Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

65 webkamer - Severní Porýní-Vestfálsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Severní Porýní-Vestfálsko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Severní Porýní-Vestfálsko

Náhledový obrázek webkamery Bad Laasphe-Niederlaasphe

Webkamera Bad Laasphe-Niederlaasphe

Koukněte na město Bad Laasphe a jeho okolí webkamerou ONLINE. Tato webová kamera je zaměřena na odpalovací Entenberg a přistávací plochy na Entenberg. Můžete sledovat paraglidingů při startu a také při přistání.

Náhledový obrázek webkamery Bensheim, bazén Aussenansicht

Webkamera Bensheim, bazén Aussenansicht

Koukněte na město Bensheim a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera snímá bazén v Bensheim.

Náhledový obrázek webkamery Bergisch Gladbach

Webkamera Bergisch Gladbach

Koukněte na město Bergisch Gladbach a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z Bergisch Gladbach z Konrad-Adenauer-náměstí s radnicí a Chiesa.

Náhledový obrázek webkamery Bergneustadt

Webkamera Bergneustadt

Koukněte na město Bergneustadt a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera zobrazuje Bergneustadt a nedaleký Altstadt

Náhledový obrázek webkamery Bochum, Bleckstraße

Webkamera Bochum, Bleckstraße

Koukněte na město Bochum a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera s výhledem na Bleckstraße, Bochum

Náhledový obrázek webkamery Detmold - tržnice

Webkamera Detmold - tržnice

Koukněte na město Detmold a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera ukazuje tržiště ve městě Detmold.

Náhledový obrázek webkamery Detmold, Alter Flugzeugtower Hangar 24

Webkamera Detmold, Alter Flugzeugtower Hangar 24

Koukněte na město Detmold a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera na staré věži Hangar 24 v Detmoldu / Hohenloh.

Náhledový obrázek webkamery Dorsten-Lembeck, Kirchplatz

Webkamera Dorsten-Lembeck, Kirchplatz

Koukněte na město Dorsten a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera zobrazuje kašnu s kostelem, náměstí v centru obce, na rohu Bahnhofstrasse / Wulfener.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.