Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

16 webkamer - Dolnoslezské vojvodství

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Dolnoslezské vojvodství - Polsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Polsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře,  na návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Polská republika, která sousedí s Českou republikou, patří k zemím kulturně nejbližším Česku. Dále je pak Polsko sousedem Slovenska, Německa, Ukrajiny, Běloruska, Litvy a Ruska. Hlavním městem je Varšava, která byla v roce 1944 srovnána se zemí a znovu vystavěna. Polsko je známé jako země katolíků. Ze severu má Polsko přístup k Baltskému moři. Povrch Polska je převážně rovinatý s velkým množstvím jezer.

     Na své si zde přijdou lidé, kteří vyhledávají aktivní dovolenou. Turisticky nejnavštěvovanějšími horami jsou v Polsku Vysoké Tatry, které ročně navštíví přes 3,3 milionu návštěvníků. Nejvyšší horou Tater a zároveň celého Polska jsou Rysy vysoké 2503m. Dalšími hojně navštěvovanými horami jsou Krkonoše. Pro pobyt u moře nabízí Polsko velké množství ubytování přímo u pobřeží Baltu. Pro někoho je Baltské moře studené, ale je to nejbližší moře pro turisty z Čech a jako hlavní výhoda jsou nízké ceny a písečné pláže.

     Na dovolené v Polsku si přijdou na své i milovníci kultury. Největší a nejcennější památky se dochovaly v městských střediscích se staletými tradicemi, jako jsou Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Wroclaw. Jedním z nejdůležitějších turistických center s mnoha památkami je Krakov, který byl do 16. století hlavním městem Polského království a patří mezi 15 nejkrásnějších a nejvyhledávanějších měst v Evropě. Staré město je na seznamu památek UNESCO. Historické památky jako např. gotická katedrála, hrad Wawel nebo tržnice Sukiennica by měl navštívit každý turista, který projíždí Polskem.

     Gdaňsk leží na severu Polska u Baltického moře a jedná se o druhý největší přístav v Polsku s největším cihlovým církevním chrámem na světě. Na jihovýchod od města se nachází hrad Malbork (13 – 15. století). Jedná se o jednu z největších gotických pevností na světě a je tudíž také častým cílem turistů. Další známé město Poznaň je romantické město zamilovaných s mnoha barokními a renesančními architektonickými památkami.

     Na dovolené byste neměli zapomenout na Vratislav, kterou navštíví ročně tři miliony turistů a jejichž počet se zvyšuje i díky zvláštní turistické atrakci v podobě malých, kovových trpaslíků, kterým se zde říká Krasnale. V ulicích centra jich můžete vidět několik set.

     Čenstochová je v Polsku za hlavní duchovní centrum katolíků a současně je to jedno z nejvýznamnějších poutních míst Evropy.

      Polsko je země, která má co nabídnout pro prožití nádherné dovolené – úžasná města, historické památky, vysoké hory, moře, špičkové termály, možnost dovolené na hausbótu a pro děti zábavné parky. K tomu přijatelné ceny a také to, že Poláci mají Čechy upřímně rádi.

Výpis webkamer - Dolnoslezské vojvodství

Náhledový obrázek webkamery Karpacz

Webkamera Karpacz

Koukněte na město Karpacz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na centrum města. Polsko.

Náhledový obrázek webkamery Karpacz - ski areál

Webkamera Karpacz - ski areál

Koukněte na město Karpacz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery z dolní stanice z lyžařského areálu Karpacz Ski Arena. Polsko.

Náhledový obrázek webkamery Karpacz Biały Jar

Webkamera Karpacz Biały Jar

Koukněte na město Karpacz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery z lyžařského areálu Karpacz Ski Arena na šestisedačkovou lanovku.

Náhledový obrázek webkamery Karpacz Biały Jar - Ski Arena

Webkamera Karpacz Biały Jar - Ski Arena

Koukněte na město Karpacz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na sjezdovku v lyžařském areálu Karpacz Ski Arena.

Náhledový obrázek webkamery Lubomierz

Webkamera Lubomierz

Koukněte na město Lubomierz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na lyžařský areál. Polsko.

Náhledový obrázek webkamery Sienna - Czarna Góra

Webkamera Sienna - Czarna Góra

Koukněte na město Sienna a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na lyžařský areál Ski Czarna Góra.

Náhledový obrázek webkamery Ski & Sun - Świeradów

Webkamera Ski & Sun - Świeradów

Koukněte na město Świeradów a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery z lyžařského střediska Ski & Sun ve Świeradowě. Krásné panorama Jizerských hor.

Náhledový obrázek webkamery SKI Arena - Zieleniec

Webkamera SKI Arena - Zieleniec

Koukněte na město Zieleniec a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery z dolní částí lanovky v lyžařském areálu SKI Arena - Zieleniec.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.