Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

5 webkamer - Jilemnice

     Město Jilemnice leží v okrese Semily. Je jedním z podkrkonošských měst, která můžeme označit jako „brána do Krkonoš“. Jilemnice je přirozeným turistickým a sportovním centrem pro střední část západních Krkonoš a Podkrkonoší.
     Samotné město má velmi cenné historické jádro, které skládá ze tří na sebe navazujících souborů. Na návštěvníky zapůsobí zejména typická atmosféra horského městečka. Mezi největší architektonické památky patří Jilemnický zámek, jenž pochází z 16. století. Další zajímavostí města je budova jilemnické radnice, klasicistní stavba, kde v současnosti sídlí Městský úřad Jilemnice. Na věži nalezneme unikátní opakovací hodiny z poloviny 19. století. Návštěvníci města by určitě neměli vynechat návštěvu Krkonošského muzea nebo Zvědavé uličky (soubor lidové architektury).
     V létě jsou v okolí Jilemnice velké možnosti pro turistiku a cykloturistiku. Je zde naučná stezka „Jilemnice známá neznámá“ (8 km) a cyklotrasa „Jilemnickem křížem krážem“ (23 km), která přináší dokonalý obraz o krásách a možnostech této oblasti.
     Jilemnice je bránou do západních Krkonoš a právem je nazývána kolébkou českého lyžování. Lyžování se tady koncem 19. století ujalo velmi rychle. Vzešla odtud spousta významných závodníků. Tradice lyžování se v Jilemnici udržela dodnes a projevuje se ve velké nabídce upravovaných lyžařských běžeckých tras. Areál „Hraběnka“ nabízí 15 km upravovaných lyžařských tras a závodních tratí. Milovníky zimních sportů jistě potěší lyžařská turistická trasa Jilemnicí „Buď fit“ o délce 12,5 km, kluziště a osvětlený okruh pro běh na lyžích v areálu Hraběnka.
     Jelikož jsou zde v zimě velmi dobré sněhové podmínky, koná se zde každoročně na jilemnickém Masarykově náměstí sochání sněhové postavy Krakonoše. Sochání Krakonoše má v Jilemnici dlouholetou tradici, poprvé vyrostla podoba vládce hor ze sněhu na náměstí v roce 1909. Krakonoš, který může mít až osm metrů, má každým rokem trochu jinou podobu a těší se velkému zájmu turistů.

     Plánujete vyrazit do Jilemnice? Koukněte s námi na webové kamery z Jilemnice a okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Sledujte aktuální záběry z kamer z Jilemnice a hned budete vědět, jaké je počasí. Na mapě naleznete webové kamery z města Jilemnice a okolí.
     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí.  Víte o další kameře z lokality Krkonoše? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Výpis webkamer - Jilemnice

Náhledový obrázek webkamery Jilemnice - bazén

Webkamera Jilemnice - bazén

Webkamera z plaveckého bazénu v Jilemnici.

Náhledový obrázek webkamery Jilemnice - dětský bazén

Webkamera Jilemnice - dětský bazén

Webkamera ze Sportovního centra Jilemnice - dětský bazén.

Náhledový obrázek webkamery Jilemnice - kruhový objezd

Webkamera Jilemnice - kruhový objezd

Sledujte aktuální dopravu v Jilemnici webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje situaci na kruhovém objezdu v Jilemnici směr Nová Paka.

Náhledový obrázek webkamery Jilemnice - náměstí

Webkamera Jilemnice - náměstí

Koukněte na Jilemnici ONLINE webkamerou. Webová kamera s pohledem na Jilemnické Masarykovo náměstí. Sledujte náměstí v konání trhů nebo jiných akcí.

Náhledový obrázek webkamery Jilemnice - sportoví areál

Webkamera Jilemnice - sportoví areál

Sledujte Jilemnici ONLINE webkamerou. Webová kamera ze sportovního areálu Hraběnka v Jilemnici.

 

    Liberecký kraj, který je svou rozlohou nejmenším krajem ČR, tvoří čtyři okresy - Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Správním centrem kraje je Liberec. Symbolem kraje se stala jedinečná stavba horského hotelu Ještěd, která obdržela Perretovu cenu.

     Na území libereckého kraje, který je převážně hornatý, leží Lužické a Jizerské hory, Ještědský hřbet a západní část Krkonoš. Podnebí v Libereckém kraji je chladné a deštivé. Najdete tu nejdeštivější místo v ČR a to na severním svahu oblasti Bílého Potoka. V kraji je mnoho převážně jehličnatých lesů.

     Významnou součástí ekonomiky kraje je cestovní ruch. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na severu Čech, Liberecký kraj má co nabídnout. V případě letního pobytu si můžete zvolit téměř jakoukoli aktivitu – pěší a cyklo turistiku (a to jak na horách, tak v nižších oblastech), koupání (Máchovo jezero), městskou a památkovou turistiku. K nejnavštěvovanějším hradům a zámkům patří Bezděz, Sychrov, Frýdlant, Zákupy, Lemberk, Hrubý Rohozec a Valdštejn.

     Největším turistickým lákadlem jsou Jizerské hory, které obklopují města Liberec, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Smržovka, Tanvald a Desná. Nejvyšším vrcholem na české straně Jizerských hor je Smrk (1124 m.n.m.). Ubytování můžete najít například v Bedřichově, Janově nad Nisou nebo v Josefově Dole. Jizerské hory jsou v zimě pobytovým rájem lyžařů a v letních měsících cyklistů. V podhůří Jizerských hor 25 km od Liberce naleznete malebné lázeňské městečko Lázně Libverda. Lázně Libverda je také nástupním místem pro „Singltrek pod Smrkem“ s téměř 80 kilometry různých náročností pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

     Lužické hory nejsou příliš vysoké, ale i tak tvoří významné klimatické rozhraní, které odděluje severní rovinaté kraje od vnitrozemí Čech. Nejvyšší horou je Luž (793 m n.m.), dalšími významnými vrcholy jsou Jedlová, Klíč, Hvozd a Studenec. Při výletech můžete obdivovat rozmanitou lidovou architekturu - Roubené domy s podstávkou a malými dělenými okny, se sedlovou střechou a se štíty vykládané různobarevnou břidlicí.

     Ještědský hřeben s nejvyšším vrcholem Ještěd ( 1012 m n.m.) je vyhledávaným místem lyžařů. Skiareál Ještěd nabízí ideální podmínky pro všechny lyžaře. V letních měsících naleznete v areálu zábavné stezky s různými stanovišti s informacemi o regionu. V hotelu přímo na vrcholu Ještědu je nejen restaurace, ale je zde možnost se i ubytovat. Pokoje vám zde nabídnou daleké výhledy do všech světových stran nebo také pocit, že letíte vesmírnou lodí. Ubytování na Ještědu je prostě nevšední zážitek.

     Pro zvídavé nejen děti, ale i dospělé je v Liberci QLANDIA, která je moderním science centrem, kde se mohou návštěvníci vzdělávat zážitkovou metodou. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z různých oblastí – např. astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky.

     Liberec se také může pyšnit nejstarší ZOO v České republice. Liberecká ZOO je známá také chovem bílých tygrů a lachtanů. Hned vedle ZOO je možné navštívit libereckou Botanickou zahradu, která patří k nejkrásnějším u nás. Většina rodin s dětmi si tyto dvě atrakce určitě nenechá ujít. V blízkosti je i několik restaurací, kde je možné je občerstvit.

     Patronkou nejen rodin, ale i celého libereckého kraje je sv. Zdislava, světice, která žila v blízkosti Jablonného v Podještědí a založila několik kostelů a klášterů v okolí. Sv. Zdislava žila ve 13. Století, byla známá svojí pracovitostí, pobožností a pomoci chudým a nemocným. Jsou s ní spojené památky jako hrad Lemberk, na kterém žila, bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí, Zdislavina studánka, klášter v Jablonném a další.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.