Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

9 webkamer - Brač

     Mapa se zobrazením webových kamer z třetího největšího chorvatského ostrova Brač v Jaderském moři. Největší z dalmatských ostrovů Brač se nachází naproti Splitu a končí u severního okraje Makarské riviéry. Ostrov nabízí krásné oblázkové pláže, z nichž nejznámější je Zlatni Rat, nedaleko městečka Bol.

     Plánujete letní dovolenou na ostrově Brač v Chorvatsku? Sledujte kamery. Díky online záběrům z ostrova Brač a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli za hezkého počasí. Nejste si jisti, jaké bude počasí? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Chorvatsko a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách.

     Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v chorvatském regionu Brač. Klikněte na odkaz - přidat webkameru.

 

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

 

Výpis webkamer - Brač

Náhledový obrázek webkamery Bol - přístav

Webkamera Bol - přístav

Koukněte na město Bol a jeho okolí webkamerou ONLINE.  Pohled webkamery na přístav na Bolu na ostrově Brač v Chorvatsku.

Náhledový obrázek webkamery Brač - Bol

Webkamera Brač - Bol

Koukněte na město Bol a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pláž Bol na ostrově Brač v Chorvatsku.

Náhledový obrázek webkamery Milna - Brač

Webkamera Milna - Brač

Koukněte na město Milna a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na přístav v městečku Milna na ostrově Brač.

Náhledový obrázek webkamery Milna - zátoka

Webkamera Milna - zátoka

Koukněte na město Milna a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na zátoku v obci Milna na ostrově Brač.

Náhledový obrázek webkamery Ostrov Brač - Milna

Webkamera Ostrov Brač - Milna

Koukněte na město Milna a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na přístav a město Milna - ostrov Brač. Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Postira - Brač

Webkamera Postira - Brač

Koukněte na město Postira a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na zátoku v obci Postira na ostrově Brač. Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Supertar

Webkamera Supertar

     Sledujte chorvatské přímořské letovisko Supetar a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje stav silniční dopravy v přístavním městě Supertar na ostrově Brač v Chorvatsku. Supertar je s pevninou propojen…

Náhledový obrázek webkamery Supetar - Brač

Webkamera Supetar - Brač

     Koukněte na chorvatské letovisko Supetar a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery sledující silniční dopravu a trajekty v přístavním městě Supertar na ostrově Brač v Chorvatsku. Supertar je s pevninou…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.