Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

24 webkamer - Porýní-Falc

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Porýní - Falc - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Porýní-Falc

Náhledový obrázek webkamery Bernkastel-Kues, Burg-Landshut-Ruine

Webkamera Bernkastel-Kues, Burg-Landshut-Ruine

Koukněte na město Bernkastel-Kues a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera ukazuje Burg-Landshut-Ruine - Landshut hrad, je to zřícenina hradu na Schlossberg nad Bernkastel-Kues na Mosele. 

Náhledový obrázek webkamery Budenheim, Pankratius Kirche

Webkamera Budenheim, Pankratius Kirche

Koukněte na město Budenheim a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera ukazuje Pankratius Kirche v Budenheim blízko Mainz / Wiesbaden. 

Náhledový obrázek webkamery Koblenz

Webkamera Koblenz

Koukněte na město Koblenz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery z pevnosti Ehrenbreitstein na německé Corner, soutok Mosely a Rýna.

Náhledový obrázek webkamery Linz am Rhein, trajekt

Webkamera Linz am Rhein, trajekt

Koukněte na město Linz am Rhein a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z přístavního terminálu v Linci.

Náhledový obrázek webkamery Ludwigshafen am Rhein

Webkamera Ludwigshafen am Rhein

Koukněte na město Ludwigshafen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na stavbu v Ludwigshafen. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Ludwigshafen am Rhein 2

Webkamera Ludwigshafen am Rhein 2

Koukněte na město Ludwigshafen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera ukazuje počasí v Ludwigshafen. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Medenscheid - Schau-Rhein

Webkamera Medenscheid - Schau-Rhein

Koukněte na město Medenscheid a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na krajinu v okolí řeky. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Neulewin

Webkamera Neulewin

Koukněte na město Neulewin a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na krajinu. Německo.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.