Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

10 webkamer - Severní Maďarsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Severní Maďarsko - Maďarsko. Víte o další kameře z maďarského regionu Severní Maďarsko? Přidejte jí k nám. V horním menu klikněte na odkaz - přidat webkameru.

 

     Když se řekne Maďarsko, tak se většině lidí vybaví země čardáše, vína, maďarského guláše, koní, skvělého tokajského vína a především pobyt v termálních lázních.

     Maďarsko leží ve střední Evropě. Nachází se v celkem rovinatém kraji ve Velké uherské nížině. Maďarsko hraničí na západě s Rakouskem a Slovinskem, na jihu s Chorvatskem a Srbskem, na východě s Rumunskem a Ukrajinou a se Slovenskem na severu. Hlavním městem je Budapešť, které je významným turistickým centrem. Mezi další velká maďarská města patří: Debrecen, Szeged (Segedín), Pécs a Györ.

     Největší jezero střední Evropy Balaton se nachází právě v Maďarsku. Dovolená u Balatonunabídne vše, jako dovolená u moře. Vysoké teploty, čistá voda, vodní atrakce, slunečné pláže a také relaxační pobyty. Nejen Balaton, ale především termální lázně jsou nejatraktivnější cíle všech turistů, kteří každý rok do Maďarska cestují. Termální lázně v Maďarsku jsou skvělým místem pro odpočinek a klidnou pobytovou dovolenou. Jsou vhodné pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi.

   Nejvyšším pohořím Maďarska je pohoří Mátra, kde se nachází i nejvyšší hora Maďarska Kékes 1014 m n. m. Hlavní řekou země je Dunaj, který protéká hlavním městem a celým středem Maďarska a na severu tvoří částečně hranici se Slovenskem. Další velké řeky jsou Rába, Concó nebo Karasica a Tisa.

     Maďarsko je místem skvělé dovolené. Užít si zde turisté mohou termální lázně, jezera, aquaparky, wellness, krásná města a v neposlední řadě mohou ochutnat výjimečnou maďarskou kuchyni. Ta se vyznačuje bohatostí, chutností a pikantností, ale mezi nejlehčí a nejzdravější nepatří. Základem je maso, především hovězí a vepřové, sádlo, cibule, kysaná smetana a mletá červená paprika. Na prvním místě v maďarské kuchyni stojí pravý maďarský guláš. Jeho tradiční příprava v kotlíku navazuje na kočovnou minulost Maďarů. Dříve maďarští vojáci s sebou vozili sušené maso a jakmile narazili na zdroj vody, vařili si guláš. Mezi typická jídla, která byste při návštěvě Maďarska měli okusit, patří: Halászlé – rybí polévka, Gulyás – polévka z masa a papriky, Csirkepaprikás – kuře na paprice se smetanou, rajčaty a bramborami, Hortobágyi rostélyos – roštěná, Esterházy rostélyos – hovězí roštěnky podle hraběte Esterházyho a dále typický langoš.

 

Několik typů na výlet:

     Budapešť - hlavní město nabízí nejvýznamnější památky jako parlament – tato budova s vysokou 100 metrovou kupolí ukrývá 10 nádvoří, 30 schoďišť a necelých 700 místností. K dalším památkám patří kostel sv. Alžběty, budova radnice, Národní muzeem, bazilika sv. Šťěpána nebo Kossuthovo náměstí.

     Balaton - největší jezero střední Evropy je symbolem Maďarska, ideální místo pro rodinnou dovolenou. Za zmínku stojí Veszprém, místo, které je ukryté v kopcích nedaleko Balatonu a nabízí gotickou katedrálu, biskupský palác a středověké měšťanské domy.

     Kaposvár – staré město, které bylo podle legendy založeno, stejně jako Řím, na sedmi pahorcích. Ve městě je několik chrámů a kostelů, má romantický ráz. Také hrad Siklos z 12. století stojí za návštěvu.

     Hrad Pécsvárad – nachází se na úpatí pohoří Macsek. Hrad byl jednou z nejvýznamnějších staveb ve středověku. Jako první maďarský král Stefan zde obdržel maďarskou korunu od římského papeže.

     Hajdúszoboszló - lázně, které jsou pro lidi s bolestmi zad a kloubů. Další známé lázně jsou: Eger, Bükfürdö, Hévíz, Lipót, Sárvár, Hegykö a další.

Výpis webkamer - Severní Maďarsko

Náhledový obrázek webkamery Gyöngyös - Kékestető

Webkamera Gyöngyös - Kékestető

Pohled webkamery na obec lyžařský areál. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Hajdúböszörmény

Webkamera Hajdúböszörmény

Pohled webkamery na Hajdúböszörmény. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Jászfényszaru

Webkamera Jászfényszaru

Pohled webkamery na Jászfényszaru. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Mátészalka

Webkamera Mátészalka

Záběry webkamery na okolí obce Mátészalka. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Miskolc

Webkamera Miskolc

Záběry webkamery na počasí ve městě Miskolc. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Miskolc 2

Webkamera Miskolc 2

Další záběry webkamery na počasí ve městě Miskolc. Maďarsko. 

Náhledový obrázek webkamery Szerencs

Webkamera Szerencs

Záběry webkamery na krásné městečko Szerencs. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Szilvásvárad

Webkamera Szilvásvárad

Záběry webkamery na přírodu v okolí obce Szilvásvárad. Maďarsko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.