Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

15 webkamer - Attica

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Attica - Řecko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí, dopravě nebo jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete ve správnou chvíli a za hezkého počasí vyrazit vstříc své vysněné dovolené. Nejste si jisti, jaké bude počasí? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Řecko a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)    

     Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v řeckém regionu Attica. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

 

     Řecko, oficiálně Řecká republika, je přímořský stát ležící v jižní Evropě, na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy na pevnině jsou Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Turecko. Úředním jazykem je řečtina, ale v turistických centrech se bez problémů domluvíte anglicky. Měnou je euro, ceny za jídlo či ubytování tu jsou ale vysoké.

     Řecko se skládá z pevninské části a 1400 ostrovů, z nichž je obydleno necelých 170. Řecké ostrovy, kromě dvou největších Kréty a Eubóji,jsou rozděleny do šesti skupin: Jiřní Sporady, Severovýchodní egejské ostrovy, Kyklady, Sporady, Jónské ostrovy a ostrovy v Sarónském zálivu.

     Hlavním městem Řecka jsou Athény se spoustou památek z antických dob, z římského období i z doby osmanské nadvlády. Mezi další turisticky navštěvovaná města patří např.: Soluň, Patras, Pireus nebo Heraklion na Krétě.

     Řecko je stát s bohatou a dlouhou historií. Krásně čisté moře, olivové háje, bohatá historie, rozmanité pobřeží, kouzelné ostrovy, archeologická naleziště, kaňony a lahodná kuchyně jsou důvody, proč je Řecko turisticky atraktivní a lidé se sem rádi vracejí. Jedná se o turisticky luxusní destinaci, která má co nabídnout i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Cestovní ruch je pro tuto zemi velmi důležitý.

Z mnoha ostrovů je zde jen krátký výčet několika z nich.  

     Korfu: Ostrov proslulý krásnými pláže, skvělým jídlem je nazývám také „smaragdovým ostrovem“ či „olivovým“ a to díky nádherným barvám, kterými ostrov hýří.

     Lefkada : Patří do souostroví Jónským ostrovů. Dovolená nejen díky překrásným plážím a ostrým vápencovým srázům zde patří k nezapomenutelným.

     Kefalonia: Je největší z Jónských ostrovů. Pobyt zde je kouzelný díky nádherným plážím, dračím jeskyním a spousty pamětihodnostem.

     Zakynthos: Je na Řecko neobvykle zelený ostrov. Zakythos nabízí krásné písečné pláže a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená.

     Santorini: Je dnes jedním z nejznámějších řeckých ostrovů známý svými romantickými bílými domky.

     Tahssos: Tento ostrov patří k nejlépe hodnoceným ostrovům Řecka a to nejen pro své krásné písčité pláže. Turisté sem mohou zajet autem přímo z pevniny.

     Lesbos: Lesbos je 3. největší řecký ostrov a pobyt zde se stane pohádkovou dovolenou.

     Kréta: Největší ostrov Řecka, který nabízí snad vše – krásné pláže, pěkná města, starověké památky i přírodní zajímavosti.

     Rhodos: Na tomto ostrově se nachází světová přírodní a kulturní památka vyhlášená UNESCO - proslulé údolí Petaloúdes, v překladu Údolí motýlů.

     Turisticky atraktivní a lákavá je také řecká kuchyně. Základem všech jídel jsou citron, oregáno, česnek, kopr a hlavně olivový olej, hojně se používá také zelenina a luštěniny. Řekové spotřebují olivového oleje nejvíc na světě. Řecko je také třetím největším producentem oliv a olivového oleje. Z masa se používá hlavně jehněčí, vepřové a kůzlečí. Důležitou součástí jídelníčku jsou samozřejmě ryby a mořské plody ze Středozemního a Egejského moře.

     Centrální pohoří Řecka tvoří Pindos. Dále je v Řecku pohoří Olymp s nejvyšší horou Mytikas vysokou 2 919m. A jak se lze do Řecka dostat? Země má 16 mezinárodních letišť. Dále můžou turisté cestovat po souši přes Albánii, Bulharsko, Makedonii nebo Turecko. Většina turistů ze západní Evropy, hlavně z Itálie, cestují do Řecka trajektem.

Výpis webkamer - Attica

Náhledový obrázek webkamery Acharnes

Webkamera Acharnes

Koukněte na město Acharnes a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera meteorologické stanice Archanes. Řecko.

Náhledový obrázek webkamery Acropolis - Athény

Webkamera Acropolis - Athény

Koukněte online webkamerou na Athény a okolí. Pohled webové kamery na Acropolis v Athénách od hotelu Electra Palace. Athény - Řecko. Akropole je nejznámější a nejvýznamnější archeologickou památkou v Athénách, hlavním městě Řecka. Nachází se…

Náhledový obrázek webkamery Athénská Akropole - Parthenon

Webkamera Athénská Akropole - Parthenon

Sledujte online webkamerou Athény a okolí. Pohled webové kamery na Acropolis - Parthenon v Athénách od hotelu Grand Bretagne. Akropole je nejznámější a nejvýznamnější archeologickou památkou v Athénách, hlavním městě Řecka. Nachází se na…

Náhledový obrázek webkamery Athény - náměstí Omonoia

Webkamera Athény - náměstí Omonoia

Sledujte online webkamerou náměstí Omonoia v Athenách a okolí. Pohled live webové kamery na náměstí Omonoia hlavního města Řecka Athény.  Náměstí Omonoia se nachází ve středu Athén, poblíž hlavních turistických atrakcí a historických…

Náhledový obrázek webkamery Athény - náměstí Syntagma

Webkamera Athény - náměstí Syntagma

Koukněte na město Athény a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na ulici Ermou a na náměstí Syntagma z hotelu Electra Palace v Aténách. Náměstí Syntagma (také známé jako Ústavní náměstí) je hlavní náměstí v…

Náhledový obrázek webkamery Athény - Panathénský stadion

Webkamera Athény - Panathénský stadion

Sledujte online webkamerou Panathénský stadion v řeckém hlavním mšstě v Athénách.  Panathenaic Stadium, také známý jako Kallimarmaro Stadium, je historický stadion nacházející se v Athénách, hlavním městě Řecka. Je to jediný…

Náhledový obrázek webkamery Palaio Faliro - Athény

Webkamera Palaio Faliro - Athény

Webkamerou ONLINE koukněte na čtvrť Palaio Faliro a okolí. Pohled webové kamery na pláž z hotelu Poseidon Athens Hotel. Palaio Faliro je brána na Athénskou riviéru.

Náhledový obrázek webkamery Pallini

Webkamera Pallini

Koukněte na město Pallini a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pěkný výhled webkamery na horu Penteli poblíž Atén. Řecko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.