Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

25 webkamer - Severní Holandsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Severní Holandsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Nizozemí? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Nizozemsko je často v běžné hovorové mluvě označováno jako Nizozemí nebo Holandsko. Leží v severozápadní Evropě na pobřeží Severního moře a hraničí s Německem a s Belgií. Nizozemsko je nejhustěji zalidněným státem v Evropě a je pozoruhodné nejen svou plochou krajinou, ale především rozsahem území, které získalo vysoušením na úkor moře. Téměř polovina země leží pod úrovní mořské hladiny. Nizozemsko se dá snadno přejet autem asi za 3,5 hodiny.

     Typická pro Holandsko je plochá krajina protkaná vodními toky, plná květinových polí a ozdobená větrnými mlýny. Toto království s vysokou kvalitou života nabízí návštěvníkům na malé ploše velké množství turisticky atraktivních lokalit, historických památek, přírodních krás i možností nespoutané zábavy.

     Nudit se tu rozhodně nebudete. Amsterdam je hlavní město s uvolněnou atmosférou, četnými muzei i nákupními možnostmi. Amsterdam nabízí svým návštěvníkům mimo jiné více než šedesát muzeí, což z něj dokonce dělá město s největší hustotou muzeí na světě! Amsterdam je sice hlavním městem, ale vláda i královská rodina sídlí ve městě Haag. Toto město je politickým srdcem Nizozemska a mimo to tu najdete i budovu Mezinárodního soudního dvora. Rotterdam, kterému se přezdívá „holandská Amerika“, je naprosto odlišný od ostatních nizozemských měst. Najdete v něm více než 30 mrakodrapů a několik desítek výškových budov.

     Nizozemí láká turisty také na známé sýrové trhy. Jeden z nejznámějších se koná ve městě Alkmaar již od 14. století a je jednou z hlavních turistických atrakcí celé země. V celé zemi narazíte na sýrárny se zlatavými koly holandského sýra. V Nizozemsku se produkují především dva druhy sýrů: Gouda a sýr Edam, jemuž u nás říkáme Eidam.

   Další typickou zajímavostí této země jsou samozřejmě tulipány. Každoročně tu vykvetou čtyři miliardy květinových cibulek a tulipány z nich tvoří více než polovinu. Návštěvu a dovolenou Holandska si zkuste naplánovat na květen, kdy jich zde kvete nejvíce. Holandsko je největším vývozcem květinových cibulí na světě.

     Typickou kulisou pro rovinatou krajinu jsou větrné mlýny. Tato malá země pro ně totiž má ideální podmínky a to od moře vanoucí silný vítr. Dodnes jsou některé z nich funkční a jiné jsou shromážděny do skanzenů.

     Pokud cestujete do Nizozemí s dětmi, neměli byste opominout návštěvu působivého parku zmenšených holandských staveb v tzv. Madurodamu. Můžete zde vidět miniatury včetně například letiště Schiphol, větrných mlýnů a květinových polí.

     Pro české turisty nesmíme zapomenout na město Naarden, kde je pohřben učitel národů a český humanista Jan Amos Komenský.

Výpis webkamer - Severní Holandsko

Náhledový obrázek webkamery Amsterdam

Webkamera Amsterdam

Koukněte na město Amsterdam a jeho okolí webkamerou ONLINE. Panoramaticka webkamera ukazuje náměstí v Amsterdamu v Nizozemí.

Náhledový obrázek webkamery Amsterdam - Dam Square

Webkamera Amsterdam - Dam Square

Koukněte na město Amsterdam a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na náměstí Dam Square ve městě Amsterda.

Náhledový obrázek webkamery Amsterdam - Dam Square

Webkamera Amsterdam - Dam Square

Koukněte na město Amsterdam a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na náměstí Dam Square ve městě Amsterda.

Náhledový obrázek webkamery Amsterdam - pohled na přístav

Webkamera Amsterdam - pohled na přístav

Koukněte na město Amsterdam a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera s pohledem na přístav v Amsterdamu v Nizozemí.

Náhledový obrázek webkamery Amsterdam - přístav

Webkamera Amsterdam - přístav

Koukněte na město Amsterdam a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera ukazuje přístav v Amsterdamu. Nizozemí.

Náhledový obrázek webkamery bulvár Zandvoort - pláž Zandvoort

Webkamera bulvár Zandvoort - pláž Zandvoort

Koukněte na bulvár Zandvoort a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na pláž Zandvoort ve městě Zandvoort.

Náhledový obrázek webkamery Callantsoog

Webkamera Callantsoog

     Sledujte webkamerou pláž Callantsoog a její okolí ONLINE. Panoramatický pohled webové kamery na pláž Callantsoog z Strandpaviljoen de Toko.      Callantsoog je malebné pobřežní městečko nacházející se v…

Náhledový obrázek webkamery Den Hoorn

Webkamera Den Hoorn

Koukněte na město Den Hoorn a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pláž. Nizozemí.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.