Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

12 webkamer - Mazovské vojvodství

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Mazovské vojvodství - Polsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Polsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře,  na návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

     Polská republika, která sousedí s Českou republikou, patří k zemím kulturně nejbližším Česku. Dále je pak Polsko sousedem Slovenska, Německa, Ukrajiny, Běloruska, Litvy a Ruska. Hlavním městem je Varšava, která byla v roce 1944 srovnána se zemí a znovu vystavěna. Polsko je známé jako země katolíků. Ze severu má Polsko přístup k Baltskému moři. Povrch Polska je převážně rovinatý s velkým množstvím jezer.

     Na své si zde přijdou lidé, kteří vyhledávají aktivní dovolenou. Turisticky nejnavštěvovanějšími horami jsou v Polsku Vysoké Tatry, které ročně navštíví přes 3,3 milionu návštěvníků. Nejvyšší horou Tater a zároveň celého Polska jsou Rysy vysoké 2503m. Dalšími hojně navštěvovanými horami jsou Krkonoše. Pro pobyt u moře nabízí Polsko velké množství ubytování přímo u pobřeží Baltu. Pro někoho je Baltské moře studené, ale je to nejbližší moře pro turisty z Čech a jako hlavní výhoda jsou nízké ceny a písečné pláže.

     Na dovolené v Polsku si přijdou na své i milovníci kultury. Největší a nejcennější památky se dochovaly v městských střediscích se staletými tradicemi, jako jsou Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Wroclaw. Jedním z nejdůležitějších turistických center s mnoha památkami je Krakov, který byl do 16. století hlavním městem Polského království a patří mezi 15 nejkrásnějších a nejvyhledávanějších měst v Evropě. Staré město je na seznamu památek UNESCO. Historické památky jako např. gotická katedrála, hrad Wawel nebo tržnice Sukiennica by měl navštívit každý turista, který projíždí Polskem.

     Gdaňsk leží na severu Polska u Baltického moře a jedná se o druhý největší přístav v Polsku s největším cihlovým církevním chrámem na světě. Na jihovýchod od města se nachází hrad Malbork (13 – 15. století). Jedná se o jednu z největších gotických pevností na světě a je tudíž také častým cílem turistů. Další známé město Poznaň je romantické město zamilovaných s mnoha barokními a renesančními architektonickými památkami.

     Na dovolené byste neměli zapomenout na Vratislav, kterou navštíví ročně tři miliony turistů a jejichž počet se zvyšuje i díky zvláštní turistické atrakci v podobě malých, kovových trpaslíků, kterým se zde říká Krasnale. V ulicích centra jich můžete vidět několik set.

     Čenstochová je v Polsku za hlavní duchovní centrum katolíků a současně je to jedno z nejvýznamnějších poutních míst Evropy.

      Polsko je země, která má co nabídnout pro prožití nádherné dovolené – úžasná města, historické památky, vysoké hory, moře, špičkové termály, možnost dovolené na hausbótu a pro děti zábavné parky. K tomu přijatelné ceny a také to, že Poláci mají Čechy upřímně rádi.

Výpis webkamer - Mazovské vojvodství

Náhledový obrázek webkamery čápi Molendy - Bocianie gniazdo online

Webkamera čápi Molendy - Bocianie gniazdo online

Sledujte webkamerou čápy hnízdící v obci Molendy (gniazdo bociana na zywo Molendy). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Molendy. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím hnízdě Molendy.…

Náhledový obrázek webkamery čápi Orzechowo - Bocianie gniazdo online

Webkamera čápi Orzechowo - Bocianie gniazdo online

Sledujte webkamerou čápy hnízdící v obci Orzechowo (gniazdo bociana na zywo Orzechowo). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Orzechowo. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím hnízdě…

Náhledový obrázek webkamery čápi Ostrołęka - Bocianie gniazdo online

Webkamera čápi Ostrołęka - Bocianie gniazdo online

Sledujte webkamerou čápy hnízdící v obci Ostrołęka (gniazdo bociana na zywo Ostrołęka). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Ostrołęka. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím hnízdě…

Náhledový obrázek webkamery čápi Wola Suchożebrska - Bocianie gniazdo

Webkamera čápi Wola Suchożebrska - Bocianie gniazdo

Sledujte webkamerou čápy hnízdící ve městě Wola Suchożebrska - (Bocianie gniazdo Wola Suchożebrska). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Wola Suchożebrska. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik…

Náhledový obrázek webkamery čápi Władysławów - Bocianie gniazdo

Webkamera čápi Władysławów - Bocianie gniazdo

Sledujte webkamerou čápy hnízdící v obci Władysławów - (Bocianie gniazdo Władysławów). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Władysławów. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím…

Náhledový obrázek webkamery Gąbin

Webkamera Gąbin

Koukněte na město Gąbin a jeho okolí webkamerou ONLINE. Online pohled panoramatické webové kamery v polském městě Gąbin.

Náhledový obrázek webkamery Nowy Dwór Mazowiecki

Webkamera Nowy Dwór Mazowiecki

Koukněte na město Nowy Dwór Mazowiecki a jeho okolí webkamerou ONLINE. Online pohled webové kamery z pevnosti Modlin do ústí řeky Narew, která teče do Visly.

Náhledový obrázek webkamery Sierpc - skanzen

Webkamera Sierpc - skanzen

Koukněte na město Sierpc a jeho okolí webkamerou ONLINE. Online pohled webové kamery na skanzen v polskem městě Sierpc, který se rozkládá na více než 60 hektarech.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.