Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

27 webkamer - Horní Bavorsko

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Horní Bavorsko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Horní Bavorsko

Náhledový obrázek webkamery Lake Tegernsee

Webkamera Lake Tegernsee

Koukněte na město Tegernsee a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na jezero Tegernsee a jeho okolí. Německo

Náhledový obrázek webkamery Oberammergau

Webkamera Oberammergau

Koukněte na město Oberammergau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na lyžařský areál. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Oberammergau - Horská železnice Laber

Webkamera Oberammergau - Horská železnice Laber

Koukněte na město Oberammergau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na horskou železnici. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Oberammergau - Hotel Alte Post

Webkamera Oberammergau - Hotel Alte Post

Koukněte na město Oberammergau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na přírodu z hotelu. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Oberammergau - Richtung Kofel

Webkamera Oberammergau - Richtung Kofel

Koukněte na město Oberammergau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na horský masiv. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Oberwössen 2

Webkamera Oberwössen 2

Koukněte na město Oberwössen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další pohled webkamery na Oberwössen. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Ochsenkopf

Webkamera Ochsenkopf

Koukněte na město Ochsenkopf a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další pohled webkamery na horskou krajinu. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Ottobrunn

Webkamera Ottobrunn

Koukněte na město Ottobrunn a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohledy webkamery na okolní krajinu. Německo.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.