Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

8 webkamer - Algarve

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Algarve - Portugalsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Portugalsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Portugalsko, oficiálně Portugalská republika, leží v jihozápadní Evropě na Pyrenejském poloostrově. Má jediného pevninského souseda a to Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku patří také Azorské ostrovy a Madeira. Hlavním městem je Lisabon.

     Portugalsko je ideální evropská destinace pro dovolenou. Každoročně Portugalsko láká turisty na vůni pomerančů, chuť pravého portského a spoustu historických památek. Jih Portugalska je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem. Střed uspokojí milovníky historie a sever nabízí staré lidové tradice v malých vesničkách a pověstné vinné sklípky.

     Během pobytu můžete navštívit města jako Madrid nebo Lisabon, kde určitě navštivte Belém s proslulou věží Torre de Belém nebo královský zámek Quéluz, který byl postaven podle vzoru Versailles. Turisticky atraktivní je také Avila se středověkým opevněním nebo město Merida, které bylo kolonií římských veteránů. Mezi další hojně navštěvovaná místa v Portugalsku patří Evora a Batalga, kde nalezneme klášter dominikánů Santa María de Vitória, který je perlou gotiky a manualismu a dále Tomar se sídlem Kristových rytířů, které bylo stavěno více než 500let. Známé je rovněž poutní místo Fátima, klášter v Mafře a středověké město Óbidos.

     Pokud jste přijeli do Portugalska si užít moře a koupání, pak nejlepší pláže na jižním pobřeží jsou v Algarve, kde je milovníky surfingu vyhledávaná pláž Castelejo. Velmi oblíbená je pláž Plaia Verde, další vyhledávané pláže jsou Plaia da Rocha (jedna z nejkrásnějších s jemným pískem a impozantními skalními útvary), Cale (vhodná pro surfing), Plaia do Falesla (u Albufeiry, pozvolný vstup do moře, vhodná pro rodiny s dětmi) nebo Plaia Boca do Rio s nedalekými římskými zříceninami.

     Jestliže na svých cestách rádi ochutnáváte místní kuchyni, tak národním jídlem Portugalců je treska (bacalhau), jež se většinou prodává nasolená a sušená a před kuchyňskou úpravou se musí na několik hodin namočit.

     Hodně turistů zavítá během sezóny na Madeiru, která bývá často nazývaná květinovým ostrovem, protože ve zdejším klimatu se daří exotické květeně. Kochat se zde můžete překrásnými streliciemi, hortenziemi, květy orchidejí, buganvilií, kal a palisandrů. Typické široké pláže na Madeiře nenajdete, pouze vzdálenou písčitou pláž ve vesnici Prainha a písčitou pláž Praia Formosa. Čtyřicet kilometrů od Madeiry však leží ostrov Porto Santo s vyhlášenými zlatými písčitými plážemi, kam můžete dojet lodí a užít si koupání tam.

Výpis webkamer - Algarve

Náhledový obrázek webkamery Algarve

Webkamera Algarve

Koukněte na město Algarve a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na záliv v Algarve. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Burgau

Webkamera Burgau

Koukněte na město Vila do Bispo Municipality a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera s výhledem na náměstí v Burgau, Algarve. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Faro - pláž

Webkamera Faro - pláž

Koukněte na město Faro a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webové kamery na pláž. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Lagos - Meia Praia

Webkamera Lagos - Meia Praia

Koukněte na město Lagos a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na pláž a moře. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Portimão

Webkamera Portimão

Koukněte na město Portimão a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na pláž  - Praia da Rocha a moře. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Sagres

Webkamera Sagres

Koukněte na město Sagres a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další záběry webkamery na pláž a moře. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Sagres - Martinhal Beach

Webkamera Sagres - Martinhal Beach

Koukněte na město Sagres a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery z hotelu na pláž. Portgalsko.

Náhledový obrázek webkamery Vilamoura

Webkamera Vilamoura

Koukněte na město Vilamoura a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera s výhledem na pláž. Portgalsko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.