Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

7 webkamer - Braniborsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Braniborsko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Braniborsko

Náhledový obrázek webkamery Brandenburg an der Havel, cafébar

Webkamera Brandenburg an der Havel, cafébar

Koukněte na město Brandenburg an der Havel a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera zabírá café bar s kánoí. Ve středu centra na Millenium Bridge od Brandenburg an der Havel.

Náhledový obrázek webkamery Hirschfeld, přechod na Unterschänke

Webkamera Hirschfeld, přechod na Unterschänke

Koukněte na město Hirschfeld a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z Hirschfeld zobrazuje křižovatku na dolním taverna / Main. 

Náhledový obrázek webkamery Kyritz

Webkamera Kyritz

Koukněte na město Kyritz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na historické centrum města a trh - Kyritz.

Náhledový obrázek webkamery Marienwerder A2

Webkamera Marienwerder A2

Koukněte na město Marienwerder a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další pohled webkamery na dopravní situaci na A2. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Wittenberge

Webkamera Wittenberge

Koukněte na město Wittenberge a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery z Oberschule Wittenberge. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Wusterhausen/Dosse

Webkamera Wusterhausen/Dosse

Koukněte na město Wusterhausen/Dosse a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na Klempowsee v kempu Wusterhausen / Dosse. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Zechlinerhütte

Webkamera Zechlinerhütte

Koukněte na město Zechlinerhütte a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohledy webkamery na vodní plochu u Zechlinerhütte. Německo.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.