Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

7 webkamer - Madeira

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Madeira - Portugalsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Portugalsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Portugalsko, oficiálně Portugalská republika, leží v jihozápadní Evropě na Pyrenejském poloostrově. Má jediného pevninského souseda a to Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku patří také Azorské ostrovy a Madeira. Hlavním městem je Lisabon.

     Portugalsko je ideální evropská destinace pro dovolenou. Každoročně Portugalsko láká turisty na vůni pomerančů, chuť pravého portského a spoustu historických památek. Jih Portugalska je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem. Střed uspokojí milovníky historie a sever nabízí staré lidové tradice v malých vesničkách a pověstné vinné sklípky.

     Během pobytu můžete navštívit města jako Madrid nebo Lisabon, kde určitě navštivte Belém s proslulou věží Torre de Belém nebo královský zámek Quéluz, který byl postaven podle vzoru Versailles. Turisticky atraktivní je také Avila se středověkým opevněním nebo město Merida, které bylo kolonií římských veteránů. Mezi další hojně navštěvovaná místa v Portugalsku patří Evora a Batalga, kde nalezneme klášter dominikánů Santa María de Vitória, který je perlou gotiky a manualismu a dále Tomar se sídlem Kristových rytířů, které bylo stavěno více než 500let. Známé je rovněž poutní místo Fátima, klášter v Mafře a středověké město Óbidos.

     Pokud jste přijeli do Portugalska si užít moře a koupání, pak nejlepší pláže na jižním pobřeží jsou v Algarve, kde je milovníky surfingu vyhledávaná pláž Castelejo. Velmi oblíbená je pláž Plaia Verde, další vyhledávané pláže jsou Plaia da Rocha (jedna z nejkrásnějších s jemným pískem a impozantními skalními útvary), Cale (vhodná pro surfing), Plaia do Falesla (u Albufeiry, pozvolný vstup do moře, vhodná pro rodiny s dětmi) nebo Plaia Boca do Rio s nedalekými římskými zříceninami.

     Jestliže na svých cestách rádi ochutnáváte místní kuchyni, tak národním jídlem Portugalců je treska (bacalhau), jež se většinou prodává nasolená a sušená a před kuchyňskou úpravou se musí na několik hodin namočit.

     Hodně turistů zavítá během sezóny na Madeiru, která bývá často nazývaná květinovým ostrovem, protože ve zdejším klimatu se daří exotické květeně. Kochat se zde můžete překrásnými streliciemi, hortenziemi, květy orchidejí, buganvilií, kal a palisandrů. Typické široké pláže na Madeiře nenajdete, pouze vzdálenou písčitou pláž ve vesnici Prainha a písčitou pláž Praia Formosa. Čtyřicet kilometrů od Madeiry však leží ostrov Porto Santo s vyhlášenými zlatými písčitými plážemi, kam můžete dojet lodí a užít si koupání tam.

Výpis webkamer - Madeira

Náhledový obrázek webkamery Funchal - kotviště

Webkamera Funchal - kotviště

Koukněte na město Funchal a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na přístav z města Funchal na portugalském ostrově Madeira.

Náhledový obrázek webkamery Funchal - Madeira

Webkamera Funchal - Madeira

Koukněte na město Funchal a jeho okolí webkamerou ONLINE. Krásný výhled webové kamery na park de Santa Catarina v městě Funchal na portugalském ostrově Madeira.

Náhledový obrázek webkamery Funchal - přístav

Webkamera Funchal - přístav

Koukněte na město Funchal a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na přístav z městečka Funchal na portugalském ostrově Madeira.

Náhledový obrázek webkamery Madeira - Funchal

Webkamera Madeira - Funchal

Koukněte na město Madeira a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na město Funchal na ostrově Madeira. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Nazaré

Webkamera Nazaré

Koukněte na město Nazaré a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na pláž a moře. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Ponta do Garajau

Webkamera Ponta do Garajau

Koukněte na město Ponta do Garajau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na přímořské letovisko. Portugalsko.

Náhledový obrázek webkamery Santa Cruz de Tenerife

Webkamera Santa Cruz de Tenerife

Koukněte na město Santa Cruz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na pláž a moře na ostrově Tenerife v Portgalsku.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.