Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

39 webkamer - Istrijská župa

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Istrijská župa - Chorvatsko. Víte o další kameře z chorvatského regionu Istrijská župa? Přidejte jí k nám.

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

Výpis webkamer - Istrijská župa

Náhledový obrázek webkamery Bale

Webkamera Bale

Koukněte na město Bale a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na město Bale. Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Bale - Mon Perin

Webkamera Bale - Mon Perin

Koukněte na město Bale a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na krásnou pláž. Bale - Mon Perin, Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Bale - Valle

Webkamera Bale - Valle

Koukněte na město Bale - Valle a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera snímá okolí středověkého města Bale. Chorvatsko

Náhledový obrázek webkamery Barban

Webkamera Barban

Koukněte na město Barban a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na obec Barban. Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Brestova

Webkamera Brestova

     Koukněte na přímořské městečko Brestova a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera sleduje kotviště trajektu a stav dopravy v přístavišti Brestova na Istrii.      Přístav Brestova se nachází v Chorvatsku,…

Náhledový obrázek webkamery Brtonigla - Aquapark - Istralandia

Webkamera Brtonigla - Aquapark - Istralandia

Koukněte na město Brtonigla a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na zábavný aquapark  - Istralandia. Brtonigla, Chorvatsko

Náhledový obrázek webkamery Fažana - Pula

Webkamera Fažana - Pula

Koukněte na město Fažana a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na Jadranské moře z domu ve městě Fažana na poloostrově Pula v Chorvatsku  - Istria

Náhledový obrázek webkamery Funtana

Webkamera Funtana

Koukněte na město Funtana a jeho okolí webkamerou ONLINE. Náhled webkamery na přístav. Funtana, Chorvatsko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.