Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

5 webkamer - Kos

     Mapa se zobrazením webových kamer z ostrova Kos. Kos je řecký ostrov v Egejském moři v Dodekanésu u tureckého pobřeží na okraji Kóské zátoky. Kós je třetím největším ostrovem Dodekanésu. Na délku ostrov měří zhruba 45 km a na šířku asi 10 km. Kos je rodištěm slavného antického lékaře Hippokrata z Kósu.

     Plánujete dovolenou? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete ve správnou chvíli a za hezkého počasí vyrazit vstříc své vysněné dovolené. Nejste si jisti, jaké bude počasí? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Řecko a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)    

     Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v řeckém regionu Kos. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

 

     Řecko, oficiálně Řecká republika, je přímořský stát ležící v jižní Evropě, na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy na pevnině jsou Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Turecko. Úředním jazykem je řečtina, ale v turistických centrech se bez problémů domluvíte anglicky. Měnou je euro, ceny za jídlo či ubytování tu jsou ale vysoké.

     Řecko se skládá z pevninské části a 1400 ostrovů, z nichž je obydleno necelých 170. Řecké ostrovy, kromě dvou největších Kréty a Eubóji,jsou rozděleny do šesti skupin: Jiřní Sporady, Severovýchodní egejské ostrovy, Kyklady, Sporady, Jónské ostrovy a ostrovy v Sarónském zálivu.

     Hlavním městem Řecka jsou Athény se spoustou památek z antických dob, z římského období i z doby osmanské nadvlády. Mezi další turisticky navštěvovaná města patří např.: Soluň, Patras, Pireus nebo Heraklion na Krétě.

     Řecko je stát s bohatou a dlouhou historií. Krásně čisté moře, olivové háje, bohatá historie, rozmanité pobřeží, kouzelné ostrovy, archeologická naleziště, kaňony a lahodná kuchyně jsou důvody, proč je Řecko turisticky atraktivní a lidé se sem rádi vracejí. Jedná se o turisticky luxusní destinaci, která má co nabídnout i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Cestovní ruch je pro tuto zemi velmi důležitý.

Z mnoha ostrovů je zde jen krátký výčet několika z nich.  

     Korfu: Ostrov proslulý krásnými pláže, skvělým jídlem je nazývám také „smaragdovým ostrovem“ či „olivovým“ a to díky nádherným barvám, kterými ostrov hýří.

     Lefkada : Patří do souostroví Jónským ostrovů. Dovolená nejen díky překrásným plážím a ostrým vápencovým srázům zde patří k nezapomenutelným.

     Kefalonia: Je největší z Jónských ostrovů. Pobyt zde je kouzelný díky nádherným plážím, dračím jeskyním a spousty pamětihodnostem.

     Zakynthos: Je na Řecko neobvykle zelený ostrov. Zakythos nabízí krásné písečné pláže a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená.

     Santorini: Je dnes jedním z nejznámějších řeckých ostrovů známý svými romantickými bílými domky.

     Tahssos: Tento ostrov patří k nejlépe hodnoceným ostrovům Řecka a to nejen pro své krásné písčité pláže. Turisté sem mohou zajet autem přímo z pevniny.

     Lesbos: Lesbos je 3. největší řecký ostrov a pobyt zde se stane pohádkovou dovolenou.

     Kréta: Největší ostrov Řecka, který nabízí snad vše – krásné pláže, pěkná města, starověké památky i přírodní zajímavosti.

     Rhodos: Na tomto ostrově se nachází světová přírodní a kulturní památka vyhlášená UNESCO - proslulé údolí Petaloúdes, v překladu Údolí motýlů.

     Turisticky atraktivní a lákavá je také řecká kuchyně. Základem všech jídel jsou citron, oregáno, česnek, kopr a hlavně olivový olej, hojně se používá také zelenina a luštěniny. Řekové spotřebují olivového oleje nejvíc na světě. Řecko je také třetím největším producentem oliv a olivového oleje. Z masa se používá hlavně jehněčí, vepřové a kůzlečí. Důležitou součástí jídelníčku jsou samozřejmě ryby a mořské plody ze Středozemního a Egejského moře.

     Centrální pohoří Řecka tvoří Pindos. Dále je v Řecku pohoří Olymp s nejvyšší horou Mytikas vysokou 2 919m. A jak se lze do Řecka dostat? Země má 16 mezinárodních letišť. Dále můžou turisté cestovat po souši přes Albánii, Bulharsko, Makedonii nebo Turecko. Většina turistů ze západní Evropy, hlavně z Itálie, cestují do Řecka traje

Výpis webkamer - Kos

Náhledový obrázek webkamery Kos

Webkamera Kos

Koukněte na město Kos a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na přístav. Řecko.

Náhledový obrázek webkamery Mandraki

Webkamera Mandraki

Koukněte na město Mandraki a jeho okolí webkamerou ONLINE. Velkolepý pohled webkamery od hlavního města ostrova Mandraki - Panagia Spiliani.

Náhledový obrázek webkamery Marmari - Kos

Webkamera Marmari - Kos

     Koukněte na město Marmari a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na přístav městečka Marmari.      Turistické letovisko Marmari na ostrově Kos se nachází na severní straně ostrova mezi letovisky…

Náhledový obrázek webkamery Mastichari

Webkamera Mastichari

Koukněte webkamerou online na letovisko Mastichari a jeho okolí. Pohled panoramatické webové kamery z řeckého letoviska Mastichari na ostrově Rhodos. Mastichari je malebné rybářské přístaviště, které se nachází na severozápadním…

Náhledový obrázek webkamery Mastichari - Kos

Webkamera Mastichari - Kos

Sledujte webkamerou online pláž v letovisku Mastichari a její okolí. Pohled webové kamery na pobřeží v řeckém letovisku Mastichari na ostrově Rhodos a na ostrov Kalymnos v pozadí. Mastichari je malebné rybářské přístaviště, které se…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.