Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

73 webkamer - Benátsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Benátsko - Itálie. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí, dopravě nebo jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Region je ohraničen ze západu jezerem Lago di Garda a údolím řeky Mincio, z východu Jaderským mořem. Benátsko je region charakterizovaný italskými Dolomity, jezerem Lago di Garda, pohořím Coli Euganei a rovinatou Benátskou nížinou. Mezi významná a nejčastěji navštěvovaná místa patří především Benátky, ostrovy Murano a Burano, města Verona a Padova, v Alpách potom Cortina d´Ampezzo. Centrem oblasti jsou Benátky. Toto jedinečné město je postavené v benátské laguně na 118 ostrovech a protkané stovkou kanálů.

       Plánujete dovolenou, krátký pobyt nebo výlet? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání, lyžování nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)    

 

    Itálie je země v jižní Evropě ležící na Apeninském poloostrově, který svým tvarem připomíná vysokou botu. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř Itálie jsou dva samostatné městské státy: Vatikán a San Marino.

     Itálii omývají čtyři moře, z východu Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhérské a Ligurské moře. K Itálii patří dva velké ostrovy: Sardinie a Sicílie, oba se nacházejí ve Středozemním moři.

     V zemi je úředním jazykem italština, s angličtinou je stále trochu problém se v Itálii domluvit. Země se dělí na dvacet regionů. Hlavním městem je Řím, přezdívaný „Věčné město“. Řím je vzpomínkou na zašlou slávu Římské říše a je plný památek antické civilizace. Turisticky nejnavštěvovanějšími památkami jsou Koloseum, Pantheon či Forum Romanum. Dalšími památkami jsou např. Španělské schody, Andělský hrad nebo Fontána di Trevi. I v současné době dochází k novým archeologickým objevům.

     Až 75% rozlohy státu tvoří hory, severně to jsou vysokohorské Alpy, dále jsou v Itálii ještě Apeniny, které se táhnout od Janova až na Sicílii. Mimo jiné se v Itálii také nachází šest aktivních sopek – Stromboli, Vulcano, Vesuv, Etna, Ischia, Campi Flegrei.

     Itálie je zemí s největším počtem památek UNESCO na světě. Je zde 51 kulturních a přírodních památek. Italské památky jsou ideálními cestovatelskými destinacemi pro turisty, kteří vyhledávají historii, umění a kulturu. Dolomity zase poskytují sportovní využití jak v létě, tak v zimě. Ať už jsou to Dolomity a historická centra Florencie, Říma, nebo Pompeje, pobřeží Amalfi a pobyt u moře, každý si zde svou dovolenou určitě vybere. Zde uvádíme několik typů na nejznámější italské památky zapsané v seznamu Unesco.

     Archeologická naleziště v Pompejích, Herkulaneu a Torre Annunziata. V roce 79 n.l. zasypala erupce sopky Vesuv v jižní Itálii okolní oblast nánosy popela a kamene. V té době byly Pompeje prosperujícím městem s 25 000 obyvateli. Sídla v Herculaneu a nádherné nástěnné malby ve Ville Oplontis v Torre Annunziata byly také zničeny. Naleziště bylo objeveno až v 16. století a zpřístupněno veřejnosti bylo v polovině 18. století.

     Město Veronanabízí turistům k prohlédnutí arénu, jež je druhá největší hned po římském Koloseu. Dnes se využívá na mnohá představení. Město je také známé slavným domem s balkónem z Julie a Romea.

     Historické centrum města Florencie je jednou z úplně prvních italských památek, jež byla zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Jména umělců jako Petrarca a Boccaccio nebo Michalangelo a Leonardo da Vinci jsou s Florencií nerozlučně spjata.

     Benátky a benátská lagunajsou krásným místem pro romantickou dovolenou. Projíždět zde lidé mohou na gondole mezi starými domy s pavlačemi, jedná se o jedno z velmi oblíbených míst v Itálii. Hlavní dopravní spojení zajišťuje 4 km dlouhý Velký kanál – Canal Grande. Mezi nejznámější části města patří náměstí svatého Marka a most Ponte di Rialto.

     Villa d’Este v Tivoli je mistrovské dílo italské zahradní architektury. Naleznete zde sbírku fontán, nymf, jeskyní a vodních a hudebních atrakcí. Je častou předlohou pro evropské zahrady v manýristickém a barokním slohu.

     Dolomity jsou na seznamu UNESCA od roku 2009. Jedná se to komplex pohoří skládající se z 9 přírodních parků ležících v 5 provinciích a 3 regionech. Dolomiti se můžou chlubit 18-ti vrcholky nad 3000 m n.m. Je to oblast turisticky žádaná pro pobyty jak v zimních, tak letních měsících.

     Celé historické centrum Říma uvnitř městských hradeb spolu s basilikou svatého Pavla vně hradeb je pod ochranou fondu UNESCO. Město Řím byla založeno v roce 753 před n.l. Romulem a Remem a je považováno za kolébku evropské civilizace. K nejvýznamnějším starověkým památkám patří např. obě Fóra, Mausolea Augusta a Hadriána, Pantheon, Trajánův sloup a sloup Marka Aurelia a stavby papežského Říma.

     Na náměstí Piazza dei Miracoli v Pise, nebo přezdívkou Náměstí zázraků, umístěném na velikém zeleném trávníku, se nacházejí čtyři stavby středověkého umění: proslulá Šikmá věž (také zvonice), hřbitov Camposanto, Baptiseria (křtitelnice) a katedrála. Všechny tyto stavby byly postaveny mezi 11. a 14. stoletím.

     Dovolená spojená s koupáním nemusí být v Itálii vždy u moře, v zemi je spousta krásných jezer. Největším z nich je Gardské jezero – známé Lago di Garda. Jezero má ledovcový původ, a tak má jeho voda azurově modrou barvu. V okolí jezera je možnost vysokohorské turistiky v Dolomitech nebo je možné využít velké množství cyklostezek.

     Italská kuchyně patří k jedné z nejznámějším a nejchutnějším kuchyním světa. Všechna italská jídla mají společný základ založený na těstovinách, masu, rýži, rajčatech a olivovém oleji. Mezi nejznámější italská jídla patří pizza, která pochází z Neapole. K Itálii patří i tradiční italské risoto, oblíbené je též maso a italské uzeniny – slavné prosciutto (uzená šunka) či salsiccia (klobása), dále mořské plody a ryby a také se zde vyrábí na 450 druhů sýrů – známý je parmezán, gorgonzola či mozzarela.

     Sardinie je druhým největším italským ostrovem a oblíbeným místem na dovolenou. Nabízí krásné pláže, čistou vodu a divokou přírodu. Na Sardinii je velice známá kouzelná Neptunova jeskyně.

     Teplé a slunečné počasí po celý rok nabízí Sicílie. V hlavním městě Palermu se nachází mnoho kašen, kostelů a také katedrála z 12. století. Nejhezčím městem na Sicílii je ale nejspíše Cefalu, které najdete na severu ostrova. Na jihu Sicílie se zase rozkládá Údolí chrámů, což je komplex chrámů, který vybudovali dávní Řekové. Se Sicílií je spojená 3329 metrů vysoká činná sopka Etna. Ke kráteru Etny je možné podniknout jednodenní výlet.

Výpis webkamer - Benátsko

Náhledový obrázek webkamery Albaredo

Webkamera Albaredo

Koukněte na město Albaredo a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na historické městečko Albaredo v Itálii.

Náhledový obrázek webkamery Albignasego - Traffic A13 - KM 101

Webkamera Albignasego - Traffic A13 - KM 101

Koukněte na město Albignasego a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na dopravní situaci. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Albignasego Traffic A13

Webkamera Albignasego Traffic A13

Koukněte na město Albignasego a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na dopravní situaci. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Alleghe - Col dei Baldi (1922 m)

Webkamera Alleghe - Col dei Baldi (1922 m)

Koukněte na město Alleghe a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na lyžařský areál. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Alleghe - Monte Fertazza (2083 m)

Webkamera Alleghe - Monte Fertazza (2083 m)

Koukněte na město Alleghe a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na horský masiv. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Alleghe - Ski Civetta

Webkamera Alleghe - Ski Civetta

Koukněte na město Alleghe a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na vesnici Alleghe, s výhledem na lanovku do Ski Civetta.

Náhledový obrázek webkamery Arabba - Bec de Roces

Webkamera Arabba - Bec de Roces

Koukněte na město Arabba a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na lyžařský areál. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Arabba - Belluno

Webkamera Arabba - Belluno

Koukněte na město Arabba a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na centrum Arabba, Livinallongo a Pordoipass

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.