Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

42 webkamer - Šlesvicko-Holštýnsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Šlesvicko-Holštýnsko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Šlesvicko-Holštýnsko

Náhledový obrázek webkamery  St.Peter-Ording - Erlebnis

Webkamera St.Peter-Ording - Erlebnis

Koukněte na město St.Peter-Ording a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další pohled webkamery na pláž. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Brunsbüttel - Kielský kanál

Webkamera Brunsbüttel - Kielský kanál

     Koukněte na město Brunsbüttel a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled pohyblivé webové kamery na Kielský kanál v německém městě Brunsbüttel. Kamera zachycuje úsek Kielského kanálu u města Brunsbüttel. Jedná se o…

Náhledový obrázek webkamery Dahme

Webkamera Dahme

Koukněte na město Dahme a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na krásnou pláž v městečku Dahme na severu Německa.

Náhledový obrázek webkamery Kiel, pláž

Webkamera Kiel, pláž

Webkamera zachycuje pláž a lodní dopravu.

Náhledový obrázek webkamery Kiel, přístav

Webkamera Kiel, přístav

Koukněte na město Kiel a jeho okolí webkamerou ONLINE. Tato webkamera se nachází ve městě Kiel Hochaus na Germainahafen směrem na sever od fjordu. Můžete vidět kotviště trajektů Color Line (vpravo Norwegenkai), Stena Line (vzadu, Schwedenkai) a…

Náhledový obrázek webkamery Missunde - Schlei

Webkamera Missunde - Schlei

Koukněte na město Missunde a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na jezero a okolí kempu Wees v Německo.

Náhledový obrázek webkamery Neumünster

Webkamera Neumünster

Koukněte na město Neumünster a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na počasí nad obcí. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Nieblum

Webkamera Nieblum

Koukněte na město Nieblum a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na pláž a moře. Německo.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.