Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

28 webkamer - Sicílie

     Mapa se zobrazením webových kamer z italského ostrova Sicílie. Sicílie je největším ostrovem Itálie. Přitahuje návštěvníky nejen úžasnou přírodou, nádhernými plážemi a čistým mořem, ale také množstvím památek. Sicílie má 5 miliónů obyvatel a dělí se na 9 provincií, hlavní město se nazývá Palermo.

     Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny... Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v italském regionu Sicílie. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

   Itálie je země v jižní Evropě ležící na Apeninském poloostrově, který svým tvarem připomíná vysokou botu. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř Itálie jsou dva samostatné městské státy: Vatikán a San Marino.

     Itálii omývají čtyři moře, z východu Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhérské a Ligurské moře. K Itálii patří dva velké ostrovy: Sardinie a Sicílie, oba se nacházejí ve Středozemním moři.

     V zemi je úředním jazykem italština, s angličtinou je stále trochu problém se v Itálii domluvit. Země se dělí na dvacet regionů. Hlavním městem je Řím, přezdívaný „Věčné město“. Řím je vzpomínkou na zašlou slávu Římské říše a je plný památek antické civilizace. Turisticky nejnavštěvovanějšími památkami jsou Koloseum, Pantheon či Forum Romanum. Dalšími památkami jsou např. Španělské schody, Andělský hrad nebo Fontána di Trevi. I v současné době dochází k novým archeologickým objevům.

     Až 75% rozlohy státu tvoří hory, severně to jsou vysokohorské Alpy, dále jsou v Itálii ještě Apeniny, které se táhnout od Janova až na Sicílii. Mimo jiné se v Itálii také nachází šest aktivních sopek – Stromboli, Vulcano, Vesuv, Etna, Ischia, Campi Flegrei.

     Itálie je zemí s největším počtem památek UNESCO na světě. Je zde 51 kulturních a přírodních památek. Italské památky jsou ideálními cestovatelskými destinacemi pro turisty, kteří vyhledávají historii, umění a kulturu. Dolomity zase poskytují sportovní využití jak v létě, tak v zimě. Ať už jsou to Dolomity a historická centra Florencie, Říma, nebo Pompeje, pobřeží Amalfi a pobyt u moře, každý si zde svou dovolenou určitě vybere. Zde uvádíme několik typů na nejznámější italské památky zapsané v seznamu Unesco.

     Archeologická naleziště v Pompejích, Herkulaneu a Torre Annunziata. V roce 79 n.l. zasypala erupce sopky Vesuv v jižní Itálii okolní oblast nánosy popela a kamene. V té době byly Pompeje prosperujícím městem s 25 000 obyvateli. Sídla v Herculaneu a nádherné nástěnné malby ve Ville Oplontis v Torre Annunziata byly také zničeny. Naleziště bylo objeveno až v 16. století a zpřístupněno veřejnosti bylo v polovině 18. století.

     Město Veronanabízí turistům k prohlédnutí arénu, jež je druhá největší hned po římském Koloseu. Dnes se využívá na mnohá představení. Město je také známé slavným domem s balkónem z Julie a Romea.

     Historické centrum města Florencie je jednou z úplně prvních italských památek, jež byla zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Jména umělců jako Petrarca a Boccaccio nebo Michalangelo a Leonardo da Vinci jsou s Florencií nerozlučně spjata.

     Benátky a benátská lagunajsou krásným místem pro romantickou dovolenou. Projíždět zde lidé mohou na gondole mezi starými domy s pavlačemi, jedná se o jedno z velmi oblíbených míst v Itálii. Hlavní dopravní spojení zajišťuje 4 km dlouhý Velký kanál – Canal Grande. Mezi nejznámější části města patří náměstí svatého Marka a most Ponte di Rialto.

     Villa d’Este v Tivoli je mistrovské dílo italské zahradní architektury. Naleznete zde sbírku fontán, nymf, jeskyní a vodních a hudebních atrakcí. Je častou předlohou pro evropské zahrady v manýristickém a barokním slohu.

     Dolomity jsou na seznamu UNESCA od roku 2009. Jedná se to komplex pohoří skládající se z 9 přírodních parků ležících v 5 provinciích a 3 regionech. Dolomiti se můžou chlubit 18-ti vrcholky nad 3000 m n.m. Je to oblast turisticky žádaná pro pobyty jak v zimních, tak letních měsících.

     Celé historické centrum Říma uvnitř městských hradeb spolu s basilikou svatého Pavla vně hradeb je pod ochranou fondu UNESCO. Město Řím byla založeno v roce 753 před n.l. Romulem a Remem a je považováno za kolébku evropské civilizace. K nejvýznamnějším starověkým památkám patří např. obě Fóra, Mausolea Augusta a Hadriána, Pantheon, Trajánův sloup a sloup Marka Aurelia a stavby papežského Říma.

     Na náměstí Piazza dei Miracoli v Pise, nebo přezdívkou Náměstí zázraků, umístěném na velikém zeleném trávníku, se nacházejí čtyři stavby středověkého umění: proslulá Šikmá věž (také zvonice), hřbitov Camposanto, Baptiseria (křtitelnice) a katedrála. Všechny tyto stavby byly postaveny mezi 11. a 14. stoletím.

     Dovolená spojená s koupáním nemusí být v Itálii vždy u moře, v zemi je spousta krásných jezer. Největším z nich je Gardské jezero – známé Lago di Garda. Jezero má ledovcový původ, a tak má jeho voda azurově modrou barvu. V okolí jezera je možnost vysokohorské turistiky v Dolomitech nebo je možné využít velké množství cyklostezek.

     Italská kuchyně patří k jedné z nejznámějším a nejchutnějším kuchyním světa. Všechna italská jídla mají společný základ založený na těstovinách, masu, rýži, rajčatech a olivovém oleji. Mezi nejznámější italská jídla patří pizza, která pochází z Neapole. K Itálii patří i tradiční italské risoto, oblíbené je též maso a italské uzeniny – slavné prosciutto (uzená šunka) či salsiccia (klobása), dále mořské plody a ryby a také se zde vyrábí na 450 druhů sýrů – známý je parmezán, gorgonzola či mozzarela.

     Sardinie je druhým největším italským ostrovem a oblíbeným místem na dovolenou. Nabízí krásné pláže, čistou vodu a divokou přírodu. Na Sardinii je velice známá kouzelná Neptunova jeskyně.

     Teplé a slunečné počasí po celý rok nabízí Sicílie. V hlavním městě Palermu se nachází mnoho kašen, kostelů a také katedrála z 12. století. Nejhezčím městem na Sicílii je ale nejspíše Cefalu, které najdete na severu ostrova. Na jihu Sicílie se zase rozkládá Údolí chrámů, což je komplex chrámů, který vybudovali dávní Řekové. Se Sicílií je spojená 3329 metrů vysoká činná sopka Etna. Ke kráteru Etny je možné podniknout jednodenní výlet.

 

Výpis webkamer - Sicílie

Náhledový obrázek webkamery Addaura - Palermo

Webkamera Addaura - Palermo

Koukněte na letovisko Addaura a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pobřeží s útesy v Addauru poblíž Mondella, mezi Monte Pellegrino a horou Gallo v severní části Palerma. Addaura je známá svými skalnatými útesy, které…

Náhledový obrázek webkamery Agrigento - údolí chrámů

Webkamera Agrigento - údolí chrámů

Sledujte online kamerou Agrigento - údolí chrámů a okolí. Live pohled webové kamery na chrám Juno v údolí chrámu v Agrigentu. Sledujte kamerou aktuální počasí. Agrigento, známé také jako "Město chrámů", je krásné historické město nacházející se na…

Náhledový obrázek webkamery Barcellona Pozzo di Gotto

Webkamera Barcellona Pozzo di Gotto

Koukněte na letovisko Barcellona Pozzo di Gotto a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na Barcellona Pozzo di Gotto na severním pobřeží Sicílie s údaji o teplotě, vlhkosti a větru. Barcellona Pozzo di Gotto má bohatou historii,…

Náhledový obrázek webkamery Caronia

Webkamera Caronia

Koukněte na město Caronia a jeho okolí webkamerou ONLINE. Panoramatické záběry webové kamery na městečko Caronia a moře na Sicílii. Caronia se nachází v provincii Messina, na severovýchodním pobřeží ostrova. Caronia je známá pro své malebné…

Náhledový obrázek webkamery Etna - Rifugio Sapienza

Webkamera Etna - Rifugio Sapienza

     Sledujte webkamerou kráter Montagnolaí na vrcholu sopky Etna, která se nachází na Sicílii. Pohled webové kamery na kráter Montagnola na Etně z Piazzale Rifugio Sapienza.     Etna je jednou z …

Náhledový obrázek webkamery Etna - Sicílie

Webkamera Etna - Sicílie

     Sicilská sopka Etna webkamerou online. Sledujte kamerou erupce na sicilské sopce Etna. Pohled webové kamery na východní svahy a vrchol sopky Etna. Pozorujte erupce na Etně z bezpečí domova:-)      Etna …

Náhledový obrázek webkamery Gioiosa Marea

Webkamera Gioiosa Marea

Koukněte webkamerou na letovisko Gioiosa Marea a jeho okolí ONLINE. Pohled live webkamery na pláž v letovisku Gioiosa Marea na Sicílii. Gioiosa Marea je malebná sicilská obec nacházející se na severovýchodním pobřeží Sicílie, na pobřeží…

Náhledový obrázek webkamery Isola delle Femmine

Webkamera Isola delle Femmine

Koukněte na letovisko Isola delle Femmine a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera je umístěna na rozhledně na pláži Mondello v Palermu. Isola delle Femmine je příjemné letovisko a malebná obec na pobřeží Sicílie, nacházející se nedaleko…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.