Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

43 webkamer - Dolní Sasko

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Dolní Sasko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Dolní Sasko

Náhledový obrázek webkamery Baltrum

Webkamera Baltrum

Koukněte na město Baltrum a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na krásnou pláž v Německu. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Borkum

Webkamera Borkum

Koukněte na město Borkum a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled otočné webové kamery na přístavní město Borkum.

Náhledový obrázek webkamery Braunschweig, Burgplatz

Webkamera Braunschweig, Burgplatz

Koukněte na město Braunschweig a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery z radniční věže na náměstí s katedrálou, Národní muzeum, komory řemesel a zámek Dankwarderode s přechodem na Dom.

Náhledový obrázek webkamery Braunschweig, Magniviertel

Webkamera Braunschweig, Magniviertel

Koukněte na město Braunschweig a jeho okolí webkamerou ONLINE. Tři webkamery z Magniviertel v Braunschweigu ukazují St. Magni, zámek a Magnitor.

Náhledový obrázek webkamery Goslar - tržnice a radnice

Webkamera Goslar - tržnice a radnice

Koukněte na město Goslar a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera ukazuje tržiště a radnici.

Náhledový obrázek webkamery Göttingen, přejezd Geismar Tor

Webkamera Göttingen, přejezd Geismar Tor

Koukněte na město Göttingen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera s výhledem na Novou radnici v průsečíku Geismar Tor / B27. 

Náhledový obrázek webkamery Hannover

Webkamera Hannover

Koukněte na město Hannover a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera nabízí pohled z výšky 90 m od Bredero-Building přes hlavní vlakové nádraží směrem do centra města.

Náhledový obrázek webkamery Juist - letiště

Webkamera Juist - letiště

Koukněte na město Juist a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera zobrazuje aktuální obrazy letišti na ostrově v Severním moři z Juist.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.