Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

10 webkamer - Sasko-Anhaltsko

   Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Sasko-Anhaltsko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Sasko-Anhaltsko

Náhledový obrázek webkamery Köthen/Anhalt, Trh

Webkamera Köthen/Anhalt, Trh

Koukněte na město Köthen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera na trhu v Köthen / Anhalt. Na obrázku je na trhu od Köthen / Anhalt; v těsné blízkosti radnice.

Náhledový obrázek webkamery Magdeburg katedrála

Webkamera Magdeburg katedrála

Koukněte na město Magdeburg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na historickou katedrálu. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Magdeburg letiště

Webkamera Magdeburg letiště

Koukněte na město Magdeburg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na letištní plochu. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Naumburg - Tržní náměstí

Webkamera Naumburg - Tržní náměstí

     Koukněte na město Naumburg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na historické Tržní náměstí v německém městě Naumburg.         Tržní náměstí v Naumburgu je srdcem a duší tohoto…

Náhledový obrázek webkamery Quedlinburg - Hotel Zum Bär

Webkamera Quedlinburg - Hotel Zum Bär

Koukněte na město Quedlinburg a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na hotel a náměstí. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Tangermünde, Germany: Stadtbrunnen

Webkamera Tangermünde, Germany: Stadtbrunnen

Koukněte na město Tangermünde a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na hotel Stadtbrunnen Tangermünde z hotelu Exempel Schlafstuben. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Tilleda - Kyffhäuser

Webkamera Tilleda - Kyffhäuser

Koukněte na město Tilleda a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery s výhledem na Kyffhäuser. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Weil am Rhein - Märkt A5

Webkamera Weil am Rhein - Märkt A5

Koukněte na město Märkt a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na dopravní situaci. Německo.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.