Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

56 webkamer - Hovedstaden

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Hovedstaden - Dánsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Dánsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu Legolandu nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

      Dánské království, zkráceně Dánsko, je stát ležící v severní Evropě, ke kterému patří kromě samotného Dánska také Grónsko a Faerské ostrovy. Dánsko je nejstarším evropským královstvím a strávit dovolenou v této zemi stojí za to už jen třeba proto, že zde údajně žijí nejšťastnější lidé na světě. Dánsko má krásnou přírodu i bohatou kulturu a historii. Mezi nejoblíbenější turistické destinace patří Kodaň, která je hlavním městem Dánska a disponuje řadou zajímavých památek, muzeí a galerií. Mezi dvě hlavní pamětihodnosti Kodaně patří zábavní park Tivoli a socha Malé mořské víly. Kodani, která leží na východním pobřeží největšího dánského ostrova, Sjællandu, se přezdívá „Paříž Severu“. Kodaň se švédským městem Malmö spojuje Öresundský most, který má téměř 8 km, je nejdelším mostem spojujícím dva státy a zároveň nejdelším mostem, po kterém lze přejet autem i vlakem. Zajímavé také je, že ze žádného místa v zemi to není k moři o moc dál než 50 kilometrů.

     V Dánsku se také zrodila nejoblíbenější stavebnice pro děti – Lego a rodiny s dětmi mohou navštívit Legoland, který je celý postavený z malých stavebnicových dílků.

     Pro Dánsko je významný mořský rybolov. Také turisté si během své dovolené mohou zakoupit na poštách a v turistických úřadech licenci povolující zdejší rybaření.

     Dánsko je rovinatá země a jeho terén zde zaručuje cyklistům úplný ráj na nekonečných cyklostezkách a vedlejších silnicích. Cyklisté přitom nemusejí vynaložit příliš mnoho námahy, protože dánská nejvyšší hora Møllehøj je vysoká pouhých 171 metrů. Během svého pobytu můžete využít služeb velkého množství půjčoven kol.

     Ke zdejším přírodním klenotům patří mimo jiné ostrov Møn, kde přímo z moře vystupují divoké přírodní křídové útesy Møns Klint, někde až 80 metrů vysoké. Jedním z nejvyhledávanějších míst na dánském pobřeží je mys Grenen, nejsevernější místo v Dánsku, kde se slévá Baltské a Severní moře.

     Během svého pobytu byste neměli vynechat návštěvu hradu Kronborg, kam William Shakespeare umístil děj Hamleta. Hrad Kronborg v Helsignore patří mezi nejvýznamnější renesanční hrady v severní Evropě. Dalším známou pamětihodností Dánska je proslulý vodní zámek Egeskov Slot ze 16. století, který patří k nejkrásnějším v Evropě.

Výpis webkamer - Hovedstaden

Náhledový obrázek webkamery Aakirkeby - Rute 38

Webkamera Aakirkeby - Rute 38

Koukněte na město Aakirkeby a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na dopravní situaci na Birgersvej v Aakirkeby. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Albertslund O4

Webkamera Albertslund O4

Koukněte na město Albertslund a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na dopravní situaci směrem na sever, proti Ballerupu. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Brøndby - E47 Roskildevej

Webkamera Brøndby - E47 Roskildevej

Koukněte na město Brøndby a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na dopravní situaci jižním směrem. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Brønshøj

Webkamera Brønshøj

Koukněte na město Bronshoj a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na dopravní situaci východním směrem na Høje Gladsaxe / Søborg. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Buddinge

Webkamera Buddinge

Koukněte na město Buddinge a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na dopravní situaci severovýchodním směrem na Lyngby / Helsingør. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Copenhagen - Amager Boulevard

Webkamera Copenhagen - Amager Boulevard

Koukněte na město Copenhagen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera ukazuje dopravní situaci směrem na jihovýchod, k Amagerbrogade. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Copenhagen - Bispeengbuen

Webkamera Copenhagen - Bispeengbuen

Koukněte na město Copenhagen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera ukazuje dopravní situaci směrem na severozápad. Dánsko.

Náhledový obrázek webkamery Copenhagen - E20 Kalvebod

Webkamera Copenhagen - E20 Kalvebod

Koukněte na město Copenhagen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera směřuje západním směrem k Avedøre. Dánsko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.