Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

14 webkamer - Sardinie

     Mapa se zobrazením webových kamer z italského ostrova Sardinie. Sardinie je druhým největším italským ostrovem. Na Sardinii, které přezdívá Karibik Středomoří, jsou krásné bílé pláže, čisté tyrkysové moře a malebná městečka.

     Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny... Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v italském regionu Sardinie. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

   Itálie je země v jižní Evropě ležící na Apeninském poloostrově, který svým tvarem připomíná vysokou botu. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř Itálie jsou dva samostatné městské státy: Vatikán a San Marino.

     Itálii omývají čtyři moře, z východu Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhérské a Ligurské moře. K Itálii patří dva velké ostrovy: Sardinie a Sicílie, oba se nacházejí ve Středozemním moři.

     V zemi je úředním jazykem italština, s angličtinou je stále trochu problém se v Itálii domluvit. Země se dělí na dvacet regionů. Hlavním městem je Řím, přezdívaný „Věčné město“. Řím je vzpomínkou na zašlou slávu Římské říše a je plný památek antické civilizace. Turisticky nejnavštěvovanějšími památkami jsou Koloseum, Pantheon či Forum Romanum. Dalšími památkami jsou např. Španělské schody, Andělský hrad nebo Fontána di Trevi. I v současné době dochází k novým archeologickým objevům.

     Až 75% rozlohy státu tvoří hory, severně to jsou vysokohorské Alpy, dále jsou v Itálii ještě Apeniny, které se táhnout od Janova až na Sicílii. Mimo jiné se v Itálii také nachází šest aktivních sopek – Stromboli, Vulcano, Vesuv, Etna, Ischia, Campi Flegrei.

     Itálie je zemí s největším počtem památek UNESCO na světě. Je zde 51 kulturních a přírodních památek. Italské památky jsou ideálními cestovatelskými destinacemi pro turisty, kteří vyhledávají historii, umění a kulturu. Dolomity zase poskytují sportovní využití jak v létě, tak v zimě. Ať už jsou to Dolomity a historická centra Florencie, Říma, nebo Pompeje, pobřeží Amalfi a pobyt u moře, každý si zde svou dovolenou určitě vybere. Zde uvádíme několik typů na nejznámější italské památky zapsané v seznamu Unesco.

     Archeologická naleziště v Pompejích, Herkulaneu a Torre Annunziata. V roce 79 n.l. zasypala erupce sopky Vesuv v jižní Itálii okolní oblast nánosy popela a kamene. V té době byly Pompeje prosperujícím městem s 25 000 obyvateli. Sídla v Herculaneu a nádherné nástěnné malby ve Ville Oplontis v Torre Annunziata byly také zničeny. Naleziště bylo objeveno až v 16. století a zpřístupněno veřejnosti bylo v polovině 18. století.

     Město Veronanabízí turistům k prohlédnutí arénu, jež je druhá největší hned po římském Koloseu. Dnes se využívá na mnohá představení. Město je také známé slavným domem s balkónem z Julie a Romea.

     Historické centrum města Florencie je jednou z úplně prvních italských památek, jež byla zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Jména umělců jako Petrarca a Boccaccio nebo Michalangelo a Leonardo da Vinci jsou s Florencií nerozlučně spjata.

     Benátky a benátská lagunajsou krásným místem pro romantickou dovolenou. Projíždět zde lidé mohou na gondole mezi starými domy s pavlačemi, jedná se o jedno z velmi oblíbených míst v Itálii. Hlavní dopravní spojení zajišťuje 4 km dlouhý Velký kanál – Canal Grande. Mezi nejznámější části města patří náměstí svatého Marka a most Ponte di Rialto.

     Villa d’Este v Tivoli je mistrovské dílo italské zahradní architektury. Naleznete zde sbírku fontán, nymf, jeskyní a vodních a hudebních atrakcí. Je častou předlohou pro evropské zahrady v manýristickém a barokním slohu.

     Dolomity jsou na seznamu UNESCA od roku 2009. Jedná se to komplex pohoří skládající se z 9 přírodních parků ležících v 5 provinciích a 3 regionech. Dolomiti se můžou chlubit 18-ti vrcholky nad 3000 m n.m. Je to oblast turisticky žádaná pro pobyty jak v zimních, tak letních měsících.

     Celé historické centrum Říma uvnitř městských hradeb spolu s basilikou svatého Pavla vně hradeb je pod ochranou fondu UNESCO. Město Řím byla založeno v roce 753 před n.l. Romulem a Remem a je považováno za kolébku evropské civilizace. K nejvýznamnějším starověkým památkám patří např. obě Fóra, Mausolea Augusta a Hadriána, Pantheon, Trajánův sloup a sloup Marka Aurelia a stavby papežského Říma.

     Na náměstí Piazza dei Miracoli v Pise, nebo přezdívkou Náměstí zázraků, umístěném na velikém zeleném trávníku, se nacházejí čtyři stavby středověkého umění: proslulá Šikmá věž (také zvonice), hřbitov Camposanto, Baptiseria (křtitelnice) a katedrála. Všechny tyto stavby byly postaveny mezi 11. a 14. stoletím.

     Dovolená spojená s koupáním nemusí být v Itálii vždy u moře, v zemi je spousta krásných jezer. Největším z nich je Gardské jezero – známé Lago di Garda. Jezero má ledovcový původ, a tak má jeho voda azurově modrou barvu. V okolí jezera je možnost vysokohorské turistiky v Dolomitech nebo je možné využít velké množství cyklostezek.

     Italská kuchyně patří k jedné z nejznámějším a nejchutnějším kuchyním světa. Všechna italská jídla mají společný základ založený na těstovinách, masu, rýži, rajčatech a olivovém oleji. Mezi nejznámější italská jídla patří pizza, která pochází z Neapole. K Itálii patří i tradiční italské risoto, oblíbené je též maso a italské uzeniny – slavné prosciutto (uzená šunka) či salsiccia (klobása), dále mořské plody a ryby a také se zde vyrábí na 450 druhů sýrů – známý je parmezán, gorgonzola či mozzarela.

     Sardinie je druhým největším italským ostrovem a oblíbeným místem na dovolenou. Nabízí krásné pláže, čistou vodu a divokou přírodu. Na Sardinii je velice známá kouzelná Neptunova jeskyně.

     Teplé a slunečné počasí po celý rok nabízí Sicílie. V hlavním městě Palermu se nachází mnoho kašen, kostelů a také katedrála z 12. století. Nejhezčím městem na Sicílii je ale nejspíše Cefalu, které najdete na severu ostrova. Na jihu Sicílie se zase rozkládá Údolí chrámů, což je komplex chrámů, který vybudovali dávní Řekové. Se Sicílií je spojená 3329 metrů vysoká činná sopka Etna. Ke kráteru Etny je možné podniknout jednodenní výlet.

 

Výpis webkamer - Sardinie

Náhledový obrázek webkamery Alghero

Webkamera Alghero

Koukněte na město Alghero a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na pobřeží města Alghero. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Arbatax

Webkamera Arbatax

Koukněte online webkamerou na přímořské letovisko Arbatax a jeho okolí. Střídající se záběry webkamery s pohledem na záliv, pláž, červené kameny v italském letovisku Arbatax na Sardinii. Arbatax je malebné přímořské letovisko nacházející se na…

Náhledový obrázek webkamery Asuni

Webkamera Asuni

Sledujte online kamerou horskou vesnici ASUNI a její okolí. Panoramatické pohledy webové kamery z horské vesnice Asuni na Sardinii. Sledujte kamerou aktuální počasí. Asuni je malebná vesnice, která se nachází na ostrově Sardinie ve Středozemním…

Náhledový obrázek webkamery Baia di Porto Frailis - Arbatax

Webkamera Baia di Porto Frailis - Arbatax

Koukněte na město Arbatax a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na pláž Porto Frailis, oblíbené turistické letovisko na Sardinii

Náhledový obrázek webkamery Baia di Tramariglio - Sardinie

Webkamera Baia di Tramariglio - Sardinie

Koukněte na město Tramariglio a jeho okolí webkamerou ONLINE. Panoramatický výhled webkamery na Tramariglio pláž v Riviera del Corallo Alghero- Tramariglio 

Náhledový obrázek webkamery Bonorva

Webkamera Bonorva

Koukněte na město Bonorva a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na krásnou přírodu jižním směrem. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Cagliari

Webkamera Cagliari

Koukněte na město Cagliari a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na město. Itálie.

Náhledový obrázek webkamery Iglesias

Webkamera Iglesias

Koukněte na město Iglesias a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na krásnou krajinu v okolí Iglesias. Itálie.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.