Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

5 webkamer - Primošten

     Jedno z nejromantičtějších měst Dalmácie - Primošten - se může pochlubit krásnými památkami, kouzelnými křivolakými uličkami, upravenými plážemi a moderní nabídkou ubytování i služeb, ale také mnoha možnostmi sportovních aktivit a zábavy. Primošten se nachází mezi zátokami Luka Primošten a Raduča. V minulosti byl Primošten ostrov, na který se přicházelo po mostě, ale dnes je tento ostrov spojen s pevninou a tvoří jedno z nejkrásnějších a míst na Jadranu a spolu se sousední Rogoznicí patří mezi nejpopulárnější turistické destinace v Dalmácii.
     Historické centrum města se rozkládá na kopečku a vyniká četnými malými uličkami, které vedou ke kostelu Svatého Jurja z 15. století, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází romantický městský hřbitov. V kostele si můžete prohlédnout vzácnou ikonu Panny Marie se sv. Jiřím a sv. Lukášem. Z tohoto vyvýšeného místa v Primoštenu se vám otevře překrásný výhled na otevřené moře a okolí. Poloostrůvek Raduča slouží výhradně jako turistické letovisko se spoustu míst k ubytování. Jižně od Primoštenu se nacházejí novější hotely, ubytovat se můžete také v soukromých apartmánech anebo severně od Primoštenu využít tři kempy.
     Primošten je obklopený také vinohrady, ze kterých pochází známé červené víno Babić. Jako tip na lodní výlet doporučujeme návštěvu ostrova Zlarin, kde můžete obdivovat korálové útesy nebo výlet do ostrovního Národního parku Kornati. Za návštěvu určitě stojí nedaleká města Trogir a Šibenik. Primošten se může pochlubit také jedním z největších disko klubů v Chorvatsku, vzdáleným asi 1 kilometr od města, klubem ´Aurora´.
     V Primoštenu se na svátek Panny Marie Loretánské se slaví Den obce Primošten. Oslavu provází tradiční procesí, které prochází uličkami starého města.  Další lidová slavnost se koná k poctě Panny Marie, a to vždy 28. července. Slavnostního procesí se účastní také desítky lodí a člunů na vodě.
   Plánujete vyrazit do Primoštenu? Koukněte s námi na webové kamery z Primoštenu a okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Sledujte aktuální záběry z kamer a hned budete vědět, jaké je počasí. Na mapě naleznete webové kamery z obce Primošten a okolí.
     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí. Víte o další kameře z Primoštenu? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru.

Výpis webkamer - Primošten

Náhledový obrázek webkamery Primošten

Webkamera Primošten

Koukněte na město Primošten a jeho okolí webkamerou ONLINE.  Sledujte aktuální počasí v Chovatském letovistu Primošten. Pohled kamery na park v obci Primošten.      Primošten se nachází na dvou poloostrovech mezi zátokami…

Náhledový obrázek webkamery Primošten - Mala Raduča pláž

Webkamera Primošten - Mala Raduča pláž

Sledujte město Primošten a jeho okolí webkamerou ONLINE.  Koukněte na aktuální počasí v Chorvatském městečku Primošten. Náhled webové kamery na pláž Mala Raduča v městečku Primošten v Chorvatsku.      Primošten se…

Náhledový obrázek webkamery Primošten - náměstí Rudina

Webkamera Primošten - náměstí Rudina

Sledujte přímořské městečko Primošten a jeho okolí webkamerou ONLINE.  Koukněte na aktuální počasí v Chorvatském městečku Primošten. Pohled webové kamery na náměstí Rudina v Primoštenu. Chorvatsko.     Primošten se nachází…

Náhledový obrázek webkamery Primošten - pláž Nova Riva

Webkamera Primošten - pláž Nova Riva

Sledujte přímořské městečko Primošten a jeho okolí webkamerou ONLINE.  Koukněte na aktuální počasí v Chorvatském městečku Primošten. Pohled webové kamery na pláž Nova Riva v Primoštenu v Chorvatsku.     Primošten se nachází…

Náhledový obrázek webkamery zátoka Luka Primošten

Webkamera zátoka Luka Primošten

Koukněte webkamerou na malebné městečko Primošten a jeho okolí.  Sledujte aktuální počasí v Chorvatském v Primoštenu. Pohled webové kamery na zátoku Luka v Primošten.     Primošten se nachází na dvou poloostrovech mezi…

      Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Šibenicko-kninská župa - Chorvatsko. Víte o další kameře z chorvatského regionu Šibenicko-kninská župa? Přidejte jí k nám.

     Plánujete letní dovolenou na pobřeží Jadranu v Chorvatsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách.

      Chorvatské ostrovy Brač, Hvar, Krk, Korčula, Šolta, Vis nebo pláže v v letoviscích jako je Rabac, Medulin, Poreč, Umag, Makarská riviéra jsou díky webkamerám blíže než si myslíte :-)

 

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.