Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

40 webkamer - Prešovský kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Prešovský kraj - Slovensko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou na Slovensku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání nebo na výlety v Tatrách nebo po památkách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Slovensko leží ve střední Evropě. Na východě sousedí s Ukrajinou, na jihu s Maďarskem, na jihozápadě s Rakouskem, na západě s Českou Republikou a na severu s Polskem. Hlavním městem je Bratislava a úředním jazykem je slovenština.

     Co navštívit v Bratislavě? Bratislava nabízí mnoho památek, mezi nejznámější patří např. Kostel sv. Alžběty Uherské - modrý secesní kostel nacházející se v historické části Bratislavy.K dalším zajímavým místům patří Bratislavský hrad, katedrála sv. Martina, Primaciální palác a Stará radnice s muzeem.Hrad Devín - zřícenina původně gotického hradu se tyčí nad městskou částí Devín. Jedná se o jeden z nejstarších slovenských hradů a je z něho krásný výhled na soutok Dunaje a Moravy. V neposlední řadě je zde známý Most Slovenského národního povstání dlouhý 431 metrů, který spojuje centrum Bratislavy se sídlištěm Petržalka. Jedná se o první asymetrický lanový most na Slovensku, který se stal dominantou Bratislavy. Můžete zde navštívit vyhlídkovou věž, ve které je ve výšce 80 metrů umístěna restaurace tvarem připomínající létající talíř UFO.

     Slovensko patří pro české turisty k nejoblíbenějším cestovním cílům. Tato země nabízí krásnou přírodu, malebné horské vesničky, města plná zajímavých historických památek, hrady, zámky a termální lázně. Na Slovensku se nacházejí velmi vyhledávaná pohoří. Snad nejznámějším z nich jsou Vysoké Tatry, mezi další oblíbená pohoří patří například Nízké Tatry či Velká Fatra. Hory jsou domovem řady zvířat, včetně turisty i místními obávaného Medvěda hnědého. V zimě naleznete ideální lyžařské podmínky s velkou nabídkou ubytování. Na území Slovenska se nachází mnoho jeskyní, některé z nich jsou zapsány na seznamu UNESCO – veřejnosti je přístupno 12 z nich. Mezi nejznámější patří jeskyně nacházející se v Demänovské dolině. Toto údolí ležící v blízkosti Liptovského Mikuláše v Nízkých Tatrách a ukrývá hned dvě celosvětově známé jeskyně – Demänovskou jeskyni svobody (Demänovská Cave of Liberty) a Demänovskou ledovou jeskyni (Demänovská Ice Cave), které tvoří nejdelší jeskynní systém na Slovensku.

     Vysoké Tatry jsou velmi vyhledávaným pohořím s různě náročnými turistickými trasami. Je možné zde strávit ideální rodinnou dovolenou. Vystoupat zde můžete mimo jiné na nejvyšší horu Slovenské republiky, Gerlachovský štít, který dosahuje 2655 metrů.

     Další velmi známou oblastí je Slovenský ráj, který je slovenským národním parkem od roku 1988.Je doslova protkán řekami a potoky, které zde vytvořily fascinující rokle a vodopády. Turisté je mohou zdolat po takzvaných feratách.

   Milovníkům windsurfingu je možné doporučit dovolenou a pobyt u vodní nádrže Orava, která sice kvůli vysoké nadmořské výšce (600 m) má poměrně chladnou vodu na koupání, ale nabízí výborné podmínky pro plachtění či windsurfing a na své si tu přijdou i rybáři.

     Ze zámků je za nejkrásnější na Slovensku považován Bojnický zámek nacházející se ve slovenském městě Bojnice. V areálu zámku můžete navštívit nejstarší zoologickou zahradu v zemi.

     Z hradů je asi nejznámější Spišský hrad, kterýje vidět mnoho kilometrů daleko a jedná se o nejrozsáhlejší zříceninu Slovenska. Spišský hrad se stal jedním ze symbolů země. Hrad pocházející z přelomu 11. a 12. století se rozkládá na ploše čtyř hektarů. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů střední Evropy. Hrad byl díky svému významu zařazen do UNESCA.

     Slovenskoje doslova termální ráj. V zemi je veřejnosti přístupno pro turisty více než 40 termálních koupališť a aquaparků. Zde výčet několika z nich: Termální koupaliště Liptovský Ján, Aquacity Poprad, Meander Park – Tvrdošín – Oravice, Aquapark – termální lázně Senec, Termální lázně a AQUAPARK Turčianske Teplice, Tatralandia Liptovský Mikuláš, Vodný park Bešeňová, Vadaš Thermal Resort Štúrovo, Thermalpark Dunajská Streda, Termální koupaliště Vincov les – Sládkovičovo, Termální lázně Podhajská

     Slovenská kuchyně má velmi blízko k české kuchyni, ale navíc se v ní hodně používá ovčí maso a sýry a daleko více se v ní objevují bezmasé pokrmy, kde základem jsou brambory a těstoviny. Ovlivněna byla také kuchyní maďarskou, rakouskou či německou. Používá se v ní především vepřové a jehněčí maso, mouka, brambory, zelí a mléčné výrobky. Národním jídlem pro celé Slovensko jsou jistě halušky s bryndzou.

Výpis webkamer - Prešovský kraj

Náhledový obrázek webkamery Aquacity Poprad

Webkamera Aquacity Poprad

Koukněte na město Poprad a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na aquapark. Slovensko.

Náhledový obrázek webkamery Aquaruthenia Svidnik

Webkamera Aquaruthenia Svidnik

Koukněte webkamerou na Aquaruthenia Svidnik. Online pohledy dvou webových kamer z Aquaruthenia Svidnik s pohledem na relaxační bazén a letní areál. Aquaruthenia Svidnik - provozuje celoročně wellness centrum a tři vnitřní bazény: …

Náhledový obrázek webkamery Bardějov

Webkamera Bardějov

Koukněte na město Bardejov a jeho okolí webkamerou ONLINE. Online pohled webové kamery na Radniční náměstí v Bardějově.

Náhledový obrázek webkamery Bardějov - Jiráskova ulice

Webkamera Bardějov - Jiráskova ulice

Koukněte na město Bardejov a jeho okolí webkamerou ONLINE. Online pohled webové kamery na křižovatku Dlhý rad - Jiráskova ulica v Bardějově.

Náhledový obrázek webkamery Belánské Tatry

Webkamera Belánské Tatry

Koukněte na město Tatranská Javorina a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na Belánské Tatry od Bílého plesa ve Vysokých Tatrách.

Náhledový obrázek webkamery Chata u Zeleného plesa

Webkamera Chata u Zeleného plesa

Koukněte na město Poprad a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery ve Vysokých Tatrách od Chaty u Zeleného plesa.

Náhledový obrázek webkamery Dobrá - Veľká Domaša

Webkamera Dobrá - Veľká Domaša

Koukněte na město Vranov nad Topľou a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery  z rekreační oblasti Dobrá - Kvakovce. Vodní nádrž Veľká Domaša.

Náhledový obrázek webkamery Gánovce

Webkamera Gánovce

Koukněte na město Gánovce a jeho okolí webkamerou ONLINE. Online pohled webové kamery Slovenského hydrometeorologického ústavu - lokalita Gánovce -SHMÚ.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.