Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

8 webkamer - Gozo

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Gozo - Malta. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou na Maltě? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání,  nebo na výlety po památkách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Malta, oficiálně Maltská republika, je ostrovní země ve Středozemním moři, která leží ve strategické poloze uprostřed cesty mez Gibraltarem a Suezem a mezi Itálií a Tuniskem. Tvoří ji ostrovy Malta, Gozo a Comino. Malta získala význam jako důležitý přístav po cestě k Suezskému průplavu, kde si lodě mohly doplňovat palivo a později jako vojenská základna Velké Británie. Malta je totiž původní britskou kolonií a to až do roku 1964. Po Velké Británii zde zůstaly stopy, např. tradiční červené telefonní budky, poštovní schránky a také to, že zde auta jezdí na levé straně. Dnes žije Malta především z turistického ruchu.

     Malta má více než 300 slunečných dní v roce a můžete se sem vydat v kterémkoli ročním období. Léto je ideální na dovolenou u moře, kdy moře je krásně teplé. Jaro a podzim jsou ideální dobou pro návštěvu památek i koupání za příjemných teplot, které nejsou tropické. Zima je skvělé období pro turisty, kteří chtějí mít letenky levnější.

     Malta je velice bohatá na historické památky. Tři z nich se nacházejí pod Unescem: celé hlavní město Valletta, megalitické stavby na Maltě a Gozu. Jako první určitě většina turistů a návštěvníků Malty navštíví hlavní město Valletta, které se pyšní zejména svým opevněním a hradbami, katedrálou sv. Jana (Saint John’s Co-Cathedral), Velmistrovským palácem (Grand Master’s Palace) a Horními Barraccskými zahradami (Upper Barrakka Gardens). Valletta je také centrum veškerého kulturního dění.

     Naopak středověká Mdina nabízí únik do pohádkového světa středověkých hradů a klání. Toto starobylé město je unikátní pro svou historii, kterou pocítíte už u vstupu do města – velkolepé Vstupní brány (Main Gate)

     Malta je navštěvovanou turistickou destinací zejména pro nádherné pláže a krásy podmořského světa. Je obklopena křišťálově modrou vodou, čistými a udržovanými plážemi. Koupání a potápění je velice příjemné, neboť zde nejsou téměř žádné vlny. Zde je několik nejoblíbenějších pláží, které můžete na Maltě navštívit: Golden Bay, Ghajn Tuffieha, Mellieha Bay (nejdelší pláž Malty). Pro potápění jsou ideální zejména pláže Paradise Bay, oblast zvaná Peter’s Pool a Blue Lagoon.

     Na ostrově Cominu je dnes zřízena ptačí rezervace pro stovky mořských ptáků, kteří na ostrově hnízdí. Z přírodních úkazů tohoto ostrova je asi nejnavštěvovanější Modrá laguna, z níž je vidět na malý ostrůvek Cominotto s fantastickým okolím.

     Maltě se také říká „ostrov zázraků“. Ostrov je spojován s pověstí, že zde ztroskotal Odysseus a nymfa Kalypso ho sem vylákala a uvěznila na dlouhých sedm let. Také se zde natáčel oscarový snímek Gladiátor, Půlnoční expres, Troja a Šifra Mistra Leonarda.

Výpis webkamer - Gozo

Náhledový obrázek webkamery Għarb

Webkamera Għarb

Koukněte na město Għarb a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na kostel. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Għarb - bazilika Navštívení Panny Marie

Webkamera Għarb - bazilika Navštívení Panny Marie

Koukněte na město Għarb a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na baziliku. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Marsalforn

Webkamera Marsalforn

Koukněte na město Marsalforn a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pláž. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Marsalforn 2

Webkamera Marsalforn 2

Další pohled webkamery na pláž. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Mġarr

Webkamera Mġarr

Koukněte na město Mġarr a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na přístav. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Mġarr 2

Webkamera Mġarr 2

Koukněte na město Mġarr a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další pohled webkamery na přístav. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Xlendi

Webkamera Xlendi

Koukněte na město Xlendi a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pláž. Malta.

Náhledový obrázek webkamery Żebbuġ

Webkamera Żebbuġ

Koukněte na město Żebbuġ a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled na farní kostel a náměstí. Malta.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.