Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

4 webkamery - Lanzarote

     Mapa se zobrazením webových kamer ze španělského vulkanického ostrova Lanzarote. Hlavním městem ostrova, který je nejvýchodnějším z Kanárských ostrovů, je je Arrecife. Mezi oblíbená letovistka patří Playa Blanca, Puerto del Carmen a Costa Teguise.

     Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska. Jedná se o souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku. Kanárské ostrovy leží asi 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Jedná se o jedno z nejznámějších míst pro dovolenou. Kanárské ostrovy mají mimořádně mírné a příjemné klima. Leží dost na jih, aby zde bylo teplo na koupání a zase ne tolik na sever, aby zde byly vysoké tropické teploty. Teplota vody v moři se kolem Kanárských ostrovů pohybuje v zimě kolem 19 °C a v létě kolem 23 °C. Na koupání je to pro turisty ideální přibližně od května do listopadu.

     Z nejznámějších ostrovů jmenujme Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma či Gran Canaria, z nichž každý je něčím jedinečný. Nejvíce sluníčka a tepla si užijete v jižních částech ostrovů Tenerife a Gran Canaria.

     Tenerife – Je největší z Kanárských ostrovů, nachází se na něm třetí největší sopka na světě (Mount Tiede), nabízí mnoho přírodních krás, spoustu možností k ubytování a krásné pláže. Hlavní město Santa Cruz se pyšní nejen svými architektonickými památkami, ale hlavně karnevalem probíhajícím v únoru. Na ostrově najdeme také pyramidy v Guíamaru, které stavěli původní obyvatelé Guančové.

     Fuerteventura je nejdelším a nejteplejším z Kanárských ostrovů, nabízí nejkrásnější pláže a tak je tento ostrov také velmi oblíbeným místem pro celoroční dovolenou.Jednou z mála místních památek je kostel v městě Pájara s portálem zdobeným aztéckými motivy. Na tomto ostrově se nachází 13 chráněných přírodních rezervací.

     Nejoblíbenější a zároveň nejživější z Kanárských ostrovů je Gran Canaria, který nabízí noční život a magickou atmosféru. Hlavní město Las Palmas je zároveň největším střediskem celých Kanárských ostrovů. Přírodní útvar Roque nublo, "mračné skalisko", patří k symbolům ostrova a měří 1813 metrů nad mořem.

     Lanzarote - Návštěvou národního parku na tomto ostrově Parue Nacional de Timanfaya určitě neprohloupíte. Jsou zde k vidění mnohé endemické druhy žijící pouze v těchto končinách.

     La Palma – Jeho hlavní město Santa Cruz de la Palma je spojeno i se jménem Kryštof Kolumbus, který se zde zastavoval při svých objevitelských výpravách. Turisté zde mohou navštívit námořní muzeum.

     Kanárské ostrovy jsou vynikající volbou pro dovolenou. Téměř kdykoliv v roce zde naleznete kombinaci moře, sluníčka, turistiky a procházek po památkách a městech s příchutí španělského šarmu.

Výpis webkamer - Lanzarote

Náhledový obrázek webkamery Arrecife - letiště Cesar Manrique

Webkamera Arrecife - letiště Cesar Manrique

Koukněte na město Arrecife a jeho okolí webkamerou ONLINE. Živé vysílání ve vysokém rozlišení z letiště Cesar Manrique na ostrově  Lanzarote - Kanárské ostrovy, Španělsko.

Náhledový obrázek webkamery Lanzarote - Pláž Cucharas

Webkamera Lanzarote - Pláž Cucharas

Koukněte webkamerou na letovisko Costa Teguise a jeho okolí ONLINE. Pohled webové kamery na pláž Las Cucharas v jednom z nejoblíbenějších turistických letovisek na Kanárských ostrovech - Costa Teguise - Lanzarote. Costa Teguise je turistické…

Náhledový obrázek webkamery Lanzarote letiště

Webkamera Lanzarote letiště

Sledujte 24 hodin online webkameru z letiště Lanzarote. Webová kamera na letišti Lanzarote ukazuje přistávající a vzlétající letadla. Mrkněte na přehled plánovaných letů a vychutnejte si pohled přistávajících a vzlétajících letadel díky kameře…

Náhledový obrázek webkamery Pláž Playa de Famara

Webkamera Pláž Playa de Famara

Koukněte na město Puerto del Carmen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery z městečka Puerto del Carmen na ostrově Lanzarote - Kanárské ostrovy.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.