Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

8 webkamer - Rokytnice nad Jizerou

      Chystáte se vyrazit do města Rokytnice nad Jizerou? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z města Rokytnice nad Jizerou a jeho okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Díky online záběrům z webových kamer města Rokytnice nad Jizerou a jeho okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - Česká republikaRokytnice nad Jizerou a sledujte online kamery z pohodlí domova. Hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-). Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí Vámi vybrané webové kamery. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

     Víte o další kameře z města Rokytnice nad Jizerou nebo jeho okolí? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Výpis webkamer - Rokytnice nad Jizerou

Náhledový obrázek webkamery Dvoračky

Webkamera Dvoračky

Sledujte Dvoračky v Krkonoších ONLINE webkamerou. Webová kamera je umístěna na boudě Dvoračky s pohledem na Štumpovku. Bouda Dvoračky v Krkonoších se nachází v nadmořské výšce 1140m n. m. Dvoračky byly založeny jako horská zemědělská usedlost pro…

Náhledový obrázek webkamery Lysá hora

Webkamera Lysá hora

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu na Lysé hoře v lyžařském areálu Rokytnice nad Jizerou a v okolí webkamerou ONLINE. Záběr z webové kamery u horní stanice lanovky na Lysé hoře v Krkonoších. Kamera je umístěna v okně budovy velína horní stanice. …

Náhledový obrázek webkamery Lysá hora - Krkonoše

Webkamera Lysá hora - Krkonoše

Sledujte aktuální stav počasí, sněhu v Krkonoších webkamerou ONLINE. Web kamera s pohledem na východ z Lysé hory v Krkonoších. Kamera ukazuje aktuální teplotu. Lysá hora - vrchol ležící v Krkonoších má nadmořskou výšku 1344 m. Z Rokytnice nad…

Náhledový obrázek webkamery Lysá hora v Krkonoších

Webkamera Lysá hora v Krkonoších

Sledujte aktuální stav počasí v Krkonoších webkamerou ONLINE. Webová kamera z vrcholu Lysé hory v Krkonoších s pohledem na sever se zobrazením aktuální teploty. Lysá hora - vrchol ležící v Krkonoších má nadmořskou výšku 1344 m. Z Rokytnice nad…

Náhledový obrázek webkamery Rokytnice nad Jizerou

Webkamera Rokytnice nad Jizerou

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu ve Ski areálu Horní Domky v Rokytnice nad Jizerou webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na Ski areál Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. V pozadí Lysá hora.

Náhledový obrázek webkamery Rokytnice nad jizerou - Lysá hora

Webkamera Rokytnice nad jizerou - Lysá hora

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu z Lysé hory nad Rokytnicí nad Jizerou webkamerou ONLINE. Webová kamera je umístěna na Lysé hoře nad Rokytnicí nad Jizerou v Krkonoších s pohledem na západ.

Náhledový obrázek webkamery Rokytnice nad Jizerou - panorama

Webkamera Rokytnice nad Jizerou - panorama

Sledujte webkamerou online Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších. Pohled webové kamery na panorama Lysé hory a Kotle v Rokytnici nad Jizerou

Náhledový obrázek webkamery Skiareál Horní Domky

Webkamera Skiareál Horní Domky

Sledujte webkamerou ONLINE aktuální stav počasí a sněhu ve Ski areál Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Web kamera s pohledem na sjezdovku Kaprun ve skiareálu Horní domky - Rokytnice nad Jizerou.

 

    Liberecký kraj, který je svou rozlohou nejmenším krajem ČR, tvoří čtyři okresy - Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Správním centrem kraje je Liberec. Symbolem kraje se stala jedinečná stavba horského hotelu Ještěd, která obdržela Perretovu cenu.

     Na území libereckého kraje, který je převážně hornatý, leží Lužické a Jizerské hory, Ještědský hřbet a západní část Krkonoš. Podnebí v Libereckém kraji je chladné a deštivé. Najdete tu nejdeštivější místo v ČR a to na severním svahu oblasti Bílého Potoka. V kraji je mnoho převážně jehličnatých lesů.

     Významnou součástí ekonomiky kraje je cestovní ruch. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na severu Čech, Liberecký kraj má co nabídnout. V případě letního pobytu si můžete zvolit téměř jakoukoli aktivitu – pěší a cyklo turistiku (a to jak na horách, tak v nižších oblastech), koupání (Máchovo jezero), městskou a památkovou turistiku. K nejnavštěvovanějším hradům a zámkům patří Bezděz, Sychrov, Frýdlant, Zákupy, Lemberk, Hrubý Rohozec a Valdštejn.

     Největším turistickým lákadlem jsou Jizerské hory, které obklopují města Liberec, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Smržovka, Tanvald a Desná. Nejvyšším vrcholem na české straně Jizerských hor je Smrk (1124 m.n.m.). Ubytování můžete najít například v Bedřichově, Janově nad Nisou nebo v Josefově Dole. Jizerské hory jsou v zimě pobytovým rájem lyžařů a v letních měsících cyklistů. V podhůří Jizerských hor 25 km od Liberce naleznete malebné lázeňské městečko Lázně Libverda. Lázně Libverda je také nástupním místem pro „Singltrek pod Smrkem“ s téměř 80 kilometry různých náročností pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

     Lužické hory nejsou příliš vysoké, ale i tak tvoří významné klimatické rozhraní, které odděluje severní rovinaté kraje od vnitrozemí Čech. Nejvyšší horou je Luž (793 m n.m.), dalšími významnými vrcholy jsou Jedlová, Klíč, Hvozd a Studenec. Při výletech můžete obdivovat rozmanitou lidovou architekturu - Roubené domy s podstávkou a malými dělenými okny, se sedlovou střechou a se štíty vykládané různobarevnou břidlicí.

     Ještědský hřeben s nejvyšším vrcholem Ještěd ( 1012 m n.m.) je vyhledávaným místem lyžařů. Skiareál Ještěd nabízí ideální podmínky pro všechny lyžaře. V letních měsících naleznete v areálu zábavné stezky s různými stanovišti s informacemi o regionu. V hotelu přímo na vrcholu Ještědu je nejen restaurace, ale je zde možnost se i ubytovat. Pokoje vám zde nabídnou daleké výhledy do všech světových stran nebo také pocit, že letíte vesmírnou lodí. Ubytování na Ještědu je prostě nevšední zážitek.

     Pro zvídavé nejen děti, ale i dospělé je v Liberci QLANDIA, která je moderním science centrem, kde se mohou návštěvníci vzdělávat zážitkovou metodou. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z různých oblastí – např. astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky.

     Liberec se také může pyšnit nejstarší ZOO v České republice. Liberecká ZOO je známá také chovem bílých tygrů a lachtanů. Hned vedle ZOO je možné navštívit libereckou Botanickou zahradu, která patří k nejkrásnějším u nás. Většina rodin s dětmi si tyto dvě atrakce určitě nenechá ujít. V blízkosti je i několik restaurací, kde je možné je občerstvit.

     Patronkou nejen rodin, ale i celého libereckého kraje je sv. Zdislava, světice, která žila v blízkosti Jablonného v Podještědí a založila několik kostelů a klášterů v okolí. Sv. Zdislava žila ve 13. Století, byla známá svojí pracovitostí, pobožností a pomoci chudým a nemocným. Jsou s ní spojené památky jako hrad Lemberk, na kterém žila, bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí, Zdislavina studánka, klášter v Jablonném a další.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.