Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

16 webkamer - Durynsko

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Durynsko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Durynsko

Náhledový obrázek webkamery Albstadt-Tailfingen - lyžařské středisko

Webkamera Albstadt-Tailfingen - lyžařské středisko

Koukněte na město Tailfingen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na lyžařské středisko Albstadt-Tailfingen, které nabízí spoustu sportovního využití.

Náhledový obrázek webkamery Arnstadt

Webkamera Arnstadt

Koukněte na město Arnstadt a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery přes Arnstadt s Jacobem Sturm a Riedtor

Náhledový obrázek webkamery Artern

Webkamera Artern

Koukněte na město Artern a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera je orientována směrem k jihozápadu, výhled na centrum Artern.

Náhledový obrázek webkamery Bad Langensalza - radnice Bad Langensalza

Webkamera Bad Langensalza - radnice Bad Langensalza

Koukněte na město Bad Langensalza a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na radnici Bad Langensalza v německém městě Bad Langensalza.

Náhledový obrázek webkamery Eisenach, Wartburg

Webkamera Eisenach, Wartburg

Koukněte na město Eisenach a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery směrem na Wartburg.

Náhledový obrázek webkamery Hirschberg an der Saale

Webkamera Hirschberg an der Saale

Koukněte na město Hirschberg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera zobrazuje aktuální počasí v Hirschberg an der Saale s výhledem na sportoviště a výstaviště.

Náhledový obrázek webkamery Ilmenau Pohled z Kickelhahnturm (severovýchod)

Webkamera Ilmenau Pohled z Kickelhahnturm (severovýchod)

Koukněte na město Ilmenau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Z rozhledny na 861m vysoké Kickelhahnse webkamerou podíváte na Goetheho města Ilmenau a okolí severovýchodně od města.

Náhledový obrázek webkamery Ilmenau Pohled z Kickelhahnturm (západ)

Webkamera Ilmenau Pohled z Kickelhahnturm (západ)

Koukněte na město Ilmenau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Z rozhledny na 861m vysoké Kickelhahn pohled webkamery na Goetheho město Ilmenau, pohled na Velkou Finsterberg a hory podél Rennsteig.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.