Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

5 webkamer - Hvar

     Mapa se zobrazením webových kamer na ostrově Hvar - Chorvatsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi o počasí, dopravě nebo jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

     Plánujete letní dovolenou na pobřeží Jadranu v Chorvatsku? Sledujte kamery. Díky online záběrům můžete vyrazit ve správnou chvíli a za hezkého počasí. Nejste si jisti, jaké bude počasí? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Chorvatsko a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách.

      Chorvatské ostrovyBrač, Hvar, Krk, Korčula, Šolta, Vis nebo pláže v v letoviscích jako je Rabac, Medulin, Poreč, Umag, Makarská riviéra jsou díky webkamerám blíže než si myslíte :-)  

     Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v chorvatském regionu Hvar. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

Výpis webkamer - Hvar

Náhledový obrázek webkamery Hvar - Jelsa

Webkamera Hvar - Jelsa

Koukněte na město Jelsa a jeho okolí webkamerou ONLINE. Kamera s pohledem na město Jelsa na ostrově Hvar.

Náhledový obrázek webkamery Hvar - přístav

Webkamera Hvar - přístav

Koukněte na Hvar Koskinou a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na město Hvar v Chorvatsku.

Náhledový obrázek webkamery Ivan Dolac - Hvar

Webkamera Ivan Dolac - Hvar

     Koukněte online webkamerou na pláž v městečku Ivan Dolac. Sledujte aktuální počasní na ostrově Hvar. Pohled webové kamery na pláž Ivan Dolač na ostrově chorvatském Hvar.     Malebná vesnice Ivan Dolac se nachází v…

Náhledový obrázek webkamery Jelsa

Webkamera Jelsa

Koukněte na město Jelsa a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na město Jelsa na ostrově Hvar.

Náhledový obrázek webkamery Jelsa - Hvar

Webkamera Jelsa - Hvar

Koukněte na město Jelsa a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na přístav v městečku Jelsa na ostrově Hvar. Chorvatsko

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.