Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

19 webkamer - Korfu

     Mapa se zobrazením webových kamer z největšího řeckého ostrova Korfu. Korfu je druhý největší ostrov v Jónském moři. Ostrov Korfu je jedním z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů Řecka a právem je nazýván „smaragdový“. Korfu je opravdovou perlou Řecka.

     Na východní straně ostrova se nacházejí nádherné písčité pláže s průzračnými modrými vodami, které přitahují slunečníky a milovníky vodních sportů. Na západě se rozkládají skalnaté útesy s malebnými zátokami a jeskyněmi, kde si můžete užít klid a soukromí. Vnitrozemí je pak pokryto zelenými kopcemi, olivovými háji a vinicemi, které nabízejí nádherné panoramatické výhledy.

     Město Korfu, hlavní město ostrova, je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům úchvatné uličky s tradičními pastelovými domy, byzantskými kostely, benátskou pevností a elegantními náměstími. Město je proslulé svým starobylým opevněním, které střeží jeho přístav a nabízí úchvatné výhledy na moře.

     Korfu také nabízí širokou škálu pláží, které lákají milovníky slunce a moře. Od písčitých pláží s jemným bílým pískem po útesové zálivy obklopené zelení. Pláž Glyfada, Paleokastritsa, Sidari a Kavos jsou pouze některé z mnoha možností, které Korfu nabízí.

     Historické dědictví Korfu je patrné i v mnoha klášterech, kostelech a pevnostech, které se nacházejí na ostrově. Například klášter Paleokastritsa, který je situován na útesech nad mořem, nebo pevnost Angelokastro, která se tyčí nad pobřežím a nabízí panoramatické výhledy na ostrov.

      Řecko, oficiálně Řecká republika, je přímořský stát ležící v jižní Evropě, na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy na pevnině jsou Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Turecko. Úředním jazykem je řečtina, ale v turistických centrech se bez problémů domluvíte anglicky. Měnou je euro, ceny za jídlo či ubytování tu jsou ale vysoké.

     Řecko se skládá z pevninské části a 1400 ostrovů, z nichž je obydleno necelých 170. Řecké ostrovy, kromě dvou největších Kréty a Eubóji,jsou rozděleny do šesti skupin: Jiřní Sporady, Severovýchodní egejské ostrovy, Kyklady, Sporady, Jónské ostrovy a ostrovy v Sarónském zálivu.

     Hlavním městem Řecka jsou Athény se spoustou památek z antických dob, z římského období i z doby osmanské nadvlády. Mezi další turisticky navštěvovaná města patří např.: Soluň, Patras, Pireus nebo Heraklion na Krétě.

     Řecko je stát s bohatou a dlouhou historií. Krásně čisté moře, olivové háje, bohatá historie, rozmanité pobřeží, kouzelné ostrovy, archeologická naleziště, kaňony a lahodná kuchyně jsou důvody, proč je Řecko turisticky atraktivní a lidé se sem rádi vracejí. Jedná se o turisticky luxusní destinaci, která má co nabídnout i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Cestovní ruch je pro tuto zemi velmi důležitý.

Z mnoha ostrovů je zde jen krátký výčet několika z nich.  

     Korfu: Ostrov proslulý krásnými pláže, skvělým jídlem je nazývám také „smaragdovým ostrovem“ či „olivovým“ a to díky nádherným barvám, kterými ostrov hýří.

     Lefkada : Patří do souostroví Jónským ostrovů. Dovolená nejen díky překrásným plážím a ostrým vápencovým srázům zde patří k nezapomenutelným.

     Kefalonia: Je největší z Jónských ostrovů. Pobyt zde je kouzelný díky nádherným plážím, dračím jeskyním a spousty pamětihodnostem.

     Zakynthos: Je na Řecko neobvykle zelený ostrov. Zakythos nabízí krásné písečné pláže a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená.

     Santorini: Je dnes jedním z nejznámějších řeckých ostrovů známý svými romantickými bílými domky.

     Tahssos: Tento ostrov patří k nejlépe hodnoceným ostrovům Řecka a to nejen pro své krásné písčité pláže. Turisté sem mohou zajet autem přímo z pevniny.

     Lesbos: Lesbos je 3. největší řecký ostrov a pobyt zde se stane pohádkovou dovolenou.

     Kréta: Největší ostrov Řecka, který nabízí snad vše – krásné pláže, pěkná města, starověké památky i přírodní zajímavosti.

     Rhodos: Na tomto ostrově se nachází světová přírodní a kulturní památka vyhlášená UNESCO - proslulé údolí Petaloúdes, v překladu Údolí motýlů.

     Turisticky atraktivní a lákavá je také řecká kuchyně. Základem všech jídel jsou citron, oregáno, česnek, kopr a hlavně olivový olej, hojně se používá také zelenina a luštěniny. Řekové spotřebují olivového oleje nejvíc na světě. Řecko je také třetím největším producentem oliv a olivového oleje. Z masa se používá hlavně jehněčí, vepřové a kůzlečí. Důležitou součástí jídelníčku jsou samozřejmě ryby a mořské plody ze Středozemního a Egejského moře.

     Centrální pohoří Řecka tvoří Pindos. Dále je v Řecku pohoří Olymp s nejvyšší horou Mytikas vysokou 2 919m. A jak se lze do Řecka dostat? Země má 16 mezinárodních letišť. Dále můžou turisté cestovat po souši přes Albánii, Bulharsko, Makedonii nebo Turecko. Většina turistů ze západní Evropy, hlavně z Itálie, cestují do Řecka trajektem.

Výpis webkamer - Korfu

Náhledový obrázek webkamery Agios Georgios

Webkamera Agios Georgios

Sledujte online webkamerou řecké letovisko Agios Georgios a okolí. Pohled webové kamery na pláž na ostrově Korfu v letovisku Agios Georgios z hotelového komplexu Saint George. Agios Georgios (také známý jako Agios Georgios Pagon nebo San George) je…

Náhledový obrázek webkamery Agios Georgios - Korfu

Webkamera Agios Georgios - Korfu

     Koukněte na řecké letovisko Agios Georgios a jeho okolí webkamerou ONLINE na ostrově Korfu. Pohled kamery na pláž letoviska Agios Georgios na Korfu.      Agios Georgios, také známý jako San George, je malebná…

Náhledový obrázek webkamery Agios Stefanos Avliotes

Webkamera Agios Stefanos Avliotes

Sledujte online webkamerou řecké letovisko Agios Stefanos a okolí. Pohled webové kamery na pláž Agios Stefanos Avliotes na ostrově Korfu v letovisku Agios Stefanos. Agios Stefanos Avliotes (také známý jako San Stefanos) je malebná…

Náhledový obrázek webkamery Arilas - Korfu

Webkamera Arilas - Korfu

     Podívejte se na řecké letovisko Arillas webkamerou ONLINE na ostrově Korfu.  Pohled webové kamery na pláž řeckého letoviska Arillas.       Arillas, malebná vesnička na severozápadním pobřeží ostrova…

Náhledový obrázek webkamery Dassia

Webkamera Dassia

   Koukněte webkamerou ONLINE na letovisko Dassia a jeho okolí . Live pohled webové kamery na nádhernou pláž v letovisku Dassia na řeckém ostrově Korfu z Baru La Plaz, Snack.      Dassia je populární…

Náhledový obrázek webkamery Ipsos

Webkamera Ipsos

     Koukněte na letovisko Ipsos a jeho okolí webkamerou ONLINE na řeckém ostrově Korfu. Pohled webové kamery na moře a pláž letoviska Ipsos na ostrově Korfu z Mojito Cocktail Bar.      Ipsos je populární…

Náhledový obrázek webkamery Kassiopi

Webkamera Kassiopi

   Koukněte na letovisko Kassiopi a jeho okolí webkamerou ONLINE. Live pohled webové kamery na přístav s promenádou v letovisku Kassiopi na řeckém ostrově Korfu z restaurace Porto Nuovo.      Kassiopi je…

Náhledový obrázek webkamery Kontogialos - Korfu

Webkamera Kontogialos - Korfu

     Koukněte na letovisko Kontogialos a jeho okolí webkamerou ONLINE na řeckém ostrově Korfu. Pohled webové kamery na pláž letoviska Kontogialos na ostrově Korfu.       Pláž Akti Kontogialos, také známá…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.