 17. století a sloužil jako rezidence šlechtického rodu Lichtenštejnů, kteří měli v…

Náhledový obrázek webkamery Horní Bečva

Webkamera Horní Bečva

Sledujte online webkamerou Horní Bečvu a okolí. Webkamera s pohledem na Horní Bečvu z hotelu Mesit. Sledujte kamerou aktuální počasí v Horní Bečvě.

Náhledový obrázek webkamery Horní bečva - skiareál Rališka

Webkamera Horní bečva - skiareál Rališka

Sledujte online webkamerou skiareál Rališka. Webové kamery jsou umístěny ve skiareálu Rališka s pohledem na sjezdovku a lanovku. Sledujte kamerou aktuální počasí a stav sněhu ve skiareálu Rališka.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.