Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

5 webkamer - Špicberky

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Špicberky - Norsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Norsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání,  nebo na výlety po památkách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Norsko, oficiálně Norské království, stát na Skandinávském poloostrově v severní Evropě. Norskému království náleží také souostroví Lofoty. Hlavním městem Norska je Oslo, ve kterém se také nachází nejnavštěvovanější norská atrakce - park se sochami Gustava Vigelanda - Vigelandsparken. Kromě tohoto parku stojí v Oslu za pozornost (vedle Královského zámku a kontroverzní radnice s budovatelskými freskami) například muzea vikinských lodí, Nansenovy lodě Fram, muzeum Kon-Tiki a skanzen (vše pohromadě na poloostrově Bygdøy). Milovníci umění jistě navštíví i Národní galerii.

     Mezi další turisticky vyhledávaná města patří např. Bergen, druhé největší město Norska, který se také nazývá hlavní evropské město deště a jehož památky jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Město Trondheim zase navštíví milovníci sportu, kteří si nenechají ujít slavné skokanské můstky na Holmenkollenu. Trondheim se pyšní nejslavnější severskou gotickou katedrálou, poutním místem s ostatky svatého Olafa. Reine je malá vesnice, která je považována za nejhezčí vesnici nejen Lofot, ale rovnou celého Norska.

     Norsko je severská země plná nádherné přírody. Nabízí úžasné fjordy, vodopády, ledovce a skalní útvary. K tomu malebné dřevěné kostely a domečky.

     I když v Norsku není mnoho historických památek, musíme zmínit 28 dřevěných sloupkových kostelíků (nor. stavkirke), které se zachovaly z 12.–14. století. Jsou rozmístěny po celém jižním Norsku.

     Nejvyhledávanější zajímavostí Norska jsou jistě západonorské fjordy doplněné o vodopády, ledovcová jezera, ledovce a okolní krásné lesy. Mezi nejvíce vyhledávané oblasti Norska patří údolí Romsdalen, fjord Geiranger nebo výstup na hřeben Besseggenn s nádhernou vyhlídkou na dvě jezera. Turisticky navštěvovaný je také vodopád Latefossen nebo Trolltunga (Trolí jazyk) - slavný skalní útvar vyčnívající vodorovně z hory ve výšce asi 700 metrů nad mořem. Jedna z nejikoničtějších hor Norska je Gaustatoppen (1 883m n. m.) - nejvyšší hora oblasti Telemark.

     Silnice Trollstigen – Trolí stezka je zase asi nejslavnější norskou silnicí a téměř každý si ji chce projet.

     Norsko je kolébkou sjezdového lyžování. Lyžařská střediska jsou po celé zemi, mezi nejznámější střediska patří: Lillehammer, Norefjell, Trysil, Rjukan, Stranda, Beitostölen, Geilo, Narvik. Největší současné zimní středisko je Hemsedal. Nejdůležitějším způsobem dopravy v Norsku zůstává lodní doprava. Největší přístavy mají Oslo, Bergen, Tonsberg, Stavanger, Porsgrunn a Narvik.

Výpis webkamer - Špicberky

Náhledový obrázek webkamery Longyearbyen

Webkamera Longyearbyen

Koukněte na město Longyearbyen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webové kamery na přístav v Longyearbyenu na Špicberkách v Norsku.

Náhledový obrázek webkamery Longyearbyen - Špicberky-panorama

Webkamera Longyearbyen - Špicberky-panorama

Koukněte na město Longyearbyen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Panoramatické záběry webkamery na přístav v Longyearbyen v Norsku.

Náhledový obrázek webkamery Longyearbyen Špicberky

Webkamera Longyearbyen Špicberky

Koukněte na město Longyearbyen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkam Špicberky. Panoramatické záběry webkamery na Longyearbyen na Špicberkách Norsko.

Náhledový obrázek webkamery Špicberky - Longyearbyen

Webkamera Špicberky - Longyearbyen

Koukněte na město Longyearbyen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Panoramatické záběry webkamery na přístav. Norsko.

Náhledový obrázek webkamery Špicberky - Longyearbyen1

Webkamera Špicberky - Longyearbyen1

Koukněte na město Longyearbyen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na Longyearbyen. Norsko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.