Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

7 webkamer - Peloponés

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Peloponés - Řecko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí, dopravě nebo jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete ve správnou chvíli a za hezkého počasí vyrazit vstříc své vysněné dovolené. Nejste si jisti, jaké bude počasí? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Řecko a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)    

     Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v řeckém regionu Peloponés. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

 

     Řecko, oficiálně Řecká republika, je přímořský stát ležící v jižní Evropě, na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy na pevnině jsou Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Turecko. Úředním jazykem je řečtina, ale v turistických centrech se bez problémů domluvíte anglicky. Měnou je euro, ceny za jídlo či ubytování tu jsou ale vysoké.

     Řecko se skládá z pevninské části a 1400 ostrovů, z nichž je obydleno necelých 170. Řecké ostrovy, kromě dvou největších Kréty a Eubóji,jsou rozděleny do šesti skupin: Jiřní Sporady, Severovýchodní egejské ostrovy, Kyklady, Sporady, Jónské ostrovy a ostrovy v Sarónském zálivu.

     Hlavním městem Řecka jsou Athény se spoustou památek z antických dob, z římského období i z doby osmanské nadvlády. Mezi další turisticky navštěvovaná města patří např.: Soluň, Patras, Pireus nebo Heraklion na Krétě.

     Řecko je stát s bohatou a dlouhou historií. Krásně čisté moře, olivové háje, bohatá historie, rozmanité pobřeží, kouzelné ostrovy, archeologická naleziště, kaňony a lahodná kuchyně jsou důvody, proč je Řecko turisticky atraktivní a lidé se sem rádi vracejí. Jedná se o turisticky luxusní destinaci, která má co nabídnout i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Cestovní ruch je pro tuto zemi velmi důležitý.

Z mnoha ostrovů je zde jen krátký výčet několika z nich.  

     Korfu: Ostrov proslulý krásnými pláže, skvělým jídlem je nazývám také „smaragdovým ostrovem“ či „olivovým“ a to díky nádherným barvám, kterými ostrov hýří.

     Lefkada : Patří do souostroví Jónským ostrovů. Dovolená nejen díky překrásným plážím a ostrým vápencovým srázům zde patří k nezapomenutelným.

     Kefalonia: Je největší z Jónských ostrovů. Pobyt zde je kouzelný díky nádherným plážím, dračím jeskyním a spousty pamětihodnostem.

     Zakynthos: Je na Řecko neobvykle zelený ostrov. Zakythos nabízí krásné písečné pláže a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená.

     Santorini: Je dnes jedním z nejznámějších řeckých ostrovů známý svými romantickými bílými domky.

     Tahssos: Tento ostrov patří k nejlépe hodnoceným ostrovům Řecka a to nejen pro své krásné písčité pláže. Turisté sem mohou zajet autem přímo z pevniny.

     Lesbos: Lesbos je 3. největší řecký ostrov a pobyt zde se stane pohádkovou dovolenou.

     Kréta: Největší ostrov Řecka, který nabízí snad vše – krásné pláže, pěkná města, starověké památky i přírodní zajímavosti.

     Rhodos: Na tomto ostrově se nachází světová přírodní a kulturní památka vyhlášená UNESCO - proslulé údolí Petaloúdes, v překladu Údolí motýlů.

     Turisticky atraktivní a lákavá je také řecká kuchyně. Základem všech jídel jsou citron, oregáno, česnek, kopr a hlavně olivový olej, hojně se používá také zelenina a luštěniny. Řekové spotřebují olivového oleje nejvíc na světě. Řecko je také třetím největším producentem oliv a olivového oleje. Z masa se používá hlavně jehněčí, vepřové a kůzlečí. Důležitou součástí jídelníčku jsou samozřejmě ryby a mořské plody ze Středozemního a Egejského moře.

     Centrální pohoří Řecka tvoří Pindos. Dále je v Řecku pohoří Olymp s nejvyšší horou Mytikas vysokou 2 919m. A jak se lze do Řecka dostat? Země má 16 mezinárodních letišť. Dále můžou turisté cestovat po souši přes Albánii, Bulharsko, Makedonii nebo Turecko. Většina turistů ze západní Evropy, hlavně z Itálie, cestují do Řecka trajektem.

Výpis webkamer - Peloponés

Náhledový obrázek webkamery Arkoudi

Webkamera Arkoudi

Webkamerou ONLINE koukněte na pláž ve městě Arkoudi. Kamera nabízí pohled na pláž v letovistku Arkoudi. Letovisko Arkoudi je známé pro svou nádhernou písečnou straně oceánu. Arkoudi se nachází na severozápadním kousku Peloponésu blízko…

Náhledový obrázek webkamery Kalamata

Webkamera Kalamata

Webkamerou ONLINE se podívejte na pláž města Kalamata. Kamera nabízí pohled na promenádu a pláž města Kalamata.

Náhledový obrázek webkamery Kalamata - Pelopones

Webkamera Kalamata - Pelopones

Koukněte na pláž řeckého města Kalamata a krajinu kolem webkamerou ONLINE. Kamera nabízí pohled na pláž a hory v druhém nejlidnatějším městě Peloponésu v jižním Řecku - Kalamata.V Kalamatě je spousta památek. Například palác Villehardouin,…

Náhledový obrázek webkamery Mavrovouni

Webkamera Mavrovouni

Podívejte se na na pláž ve městě Mavrovouni webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na pláž v letovisku Mavrovouni nedaleko městečka Githio. Letovisko Mavrovouni se nachází v prefektuře Laconia na jižním Peloponésu. Letovisko Mavrovouni je…

Náhledový obrázek webkamery Pláž Stoupa - Řecko

Webkamera Pláž Stoupa - Řecko

Koukněte na město Stoupa a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na krásnou pláž. Řecko.

Náhledový obrázek webkamery Trikala

Webkamera Trikala

Kouknětě webkamerou na řeckou vesnici Trikala a její okolí. Live Webová kamera Trikala zachycuje je vesnici Trikala v Korinthii. Trikala Corinthia je malebná vesnice nacházející se na úpatí kopcovitého Peloponésu, jižního regionu Řecka, která vás…

Náhledový obrázek webkamery Trikala Korinthia

Webkamera Trikala Korinthia

Sledujte webkamerou řeckou vesnici Trikala a její okolí. Live Webová kamera Trikala zachycuje je vesnici Trikala v Korinthii. Trikala Corinthia je malebná vesnice nacházející se na úpatí kopcovitého Peloponésu, jižního regionu Řecka, která vás…

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.