Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

37 webkamer - Sasko

   Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Sasko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Sasko

Náhledový obrázek webkamery Altenberg

Webkamera Altenberg

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu Ski Altenberg online webkamerou. Webové kamery nabízí pohledy na lyžařský areál Altenberg a bobovou dráhu. Lázeňské město Altenberg se nachází na hranici s Českou republikou v Krušných horách…

Náhledový obrázek webkamery Annaberg, Tržnice

Webkamera Annaberg, Tržnice

Koukněte na město Annaberg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera přenáší obraz z Annaberg - tržnice

Náhledový obrázek webkamery Augustusburg - s výhledem na hrad

Webkamera Augustusburg - s výhledem na hrad

Koukněte na město Augustusburg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na renesanční zámek Augustusburg mezi Freiberg a Chemnitz.

Náhledový obrázek webkamery Bad Schandau, Elbaussicht Krippen

Webkamera Bad Schandau, Elbaussicht Krippen

Koukněte na město Bad Schandau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Naše webová kamera v "Elbaussicht Narození". Zobrazuje  kavárna s terasou a výhledem na Labe, kolem lodě a Postelwitz.

Náhledový obrázek webkamery Bärenfels

Webkamera Bärenfels

Koukněte na město Bärenfels a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webové kamery ukazují cestu Kurort Bärenfels Krušnohoří, okres ve městě Altenberg na 652m výšky. Také je vidět soukromá metrerologická stanice.

Náhledový obrázek webkamery Chemnitz

Webkamera Chemnitz

Koukněte na město Chemnitz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Chemnitz Cam - webová kamera s výhledem na střechy Chemnitzu.

Náhledový obrázek webkamery Colditz

Webkamera Colditz

Koukněte na město Colditz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera s výhledem na hrad Colditz.

Náhledový obrázek webkamery Colditz náměstí

Webkamera Colditz náměstí

Koukněte na město Colditz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Živý pohled webové kamery na náměstí v Colditz.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.