Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

59 webkamer - Přímořsko-gorskokotarská župa

      Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Přímořsko-gorskokotarská župa - Chorvatsko. Víte o další kameře z chorvatského regionu Přímořsko-gorskokotarská župa? Přidejte jí k nám.

     Plánujete letní dovolenou na pobřeží Jadranu v Chorvatsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách.

      Chorvatské ostrovy Brač, Hvar, Krk, Korčula, Šolta, Vis nebo pláže v v letoviscích jako je Rabac, Medulin, Poreč, Umag, Makarská riviéra jsou díky webkamerám blíže než si myslíte :-)

 

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

Výpis webkamer - Přímořsko-gorskokotarská župa

Náhledový obrázek webkamery Crikevnica - náměstí Stjepana Radiče

Webkamera Crikevnica - náměstí Stjepana Radiče

Koukněte na město Crikvenica a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera zobrazuje náměstí Stjepana Radiče v Crikvenici.

Náhledový obrázek webkamery Delnice

Webkamera Delnice

Koukněte na město Lučice a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy na sjezdu č.4 na dálnici A6. Delnice - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Diračje

Webkamera Diračje

Koukněte na město Čikovići a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy na sjezdu č.5 na dálnici A7. Diračje - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Jurdani

Webkamera Jurdani

Koukněte na město Brešca a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera sleduje stav silniční dopravy na sjezdu č.3 na dálnici A7. Jurdani - Chorvatsko.

Náhledový obrázek webkamery Klenovica - Marina

Webkamera Klenovica - Marina

Koukněte na město Klenovica a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na obec a přístav v městečku Klenovica.

Náhledový obrázek webkamery Klimno - přístav

Webkamera Klimno - přístav

Koukněte na město Klimno a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled na zátoku ve městě Klimno, které se nachází na severní straně ostrova Krk.

Náhledový obrázek webkamery Krk

Webkamera Krk

Koukněte webkamerou ONLINE na městečko Krk na stejnojmeném ostrově. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí na náměstí Vela Placa v městečku Krk.

Náhledový obrázek webkamery Krk - Marina

Webkamera Krk - Marina

Koukněte na město Krk a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z městečka Krk s pohledem na přístav na ostrov Krk

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.