Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

11 webkamer - Zeeland

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Zeeland - Nizozemí. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Nizozemí? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Nizozemsko je často v běžné hovorové mluvě označováno jako Nizozemí nebo Holandsko. Leží v severozápadní Evropě na pobřeží Severního moře a hraničí s Německem a s Belgií. Nizozemsko je nejhustěji zalidněným státem v Evropě a je pozoruhodné nejen svou plochou krajinou, ale především rozsahem území, které získalo vysoušením na úkor moře. Téměř polovina země leží pod úrovní mořské hladiny. Nizozemsko se dá snadno přejet autem asi za 3,5 hodiny.

     Typická pro Holandsko je plochá krajina protkaná vodními toky, plná květinových polí a ozdobená větrnými mlýny. Toto království s vysokou kvalitou života nabízí návštěvníkům na malé ploše velké množství turisticky atraktivních lokalit, historických památek, přírodních krás i možností nespoutané zábavy.

     Nudit se tu rozhodně nebudete. Amsterdam je hlavní město s uvolněnou atmosférou, četnými muzei i nákupními možnostmi. Amsterdam nabízí svým návštěvníkům mimo jiné více než šedesát muzeí, což z něj dokonce dělá město s největší hustotou muzeí na světě! Amsterdam je sice hlavním městem, ale vláda i královská rodina sídlí ve městě Haag. Toto město je politickým srdcem Nizozemska a mimo to tu najdete i budovu Mezinárodního soudního dvora. Rotterdam, kterému se přezdívá „holandská Amerika“, je naprosto odlišný od ostatních nizozemských měst. Najdete v něm více než 30 mrakodrapů a několik desítek výškových budov.

     Nizozemí láká turisty také na známé sýrové trhy. Jeden z nejznámějších se koná ve městě Alkmaar již od 14. století a je jednou z hlavních turistických atrakcí celé země. V celé zemi narazíte na sýrárny se zlatavými koly holandského sýra. V Nizozemsku se produkují především dva druhy sýrů: Gouda a sýr Edam, jemuž u nás říkáme Eidam.

   Další typickou zajímavostí této země jsou samozřejmě tulipány. Každoročně tu vykvetou čtyři miliardy květinových cibulek a tulipány z nich tvoří více než polovinu. Návštěvu a dovolenou Holandska si zkuste naplánovat na květen, kdy jich zde kvete nejvíce. Holandsko je největším vývozcem květinových cibulí na světě.

     Typickou kulisou pro rovinatou krajinu jsou větrné mlýny. Tato malá země pro ně totiž má ideální podmínky a to od moře vanoucí silný vítr. Dodnes jsou některé z nich funkční a jiné jsou shromážděny do skanzenů.

     Pokud cestujete do Nizozemí s dětmi, neměli byste opominout návštěvu působivého parku zmenšených holandských staveb v tzv. Madurodamu. Můžete zde vidět miniatury včetně například letiště Schiphol, větrných mlýnů a květinových polí.

     Pro české turisty nesmíme zapomenout na město Naarden, kde je pohřben učitel národů a český humanista Jan Amos Komenský.

Výpis webkamer - Zeeland

Náhledový obrázek webkamery Colijnsplaat - loděnice Delta Yacht

Webkamera Colijnsplaat - loděnice Delta Yacht

Koukněte na město Colijnsplaat a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na loděnici Delta Yacht ve městě Colijnsplaat.

Náhledový obrázek webkamery Kortgene - Delta Marina

Webkamera Kortgene - Delta Marina

Koukněte na město Kortgene a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na Deltu Marina v laguně Veerse Meer u vesnice Kortgene.

Náhledový obrázek webkamery Nieuwvliet-Bad

Webkamera Nieuwvliet-Bad

Koukněte na město Nieuwvliet-Bad a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na pláž. Nizozemí.

Náhledový obrázek webkamery Oostkapelle

Webkamera Oostkapelle

Koukněte na město Oostkapelle a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery přes pláž Oostkapelle a Strandpaviljoen Berkenbosch. Nizozemí.

Náhledový obrázek webkamery Renesse ann Zee - pobřeží Schouwen-Duiveland

Webkamera Renesse ann Zee - pobřeží Schouwen-Duiveland

Koukněte na pláž Renesse ann Zee a její okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na pláž Renesse ann Zee na pobřeží Schouwen-Duiveland.

Náhledový obrázek webkamery Veere

Webkamera Veere

Koukněte na město Veere a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na říční přístav. Nizozemí.

Náhledový obrázek webkamery Vlissingen - pláž Vlissingen

Webkamera Vlissingen - pláž Vlissingen

Koukněte na město Vlissingen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na pláž Vlissingen ve městě Vlissingen.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.