Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

37 webkamer - Pais de la Loire

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Pais de la Loire - Francie. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou ve Francii? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Francie úředním názvem Francouzská republika se skládá z 26 regionů. V evropské části Francie se nachází 21 z nich a Korsika, další 4 jsou samostatná zámořská území (Guadeloupe, Martinique, Francouzská Guyana, Réunion). Francie sousedí s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Andorrou, Monakem a Španělskem. Kromě hlavního města Paříže, v němž žije přes 12 milionů lidí, jsou největšími městy Marseille, Lyon, Toulouse, Nice, Nantes, Štrasburk, Montpellier, Bordeaux, Lille a Rennes. Největšími řekami ve Francii jsou Loira, Garrona, Seina a část toku Rýnu.

     Francie je světově nejvíce navštěvovanou turistickou destinací. Ročně ji navštíví přes 80 milionů turistů. Lidé z celého světa jsou fascinovaní francouzskou kulturou, nádhernými památkami, vynikající kuchyní, kvalitními víny, romantickými zámky a krásnými horami. Polovina turistů, kteří navštíví tuto zemi, míří do Paříže. Není se čemu divit, že Paříž je velmi lákavým místem pro dovolenou nebo alespoň krátký pobyt. Hlavnímu městu Francie se také říká město lásky či hlavní město módy. Nachází se v něm ty nejproslulejší památky a je zde cítit všudypřítomná romantická atmosféra. Paříž je spolu s Londýnem, Milánem a New Yorkem jednou z největších světových módních metropolí. Vzniklo zde několik proslulých módních (a kosmetických) domů např. Coco Chanel, Christian Dior nebo Hubert de Givenchy.

     Mezi nejznámější památky Paříže patří Eiffelova věž, která je neodmyslitelnou dominantou Paříže. Ocelová věž pochází z 19. století a jejím autorem je Gustav Eiffel. Na vrchol věže se dostanete buď pěšky anebo si připlatíte za výtah. Muzeum Louvre patří mezi největší muzea na světě. Muzeum je součástí palácového komplexu Palais de Louvre a jistě nejznámější exponát je bezesporu slavný obraz Mona Lisy autora Leonarda da Vinciho. V Paříži je nepřeberné množství památek, restaurací, módních domů a dalších, že stěží si vše jde prohlédnout během jednoho pobytu.

     Další známou a navštěvovanou památkou nedaleko města je Palác Versailles, který je symbolem moci absolutistické monarchie. Palác byl sídlem francouzských králů a královen a pochází ze 17. století. Okolí paláce se pyšní nádhernými zahradami.

     Francie neláká turisty jenom městy, ale také krásnými plážemi a čistým mořem. Riviéra se nachází na francouzském pobřeží Středozemního moře. Azurové pobřeží láká mnoho turistů především díky teplému podnebí. Oblast je známá především kvůli městům St. Tropez, Marseille a Monaku nebo také filmovému festivalu v Cannes, který každoročně navštíví spousta celebrit z celého světa.

     Mezi další turistické cíle patří např. město Lourdes - posvátné poutní místo nebo hrad Carcassone, který patří k nejkrásnějším a nejzachovalejším zámkům v Evropě. Naopak rodiny s dětmi by neměly minout návštěvu parku Disneyland a studia Walt Disney. Pro děti to je opravdu nezapomenutelný zážitek. Dalším zajímavým místem je Hora svatého Michaela, což je přílivový ostrov s několika magickými budovami zapsanými do Seznamu památek Unesca. Při přílivu je ostrov zcela obklopen vodou a při odlivu, kdy hladina moře klesne o 15 metrů, se objeví okolo žulové hory písčité dno a je možné dojít na ostrov suchou nohou.

     Údolí zámků, jak se údolí v okolí řeky Loiry označuje, je dalším turistickým lákadlem především pro milovníky romantiky a zámků a hradů. Většina zámků v tomto údolí byla v období renesance přestavěna a několik z nich se pyšní nádhernými zahradami v okolí. Zámků je zde 19 a mezi nejznámější patří Chambord, Chenonceau, Amboise, Blois a Cheverny.

   Francie nabízí vynikající sněhové podmínky a francouzská část Alp tak láká stále více lyžařů. Ve Francii se nachází nejvyšší hora Evropy – Mont Blanc (4809 metrů).

     Nejznámějšími specialitami francouzské kuchyně jsou ztučnělá játra vodních ptáků (foie gras), kohout na víně (coq au vin) žabí stehýnka (grenouille) a šneci (escargot). Do celého světa se rozšířily lehký sladký rohlík croissant, bagety nebo palačinky (crêpe). Významnou úlohu v celé francouzské kultuře hraje také vinařství. Celosvětově proslulé je šampaňské víno – šu kvašené víno z oblasti Champagne-Ardenne. Některé odrůdy byly vyšlechtěny přímo ve Francii, například sauvignon. Velmi ceněna jsou rovněž červená vína z oblasti Bordeaux, burgundské víno (chardonnay, pinot noir), nebo beaujolais.

     Populárními sporty ve francii jsou fotbal, cyklistika (ve Francii se každoročně pořádá světoznámá Tour de France), ragby, automobilový sport (Grand Prix Francie v Magny-Cours, 24 hodin Le Mans) a tenis (French Open v Paříži).

Výpis webkamer - Pais de la Loire

Náhledový obrázek webkamery  Notre-Dame-de-Monts

Webkamera Notre-Dame-de-Monts

Koukněte na město Notre-Dame-de-Monts a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled z webové kamery na pláž v Notre Dame de Monts

Náhledový obrázek webkamery  Notre-Dame-de-Monts - pláž 4

Webkamera Notre-Dame-de-Monts - pláž 4

Koukněte na město Notre-Dame-de-Monts a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na pláž v Notre Dame de Monts

Náhledový obrázek webkamery Bourgenay - přístav

Webkamera Bourgenay - přístav

Koukněte na město Bourgenay a jeho okolí webkamerou ONLINE. Náhled webové kamery na pláž Bourgenay

Náhledový obrázek webkamery Bretignolles-sur-Mer - pláž La Sauzaie

Webkamera Bretignolles-sur-Mer - pláž La Sauzaie

Koukněte na město Bretignolles-sur-Mer a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na pláž La Sauzaie v Bretignolles sur Mer

Náhledový obrázek webkamery La Barre de Monts

Webkamera La Barre de Monts

Koukněte na město La Barre-de-Monts a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na pláž v La Barre de Monts

Náhledový obrázek webkamery La Baule-Escoublac - panorama

Webkamera La Baule-Escoublac - panorama

Koukněte na město La Baule Escoublac a jeho okolí webkamerou ONLINE. Panoramatický Náhled webové kamery na pláž v La Baule Escoublac.

Náhledový obrázek webkamery La Baule-Escoublac - pláž

Webkamera La Baule-Escoublac - pláž

Koukněte na město La Baule Escoublac a jeho okolí webkamerou ONLINE. Náhled z webové kamery na pláž v La Baule Escoublac.

Náhledový obrázek webkamery La Roche-sur-Yon

Webkamera La Roche-sur-Yon

Koukněte na město La Roche-sur-Yon a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na město v La Roche sur Yon

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.